Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Három hónapos szuka kutyusom...

Három hónapos szuka kutyusom agresszív, amikor sétálni viszem, hogyan szoktathatnám le erről?

Figyelt kérdés
amikor elmegyünk egy ház előtt, ahol van kutya, ott elkezd morogni, ugatni és húzni a kutya fele, ha pedig az utcán van kutya, akkor olyan, mint aki mindjárt megtámadja... nem azért mondom, mert hogy "jajj a kutya legyen csendben", hanem azért mert már most 22 kiló, és kb 80 lessz, mire felnő :\ és akkor már nem fogom tudni elráncigálni a kerítés elől :( hogy szoktassam le? klikkerrel tanítgatom az ült meg ilyesmiket, de nem tudom, hogy a klikker tudna-e megoldást nyújtani... kutyaiskolát lécci ne mondjatok, ahhoz szerintem kicsi még
2010. szept. 24. 22:43
 1/9 anonim ***** válasza:
Kutyapszichológia című könyv.
2010. szept. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Jól mondod, kutyaiskolához kicsi, 7-8 hónapos kortól lehet odavinni. Kutyaoviba viszont általában 4 hónapos kortól, és ott tud szocializálódni.

Egyébként lehet, hogy csak játszani akar, az enyém is ugat a többi kutyára, de csak játékból.

Tanítsd meg neki a lábhoz-parancsot (én klikkerrel tanítgatom neki), és parancsold magad mellé, ha egy másik kutya közelébe értek.

A póráz két végén című műsorban pedig ilyenkor azt csinálták, hogy amikor már majdnem odaértek a másik kutyához (abban az esetben emberhez), hátraarc, majd pár lépés után hirtelen vissza, és így a kutyának nem volt ideje felfogni a helyzetet és ugatni.

2010. szept. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Csitítani kell és vagy erősen megrántani a pórázt vagy hirtelen megcsípni a nyakát,mint anno az anyakutya ha helyre akarta tenni. Plussz határozott erős fellépés.

Nézd meg a csodálatos kutyadoki műsort a tv-ben. Nationalon. épp most megy és pont egy ilyen kutyus volt benne akivel ez volt a gond.

2010. szept. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszi szépen a válaszokat, próbálkozni fogok :)
2010. szept. 24. 23:05
 5/9 anonim ***** válasza:

3 hónapos kutyánál szerintem ne alkalmazz pórázrántást. Ha megvannak az oltásai, kutyák közé kell vinned.

Saját példa: nekem egy úgymond terápiás kutyám van, aki más kutyáknak segít, szoktam vele rehabilitálni és nevelni is. Másfél éves korától vesz részt ebben, és csak most, három évesen "szokott le" róla, hogy ha pórázon van, nem ugat meg túl közel jövő más kutyákat, és nem ráncigál feléjük. Mindig is imádta a kutyákat, és ha szabadon vittem, az ég világon semmi baja sem volt. Az ő problémája az volt, hogy nagyon kiszolgáltatottnak, sokkal jobban megfogalmazva korlátozottnak érezte magát. Nem tudott "kutyául" viselkedni, nem volt menekülési lehetőség (sok kutya támadta meg amúgy pórázon, szóval volt alapja), játszani sem tud, egyszerűen nem érezte jól magát úgy.

Nagyon sok jó tapasztalatot kellett szerznie ahhoz, hogy a póráz ne zavarja.

Nálad is ez nagyjából a helyzet, nem tudja, hogy hogyan kell csinálni azt, amit csinálni akar. Különben, ha már 3 hónaposan (!!) is igazából agresszív lenne, az nagyon is idegrendszeri eredetű, amivel semmit sem tudsz kezdeni, maximum gyógyszeres kezelés egész életére, a tenyésztőjének meg legyenek meg a következményei, mert nem játék. De nem hinném (legalábbis remélem), hogy nem erről van szó. Szocializálni kell, és ha ekkora lesz (80 kg), akkor ebbe sok energiát és időt kell belefektetned, mert a te felelősséged, ha kiviszed az utcára, másrészt a kutyának pocsék érzés állandóan agresszívan viselkedni, frusztráló és stresszes, és gondolom, nem egy boldogtalan kutya az, amire vágysz.

Lényegében annyi a feladat, hogy bevezeted a fajtársai világába, körültekintően, azaz először mindenképp jól szocializált, nyugodt kutyákat keress.

Egyébként sokszor kapok olyan kutyát, ami többször is rátámad az enyémre, megakadályozva még az összeszagolást is, ezeket én úgy intézem, hogy ki a határba, egymástól legalább 50 méter, aztán egyszerre elengedjük a két kutyát. Valamiért ez mindig működik, újragondolják a dolgot, miközben egymás felé száguldanak. Tehát ha pórázon mutat agressziót, az még egyáltalán nem jelent igazi agressziót úgy, mint példáuldominancia a másikkal, vagy a gazda védelmezése. Csak adj esélyt neki arra, hogy megismerkedjen velük, ha lehet, szabadon.

2010. szept. 24. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 MME ***** válasza:

Jah még azt hozzáfűzném, hogy ha nem jut oda a másik kutyához, mert ebben a póráz megakadályozza (és vegyük még hozzá a te feltételezett érzelmeid ilyenkor), ez feszültséget kelt benne, amit akár így is levezethet, de vigyázz vele, mert ennek a viselkedésnek az indítéka idővel átalakul igazi agresszióvá, igazi negatív érzelmi túlfűtöttséggé, hogy elzavarja őket / kárt tegyen bennük, ha nem kezeled. Szóval hajrá, kutyázz sokat!

(A fenti is én voltam, csak véletlenül unokatesóm nevén.)

2010. szept. 24. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszi szépen :) igazából egy ilyen ööö... kihúzódós pórázzal viszem, nemtudom a nevét, úgy van, hogy fogok egy ilyen múanyag izét, és abból jön ki a zsinór vagy mi a fene :\ és azzal közelebb megy a kutyákhoz a kerítésnél, aztán amikor látja hogy eljöttem onnan akkor utánamfut, és így szerintem már nem olyan rossz. de amikor mentünk a fresnapfba, akkor egy kis csivava elkezdett rá ugatni, erre ő morgott egy darabig, amikor pedig bementem a bolt ajtaján, akkor mögémfutott és elslisszolt a kutyától legmesszebb. csak azt nem tudom, hol tudnám kutyák közé vinni, ert akik a nálunk lévő téren sétalnak, azok áltlában vagy vizslák vagy agárok, néha rotik, ilyesmi nagy kutyák, és mindig póráz nélkül vannak, de én féltem az én kutyusom, mert, nagydarab az igaz, de mégiscsak kölyök :\
2010. szept. 26. 00:40
 8/9 anonim ***** válasza:

2. válaszoló vagyok.

Azt a pórázt flexinek hívják :D

Az jó, ha megy utánad és nem kell rángatni. Viszont rendes póráz is kéne neki, meg kell szoknia, hogy melletted sétál és nem arra megy, amerre akar. Az én kutyám akkor van flexin, ha azt akarom, hogy szaladgáljon de nem engedhetem el.

Kutyák közé viheted, beszélj a gazdákkal. Kölyök kutyát a nagy kutyák nem szoktak bántani, játék közben is vigyáznak rájuk. Szerintem mindenképp ismertesd össze őket, különben később nagyon nagy bajok lesznek, minden kutyától félni fog és agresszív lesz. És egy 80 kilós kutyát nem lesz könnyű visszatartani.

2010. szept. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

flexi, hát persze :D

oké, köszi a válaszokat :)

2010. szept. 27. 22:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!