Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van hasonló jelzés, mint a...

Van hasonló jelzés, mint a sárgaszalag, csak simogatás ellen?

Figyelt kérdés
Adott egy mentett kutya, aki nem viseli el, ha idegenek, főként ha férfiak simogatják. Kutyákkal viszont barátságos és emberekkel sincs semmi problémája, amíg nem akarnak hozzáérni. Addig teljesen semleges, békés, emiatt sokaknál jön a szándék, hogy megsimogassák (kérdezés nélkül). Ha kérdeznek vagy látható a szándék, akkor egyből jelzem, hogy ne tegye. Nem akarom, hogy a sárga szalag miatt mindenki elkerüljön minket, mert ha jól értem az inkább kutya vs kutya közötti érintkezésre vonatkozik, ő pedig kutyákkal jól kijön.
2022. szept. 8. 11:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%

A sárga szalag azt jelenti, hogy valami miatt nagyobb teret igényel, óvatosan közelítsd meg, nem azt, hogy teljesen kerüljenek el. Hogy miért igényel nagyobb teret, annak több oka lehet, és ezt az adott gazdival meg lehet beszélni. Nyugodtan használd a sárga szalagot, a normálisabbak úgyis kérdeznek, egyébként is sokan nem ismerik, vagy nem veszik figyelembe, van, aki csak cuki dísznek gondolja, de én belefutottam már színtévesztőbe is, aki zöldnek látta. Egyébként vannak más szalag jelzések is, de még senkinél nem láttam, hogy használta volna.

[link]

2022. szept. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%

Teljesen mindegy mit raksz ra, az emberek tobbsege nem erti vagy csak eppen leszarja.


En mar gondoltam arra is, hogy valami nagy tablat akasztok a nyakamba, amire nagy betuvel rairom, hogy ne simogasd, vagy ilyesmi, mert egyszeruen katasztrofa az emberek hozzaallasa 🤣

Es nekem tacsko (jellegu) orokbefogadott, durvan traumatizalt kutyam van, aki kivulrol nezve nagyon cuki es nagyon bekes. Hat ja, addig, amig egy idegen ra nem ront nagy lendulettel.

En amugy mar amikor latom, hogy valakinek milyen szandekai vannak, vagy ha egy kolyok rohan felenk, akkor jo hangosan rajuk szoluk, hogy nem lehet simogatni, aztan sietosen megyunk tovabb.

Mas megoldast sajnos eddig nem tudok. Talan ha a kutya nagyobb lenne, akkor lehet kapni kutyaruhat, amire ra van irva, hogy ne erj hozza. De sajnos ez nalunk nem opcio, mert a kutya picike es kozel van a foldhoz, senki el se olvasna :D

De nektek hatha bevalna.

2022. szept. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%

"En mar gondoltam arra is, hogy valami nagy tablat akasztok a nyakamba, amire nagy betuvel rairom, hogy ne simogasd, vagy ilyesmi, mert egyszeruen katasztrofa az emberek hozzaallasa "


Jaj, ez már nekem is megfordult a fejemben, akkor nem én vagyok egyedül így. :-D


Az enyém is mentett, és cukinak néz ki, rengeteget javult, ezt mondják is, akik ismerik azóta, hogy hozzám került, pont tegnap mondta valaki, hogy elképesztő mekkora változást értem el nála (én minden nap látom ugye kicsit másképp érzékelem a változás haladását, mint aki ritkábban találkozik vele, én néha kifejezetten lassúnak gondolom a haladást, de ilyenkor megerősít, hogy csak torzítja a véleményemet az, hogy együtt élek a kutyámmal), de például ha hadonásznak felé, akár csak azért, hogy úgy akarják magukhoz hívni, mert cuki, és nem támadó jellegű a gesztus, ő mégis fenyegetőnek érzi, és felhúzza magát, korábban valószínűleg így bánthatták, és ez sajnos rögzült benne.

Egyébként valószínűleg a sárga mellé fogok tenni piros szalagot is, az úgyis tiltó, korlátozó, veszélyjelző szín több helyen, még a KRESZ-ben is, de a hülyék ellen az sem véd. Minden esetre úgy vagyok vele, minél többen használjuk, annál többen fogják ismerni. Az elmúlt évben már hallottam kisgyerekes szülőt is, hogy mondta a gyerekének, hogy "nézd, sárga szalag van rajta, tudod, mit jelent", szóval fejlődőképes a társadalom.

2022. szept. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem 1xűbb, ha ráordítasz az illetőre.
2022. szept. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
68%
Nem mindig sajnos.
2022. szept. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
69%
Jó, nem mindig, de úgy legalább már fel vagy mentve, végülis, te szóltál, ő meg szart rá, ha leharapja a kutya a fél pofáját, nem a te hibád, ha pórázon volt és a hülye rontott rá.
2022. szept. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Közben csináltam tépőzáras, fehér szalagból neki egy "nyakörvet" amire alkoholos filccel nagy betűkkel ráírtam, hogy "Ne simogass! Do not pet!" :) ha ez se segít, én feladom :D


Az a rossz, hogy van, amikor a másik kutya gazdája akarja teljesen váratlanul megsimogatni, így kb mire reagálhatnék már a keze a kutyán van.

2022. szept. 8. 13:39
 8/11 anonim ***** válasza:
81%
De jó, hogy írod ezt a tépőzáras szalagot, valami ilyesmi kell nekem a pórázra, most már tudom, mit keressek. :-)
2022. szept. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Irj egy feliratot,h csak nok simogathatjak: ragaszd anyakorvre.
2022. szept. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem hámon vagy pórázon jobban látható lenne. Amúgy sokkal hatásosabb lesz ez a megoldás, mint bármiféle szalag, mert az emberek többsége nem tudja, hogy mit jelentenek (amúgy én is csak a sárgát tudom, meg talán a zöldre tippelném azt, hogy "jöhet bárki", a többinél elkerülném a kutyát és kész...)
2022. szept. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!