Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel ápoltátok az ivartalanít...

Mivel ápoltátok az ivartalanított kutyátok sebét?

Figyelt kérdés

2 napja ivartalanították a nőstény csivavám, viszonylag nagy vágás van neki bevarrva. Az orvos körömvirág krémet javasolt, de én gondolkozom a curiosa gél és/vagy neogranormon használatán is. Rákérdezek majd a dokinál, de érdekelne, hogy ti mivel kezeltétek a varratot, rajta az esetleges pirosságot, kis gennyezést? Minden orvos úgyis mást mond, kiváncsi lennék egyéb módszerekre is.


Előre is köszi:)



2022. aug. 31. 21:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Curiosát használtam napi 1x.
2022. aug. 31. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Semmivel nem kezeltem, gyonyoruen es gyorsan gyogyult, szinten szuka kutyus.


Csak arra figyeltem, hogy a kutyan mindig legyen galler, ha nem voltam epp ott vele, nehogy nyalogassa.

Ha gennyt latsz, vidd vissza az orvoshoz, az nem normalis. A pirossag persze termeszetes, de ha genny is van, az gyulladast jelent.

2022. aug. 31. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk az orvos adott kék krémet (Kék Lukács krém), hogy azzal kenjük.
2022. aug. 31. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
85%
Neogramormont és betadint.
2022. aug. 31. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Betadine-nal óvatosan, nem jó ha felázik a seb.
2022. aug. 31. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Én semmivel nem kezeltem, a mi orvosunk azt mondta hogy békén kell hagyni a sebet, és szépen be is gyógyult magától szupergyorsan.

Valami ezüst színű cucc volt egyébként rajta amikor elhoztuk a kutyát a rendelőből, az nem tudom hogy mire szolgált.

2022. szept. 1. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
92%
Nekem nőstény macskáim amikor ivartalanítva lettek, nem kezeltem őket semmivel és gallér sem volt rajtuk… Nem lett semmi bajuk. 1 hét után még vissza kellett vinni, hogy rájuk nézzen az orvos.
2022. szept. 1. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Kan kutyám sebét 1 éve ivartalanítás után állatpatikában vásárolt Kék Lukács kenőccsel kenegettük. Ez van elvileg 'embernek való' kivetelben is, ez direkt állatokra való (bár nem tudom hogy van-e valamiben különbség). Nem volt olcsó, 6000 Ft körül volt egy tubus, mondjuk nem sok fogyott belőle. Sebgyógyulást elősegíti. A gallért megszenvedtük, folyton beleakadt valamibe a kutya, aztán emiatt fojtogatta a gallér, viszonylag hamar le kellett venni, állandóan fuldoklott mert folyton nekiment valaminek és nem értette, hogy hiába erőlteti, az úgy nem lesz jó. Az elvileg tényleg nem jó ha nyalogatja a sebét, pláne ha be van kenve ilyen krémmel. Úgy vettük észre, a Kék Lukács krém segített a seb gyógyulásban.
2022. szept. 1. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Bar nekem mar nem mai a kutyam, most lesz jovoheten 13 eves. 1 eves korul volt mikor ivartalanitva lett, tehat mar eleg regen. Mi nem kezeltuk semmivel. Annyi, hogy gallert tettunk ra mikor nem tudtunk ra figyelni, hogy ne nyalogassa. De magatol szepen rendbe jott akkor, pedig neki servet is mutottek az ivartalnitassal egyutt.

Szuka kutya.

2022. szept. 1. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Írd be a Google-ba, hogy műtét utáni ruha kutyáknak. Mi anno ezt vettük neki. Betadine-nal kellett kezelni pár napig és a ruhának hála nem kellett a tölcsért ráhúznom a fejére, mert nem tudta nyalogatni a sebét a műtős szerkójának köszönhetően.
2022. szept. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!