Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fajtiszta vagy fajtatiszta?...

Fajtiszta vagy fajtatiszta? Többi lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok. Találtunk egy gyönyörű szép labi kiskutyát. Nagyon vágyik rá a család. A szülei törzskönyvezettek, a kislány amit elszeretnénk hozni nem. Persze ez nem is baj nekünk. De! nem tiszta színű.. Ez baj? Valami mégsem jó? Tehát van egy gyönyörű kiskutya aki majdnem teljesen barna, de mégis van benne egy kis fehér folt. Elvileg őket hívják színhibásnak

....

Attól, hogy nem tökéletes..... a színe még labi? Nem szeretnénk később csalódni, hogy nem jól választottunk..


2022. szept. 2. 00:49
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
36%
nyelvtanilag fajtatiszta a kutya meg nem tudjuk hogy az e
2022. szept. 2. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
12%
vagy is én nem tudom
2022. szept. 2. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 A kérdező kommentje:
Vagyis, hogy nem színtiszta az nem jelent bajt?
2022. szept. 2. 01:04
 4/42 anonim ***** válasza:
91%

Melyik kennel? Olyan nem szokott lenni, hogy a szülei törzskönyvesek, a kiskutyák/kiskutya meg nem, láttad a szülők törzskönyvét?


Attól még lehet fajtatiszta, hogy van foltja, csak kiállításra nem lehet vinni. Ami gyanús ebben a sztoriban, az a törzskönyv hiánya.

2022. szept. 2. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 A kérdező kommentje:
Igen láttam. Sőt! a szülőket is. Mindketten gyönyörűek voltak. A törzskönyvet is megmutatták. Csak a drága kiskutya nem színtiszta. De ennek ellenére is csoda. Csak nem szeretnénk, ha kiderülne, hogy mégsem igazi Labrador. Persze így is kellene, de szeretném tudni, hogy a későbbiekben nem e lesz egészségügyi problémái.
2022. szept. 2. 01:10
 6/42 anonim ***** válasza:
97%

Hogy nézett ki a törzskönyv? Ne haragudj, nem akarlak hülyének nézni, csak annyi kérdést olvas itt az ember, hogy jobb biztosra menni, hogy nem az oltási könyvüket láttad.:))


A többi kiskutyának van törzskönyve?

2022. szept. 2. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 A kérdező kommentje:

Tiszta, rendes törzskönyv volt nem oltási. :) Van róla kép is.

A többi kiskutyának sem volt törzskönyve. Nem akar nagy kereskedelmet folytatni a kutyusokból. Lettek, vannak ennyi. Meg értem őt is. Csak azért fél az ember. De egyébként a kutyusok nagyon jól tápláltak, látszik, hogy szeretik őket. Mármint nem csak a szülőket hanem a kölyköket is. Ezt nagyon jó látni. Csak bennem van, hogy mégsem színtiszta. Nem akarom, hogy később tényleg kiderüljön, hogy az anyuka csavargott aztán az miatt... Tudom lehet hülye vagyok, de eddig csak keverék kutyusaink voltak, akikkel nem is volt soha gond. De itt szeretném tudni, ha esetleg az anyuka félre ment és valami olyan probléma lehetne a kölyökkel..

2022. szept. 2. 01:30
 8/42 anonim ***** válasza:
93%
Azt írod hogy nincs a kicsiknek törzskönyve, csak a szülőknek? Itt mégis gyanús valami...
2022. szept. 2. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
83%
Most akkor kell a kutya, vagy nem? Ha szerintetek szép kutya, és így is úgy is elhozzátok törzskönyv nélkül is, akkor õszintén, nem mindegy? Ha esetleg keverék a kutya, mármint ha azt gyanítod, hogy az egyik szülô nem is labrador, akkor épphogy egészségesebb lehet, hiszen a fajtára esetleg jellemzô betegségekre kevesebb az esélye ha kevertebb a génállománya. A gond inkább akkor lenne, ha a szülôk labradorok ugyan, de szaporítótól való beltenyésztettek, nincsenek rendesen szûrve a betegségekre, vagy ilyesmi.
2022. szept. 2. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
96%

Ha nincs a kölyöknek törzskönyve akkor nem fajtatiszta. Ennyi. Lehetnek akármilyen tk-s szülei, ha magának a kölyöknek nincs akkor az hivatalosan csak fajta jellegű keverék lehet, mert nem tudod igazolni a felmenőit papíron.

Ha törzskönyves labrador akarsz akkor keress egy normális tenyésztőt aki rendesen leszűreti a kutyáit minden genetikai betegségre, ne egy szerelem szaporítótól hozz kutyát.

2022. szept. 2. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!