Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Udvarban élő kutyát is napi...

Udvarban élő kutyát is napi kétszer, háromszor kell elvinni sétálni?

Figyelt kérdés

Lassan fél éves kiskutyáról van szó. Jelenleg egy 30 perces sétától is eléggé lefárad, úgyhogy maximum kétszer szoktuk elvinni naponta, fokozatosan növelve a távot és ezzel az időt.


Ugye kezdődik a suli és naponta maximum egyszer tudom elvinni, de keddenként egyszer se. Konkrétan haza jövök, aztán megyek is, és nyolckor érek újra haza. Hétvégén illetve szünetekben lesz időm a három sétára, sőt többre is, ha arról van szó.


Tudom kompenzálni ezekkel a hétköznapokat és a keddeket? Nagy az udvar, tud futkozni, vannak játékai. A nagyim foglalkozik vele majd, ő itthon van, de egyrészt nem tudja feladni a kutyira a hámot (még nem akarjuk nyakörvvel vinni, egész szépen sétál már mellettem, de ha meglát valami újat oda akar futni, nem akarom fojtogatni nyakörvvel), másrészt már nem fiatal, és a kutyi ki tudja rántani a pórázt a kezéből. A szüleim még később érnek haza, mint én.



2022. szept. 1. 17:37
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%
Milyen fajta kutyus amúgy?
2022. szept. 1. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
36%
De ha senkinek nincs rá ideje, minek kellett a kutya?
2022. szept. 1. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:

#1 Németjuhász


#2 Van időnk foglalkozni vele, csak sétálni nem tudjuk elvinni többször minden nap, de ezt is leírtam. Hétvégén, szünetekben ötször is el tudom vinni, de ezt is leírtam. Naponta kb két órát szoktam foglalkozni vele, plusz a séta, plusz a tanulás, és mások is foglalkoznak vele, nem csak én. Egy séta után nagyjából egy órát pihizik, tehát kettő séta nehezen férne bele.

2022. szept. 1. 17:52
 4/34 A kérdező kommentje:
Mint írtam, az udvar nagy, tehát a mozgásigénye ki van elégítve. Sokat játszunk, futunk, nem kapar, csak a szomszéd macskáját ugatja, és már a harapdálásról is egészen leszokott.
2022. szept. 1. 17:57
 5/34 anonim ***** válasza:
93%

#2 Gondolod, hogy aki dolgozik/tanul és estére ér haza, azoknak nincs kutyájuk? :D dehogynem, nekünk is így van. Nem tudjuk minden percünket rá fordítani, lehetetlen.

Egyébként az alap kérdésre válaszolva, igen, sajnos őket is kell vinni, de napi 1 kiadósabb elég szerintem, mert most látom, hogy nagy az udvar és játékok, társaság is van neki. Szerintem így okés akkor.

2022. szept. 1. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%
2. vagyok, pont német juhászom van. Előtte is német juhászom volt. A német juhász munkakutya, ennek a fajtának legkevesebb napi 1-1,5 óra foglalkozás kell. A séta ennek csak kis része. Folyamatosan feladatokat kell adni neki, fárasztani agyilag és fizikailag is. Egy 6 hónapos kiskutyának még elég a fél óra séta egyszerre, az időtartamot fokozatosan kell növelni. Ha nem sétáltatjátok naponta, és nem foglalkoztok vele, unatkozni fog. Felássa a kertet, keres magának elfoglaltságot. Sőt, megalapozhatjátok azt is, hogy mindenre ugasson, ami megmozdul. De! Ha valóban napi két órát foglalkoztok vele, az elég. Ha megfelelően le van fárasztva, a többi idejének nagy részét alvással tölti. 6 hónapos még kölyök, napi 18-20 órát is alszik.
2022. szept. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
5%
Jézusom...
2022. szept. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:
Napi egy nagyobbat kedden kívül tudok biztosítani, majd hétvégén többször viszem akkor :D Köszi!
2022. szept. 1. 18:05
 9/34 anonim ***** válasza:
86%

Fajtától és egyedtől is függ, hogy mi az elég neki.

"Mint írtam, az udvar nagy, tehát a mozgásigénye ki van elégítve."

Ez a mondat így nem igaz, attól, hogy nagy az udvar, nem fárasztja le magát, illetve hamar megunja, főleg egy aktív kutya, van, amelyik unalmában pl. szökni kezd. Attól, hogy nagy udvar van, még vannak olyan fajták, egyedek, amik igénylik a rendszeres aktív sportolást, futást, egyéb foglalkozásokat udvaron kívül.

2022. szept. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%
Nem árt.
2022. szept. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!