Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyáim utálják a bulldogokat....

Kutyáim utálják a bulldogokat. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Ha meglátnak egyet közeledni, már morognak rá, pedig a többi kutyával barátságosak. Mopszokkal sincs problémájuk, pedig azok is nyomott fejűek. Hárman vannak és nem tudom mi lehet az, ami mindháromnál kiváltja az utálatot. Lehetnek "rasszisták"? Vagy van valami a viselkedésükben, amit nem bírnak, de én nem veszem észre?
2022. szept. 2. 21:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Boxerekkel is bajuk van?
2022. szept. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nincs.
2022. szept. 2. 22:20
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém a francia bulldogokat utálja ilyen szinten. Nem tudom én se miért :/
2022. szept. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
72%
Nem bulldogok a kutyaid. Viditsd fel oket.
2022. szept. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy egyszer volt egy bulldoggal egy rossz élménye.

Nekem az előző kutyám a boxereket utálta, mert egyszer egy idióta nő póráz nélkül sétáltatta az agresszív boxerét. Az enyém pórázon volt. Nekiment a boxer, az enyémnek kiment a térde, és menni kellett az orvoshoz. Utána akármikor meglátott egy boxert, kiborult.

2022. szept. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
18%
Talán megérzik a harcikutyát bennük, hogy a levegőben van egy esetleges bunyó lehetősége, minden egyes találkozáskor. Emiatt lehetnek feszültek, s a morgás egyfajta jele ennek.
2022. szept. 2. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Az én kutyám sok fajta kutyát utál. Van amikor egy kutya mellett elmegy, és egy szót sem szól, de van amikor hirtelen elkezd ugatni, mint a fene. Pedig amúgy barátságos kutya, egy légynek sem tudna ártani, de egyszerűen vannak olyan kutyák, akiket ha meglát séta közben, akkor rögtön ugat. Viszont amit megfigyeltem, hogy hiába ugat több kutyafajtánál is, egyetlen egy kutyánál szokott erősen morogni és felborzolni a szőrt a hátán: mindig ugyanannál a bullterriernél. Pedig amúgy sosem találkozott vele így szemtől-szemben, mindig csak egy picit messzebbről, de nála mindig morog. De például a golden retrieverekkel, a boston terrierekkel, meg az ilyenekkel kb. puszipajtások. Szóval nem tudom, hogy bizonyos kutyák felé miért van ez a rögtönös ugatás. Régen amúgy nem kezdett el ennyi kutyára ugatni, a legtöbb kutya hidegen hagyta őt, séta közben is simán elsétáltunk mellettük, de az utóbbi jópár hónapban sok kutyát egyszerűen nem bír, pedig semmi sem változott (szerintem). Így általánosságban talán azt mondanám, hogy általában az ilyen golden retriever, border collie, vizsla, meg az ilyesmi jellemű kutyusokkal nincs baja, de pl. cane corso, bullterrier, dobermann, stb., őket általában nem bírja.
2022. szept. 2. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
A bulldognak azért van egy jellegzetes, nehézkes járása, ami pl. az említett boxerre vagy mopszra nem érvényes. Meg a legtöbb egyéb fajtára sem. Nem lehet, hogy ezt a fura járást nem tudják hova tenni/ esetleg barátságtalan közeledésnek értelmezik?
2022. szept. 2. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Én annyit vettem észre, hogy szinte az összes bulldog elég tank módjára közelít felénk, simán beleállnának egyből az arcukba, ha lehetőségük adódna. Lehet ezt a stílust nem csípik, mert a mopszok valóban nem így közelítenek. Azok sokkal nyugisabbak, visszafogottabbak. Valóban lehet a mozgásuk is zavarja őket.
2022. szept. 3. 00:48
 10/14 anonim ***** válasza:

8

Tök jót írtál.

2022. szept. 3. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!