Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek fél vagy 1 évesen...

Szerintetek fél vagy 1 évesen jobb ivartalníttatni egy dominánsabb kan kutyát?

Figyelt kérdés

Jelen esetünkben ő egy lassan 5 hónapos Shiba Inu kan kölyök de fajtájából adódóan már most megpróbálja ledominálni a nálánál akár 3-4x nagyobb kutyákat is (kutyasuliban vagy a futtatóban). Első kutyás vagyok. Arról már meggyőztek, hogy mindenképp ivartalaníttassam de itt megoszlanak a vélemény, hogy 6 vagy 12 hónapos korára essen ezen beavatkozás.


Arra szeretnélek kérni kedves olvasó, hogy ha van ebben bármi tapasztalatod(vagy akár csak véleményed :D) akkor írd le az érveidet, hogy szerinted miért 6 vagy miért 12 hónaposan jobb ivartalaníttatni a kutyust.



2022. szept. 8. 13:49
1 2
 1/12 Maya Bunnyheart ***** válasza:
83%

Minél előbb úgyhogy 6 hónaposan.


Hasznos dolog az ivartalanítás, de nem csodaszer, csak egy segítség, de a legfontosabb a határozott, következetes nevelés.


Ami meg a dominanciát illeti: a dominancia jellemvonás és nem viselkedési probléma.

2022. szept. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%

Én a kettő közé tenném valahova, mondjuk 9-10 hónapos korára. Egy fél éves kutya éppenhogy csak befejezte a "baba" korszakot, nekem korainak tűnik.


Alapból nem vagyok ennek a minél előbb ivartalanítsunk trendnek híve. Én minden kutyámnál megvártam az 1 éves kort. Van egy domináns kanom, aki minden más kanba belekötött. Ő 7 évesen került hozzám, ekkor lett ivartalanítva. Ugyanúgy lehiggadt ivartalanítás után, sokkal kevésbé domináns, konfliktuskerülő, nem maradt semmi rossz szokása. Most már 14 éves.

2022. szept. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

#Maya Bunnyheart


Ehhez csak annyit hozzáfűznék, hogy nem azért akarom ivartalaníttatni mert azt gondolom, hogy akkor nem kell nevelnem :D Érdekes is lenne egy lakásban tartott Shibánál ha azt gondolnám, hogy egy műtét után majd egy sokkal kevésbé önző, makacs, macskalelkű kutyát kapnék akivel még hónapokat/éveket küzdhetek, hogy jól nevelt kutyus legyen :D


Tudom, hogy mibe vágtam a fejszémet de azért az jó lenne, ha csak minimálisan visszahúzódóbb lenne majd más kutyákkal szemben mert most még nincs baj, nem agresszív de még pici is. Viszont szoktam találkozni a futtatóban egy másik Shibával ami vicsorogva kaffogva játszik és ha csak neki megy egy másik kutya már ráront :)

2022. szept. 8. 14:10
 4/12 A kérdező kommentje:
Kicsit félre fogalmaztam de azért remélem érthető :D
2022. szept. 8. 14:13
 5/12 Maya Bunnyheart ***** válasza:
97%

Nagyon sokan az ivartalanítástól várják a csodát, hogy majd akkor egy csettintésre minden viselkedés probléma megoldódik. "Akinek nem inge, ne vegye magára."


Az ivartalanítás után kell egy idő mire kiürülnek a kutyából a hormonok (1-2 héttől 6 hónapig is terjedhet ez az időszak) és elkezdenek látszani a változások. Meg ami még fontos hogy a műtét után a teljes gyógyulásig ne vidd kutyák közé mert a többi kutya érzi hogy gyenge és betámadhatják, illetve ő is viselkedhet máshogy frissen a műtét után mert védi magát.


Az én kan kutyám elmúlott 3 éves amikor ivartalanítva lett, ivarosan hágott, szenvedett a szukák után, felnyalta a szukák vizeletét.


Az ivartalanítás után 1 hónappal ezek abbamaradtak. De a jelleme nem változott mivel vezetőnek született (domináns) kutya.

2022. szept. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ mennyire hamar jelentkeznek és mennyire durvák a nem kívánt tipikus nemi velejárok. Pl szuka, ha 4-5 hónaposan már betüzel, akkor amint befejeződött a tüzelés, 6 hónaposan már lehet is ivartalanítani, de ha csak 8-10 hónaposan tüzel, akkor később is lehet, 1 évesen.

Kanoknál hasonló a helyzet a jelöléssel, amint elkezdi, mehet is ivartalanításra, legyen ez 8 hónap vagy akár 5.

2022. szept. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az orvos azt mondta annó, hogy 7 hónapos kor alatt nem is vállal ivartalanítást, mert nincs kifejlődve a kutya… 8-9 hónapos korra mondta, hogy ideális lenne, 9 hónaposan műtettük.


Nekem utcán talált bull típusú keverékem van… Tréner sem tudott segíteni abban, hogy ne akarja megtámadni a kan kutyákat.

Ivartalanítás után 3-4 hónappal, teljesen megváltozott a kutya jelleme, már nem támadna semmilyen állatot, pedig már lemondtunk a változásról és nem képeztük ez irányba…


Az aktivitása is nagyban csökkent, mondjuk ez lehet szimplán azért is mert felnőtt.

2022. szept. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

#6


Konkrétan már 4 hónapos kora előtt elkezdett jelölni :D És olvastam arról is hogy külföldön már 3 hónaposan ivartalanítják a kiskutyákat.

2022. szept. 8. 14:41
 9/12 anonim ***** válasza:
83%
Hát ha ilyen korán elkezdte a jelölést, akkor én a helyedben nagyon gyorsan vinném ivartalaníttatni, mert nagyon nehéz kutyával van dolgod.
2022. szept. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
84%
Remélem nem első kutya.
2022. szept. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!