Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha valaki két kutyával sétál,...

Ha valaki két kutyával sétál, bunkóság csak az egyiket megsimogatni?

Figyelt kérdés
Ismerem a csajt, de a másik kutyája nem tetszik. Már bocsánat :D

2021. márc. 27. 15:39
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
81%
Igen. Inkább ne simogasd meg egyiket sem.
2021. márc. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Már megtörtént, de sztem nem vette annak. Mondta, hogy a fekete kutyát szeretném megsimogatni, a másikat oda sem engedte.
2021. márc. 27. 15:46
 3/21 anonim ***** válasza:
83%
Nem értem, miert kell masok kutyait simogatni. En nem örülnék neki, bár talán nem akarnék bunkó lenni, hogy nemet mondok, ha kérik,de a hátam közepére kivannam az ilyeneket.
2021. márc. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
28%
A legtöbb csaj engedi, hogy megsimizd a kutyáját, de a cicáját már nem mind engedi.
2021. márc. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
85%

Én azt éreztem bunkóságnak, amikor az új kis kölyökkutyámhoz mindenki oda akarta engedni az övét, de a nagyobb, idősebbhez kifejezetten kérték, hogy fogják rövidre, mert ő "nagy".

Na az ilyeneknek szoktam mondani, hogy nem.

2021. márc. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
42%
Megkérdezhetem hogy miért baj az, ha valaki meg akarja simogatni a kutyátokat? Nem bántás, csak tényleg nem igazán értem hogy ez miért baj.
2021. márc. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
11%

6. Egyetértek, ennyivel béreljék ki az útvonalat, ahol mennek, hogy ott senki ne mehessen. És fizessenek jó kis bérleti díjat érte. Az utca mindenkié. Ha nem tetszik, a lakásban sétáltassák.

Az utcán az embereket és autókat leszámítva ahhoz érek hozzá, amihez akarok. Ha ott egy kutya, veréb vagy akármi, jogom van megsimogatni.

2021. márc. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
86%

6-os mert sok a tolakodó, bunkó ember, aki azt hiszi, hogy miatta sétáltatod a kutyád, hogy ő gyönyörködjön benne, meg simogathassa. De ugye ez nem így van. Aztán ott van az, hogy gyerek/ nem gyerek, az is külön sztori, amikor van egy kiskorú is a történetben.


De legtöbbször, aki kutyát sétáltat az nem szereti ha megakasztják, leállnak vele a kutya ürügyén dumcsizni, plusz van aki meg azért nem szereti, mert a kutyája nem szereti vagy nem éppen alkalmas rá. Pl támadó, vagy félős idegenekkel szemben, és ha megkérdezik és visszautasítod, akkor meg kapod a szemforgatásokat meg a "de"-zéseket.


Úgyhogy én abszolút megértem, sajnos rá kell jönni arra, hogy az ember 80%-a a kutyásokkal egyetemben nem tudja, hogyan kell közeledni a kutyához, bánni vele és egyáltalán nem ismeri az általános testbeszédüket.


Én többnyire szeretem, ha az emberek nyitottak a kutyám felé, de mi falun élünk, itt 2 utcára kinyargalunk a mezőkre és nem szoktunk senkivel sem találkozni. Ha meg még is összefutok egy kedves ismerőssel, akkor megengedem neki, mert tudom, hogy a kutyám él-hal az idegenek kényesztetéséért, de 10-ből 9 ember felülről a fejét akarja simogatni, a kutya meg egyből rosszra asszociál, rossz ingereket vált ez ki benne és az a kutya aki eddig odáig volt, elkezd behúzni a hátam mögé, és kapjuk az ívet, hogy milyen félős, ijedős kutya. Hát köszi :D


Kérdésre válaszolva szerintem nem bunkóság.

2021. márc. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
88%
Idegesít, ha kutyát akar simogatni menjen menhelyre, ott még örülni is fognak neki. Úton-útfélen pofátlankodnak a gyerekek meg a felnőttek is, nem lehet zavartalanul sétáltatni a kutyát. Az emberek dolgoznak szabadidejükben pedig kutyaikkal foglalkoznának nyugodtan, de nem lehet. Indok sem kell ehez a kutya a család tagja sok helyen, kb belepofatlankodnak az emberek ebbe, olyan ez mintha engem piszkálnanak, te sem orulnel neki ha teged v a gyereked haját akarna barki simogatni. Nincs különösebb oka csak azért megsem akarjuk. Esetleg ha meg tanítjak, szoktatjak vagy fegyelemre okitjak a kutyát ebbe is beleronditanak. És többnyire muszáj jopofat vagni hozzá.
2021. márc. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
80%
9: Egyáltalán nem muszáj jópofát vágni hozzá, én szépen megmondom, hogy bocsi, nem. Ha értetlenkedik, akkor meg megmondom bunkón is, hogy azt mondtam, nem. A miénk nem viseli jól az idegenek közelségét, a séta nem gond, és nem támad meg senkit, de ha felé nyúlnak csak úgy, védekezni fog. Mentett kutya, nehéz előélettel. De egyébként én sem vagyok egy könnyen megközelíthető típus, alapból is resting bitch face-em van, szóval legalább ez már általában sokakat távoltart a kutyámtól is :D
2021. márc. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!