Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fajtiszta yorkshire terrierek...

Fajtiszta yorkshire terrierek milyenek?

Figyelt kérdés

Meddig él egy ilyen kutya? Mennyi gond van vele?


Ennek a kutyának kb 200 éves történelme ( tehát soha nem élt a "vadonban", hogy túlélje) van, kistestű, és ha fajtiszta, úgy gondolom a genetikája, és az immunrendszere sem lesz olyan jó. Vagy tévedek?


2022. szept. 11. 08:58
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Fajtatiszta. Minden kutya fajtiszta.
2022. szept. 11. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%
14-15 évig élnek. Persze attól is függ, hogyan van tartva. Egyébként Google-ba beírod, ott mindent megtalálsz róla.
2022. szept. 11. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
*Fajtatiszta
2022. szept. 11. 09:07
 4/8 anonim ***** válasza:
36%

Változó, hogy meddig élnek, még az sem garancia a hosszú egészséges életre, ha megbízható, lelkiismeretes tenyésztőtől veszed.

Akiket ismertem yorkik tenyésztőtől: 9, 12, 13, évet éltek.

Akik szapisok, tk nélküli fajtajellegű, de yorkinak nézett ki: 6, 8, 9 évet éltek és volt 2, amelyiket yokriként vettek de 5-6 kilós keverékek lettek, azok éltek 13 és 14 évet.


Hogy milyenek? Hát nagyon kicsik és gyengék, betegesek, érzékenyek. Ha kistestű kutyák szeretnél, ami nem ilyen életképtelen, akkor inkább keveréket keress, baromi ellenálló az immunrendszerük és életvidámak. Vagy ha mindenképpen fajtatiszta kell, ami hosszú életű és aránylag egészséges is, akkor törpetacskó.


Állítólag a kistestűek tovább élnek, az összes barátomnak, 2-t kivéve yorkija volt, annak a kettőnek törpetacskója,ők 15 és 17 évet éltek. Nekem közepes 18-23 kg-os keverékeim voltak és ők is 15-17 évet éltek.


Szóval a keverékek az igazán jó kutyák, minden szempontból, igazából az én szememben a keverékek a nagybetűs IGAZI kutyák.

Mivelhogy minden fajtát fenyeget valamilyen genetikai betegség, a tiszta vérűség átka. A kevert génállomány meg lerázza magáról ezeket a betegségeket.

2022. szept. 11. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
72%

Hát egy normális Yorki nem is 2 kiló.

Nekem a jellegűm 16 évet élt, a fajtatiszta meg 15 évet.

2022. szept. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
19%
Az enyém 7 hónapos 1,2kg. Nincs semmi gond vele. Játékos. Nem beteges. A kötelező oltásokon kívül még nem kellett orvoshoz vinni.
2022. szept. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

a mienk idén 13 éves, orvos szerint korához képest tökéletes állapotban van. 1x kellet orvoshoz vinni bűzmirigy gyulladás miatt de ez akármelyik kutyánál előfordul.

a miénk jól nevelt, nem szed szét semmit, nem bánt senkit, játékos a kora ellenére is. És nagyon szépek tudnak lenni és imádom őket. arra érdemes gondolni, hogy ők inkább 1 gazdásak, megszeretnek 1 valakit hozzá tudnak nagyon ragaszkodni másokhoz kevésbé.

2022. szept. 18. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nekem egy törzskönyvezett yorkim van. Februárban fogja betölteni a 13. életévét. 10 éves koromtól velem van. Nagyon szép kutyus, nem csak azért mondom, mert az enyém, de másik is mondják, hogy abszolút kölyök kutyunak néz ki, nagyon ügyes kutya fodrászunk van, kerek pofit nyír neki, "csizmás" lábakat és rövid szőrt a testén. Ami érdekes, hogy a szőre nem szürkült be. Fekete maradt. Ami a jellemét illeti, nagyon nyugodt a kutyum, emberbarát, mindenkinek elfekszik, mindenkihez hozzábújik. Imád "fészket" rakni, bebújni pokrócba, ágyikóba. A ruhát is imádja, nagyon fázós. Ez nem csak ilyen csajos majomkodás, hanem a yorkikat tényleg jó felöltöztetni télen. Nem annyira játékos az enyém, inkább bújós, nyugis. Ami a betegségeket illeti. Hát nem fogok hazudni, volt már nálunk minden. Csomószor van hasmenése, emésztési gondok, coxartrózisa van mindkét oldalt, a térdében csavarok vannak, volt 2x lipómája, amit ki kellett venni. A fogai nagyon rosszak, járni kell fogkő leszedésre folyton, büdös a szácsija. Volt már emlőrákja, azt is kivették. Álterhesség is gyakran előfordul nála. Most pedig a veséje kezdi feladni a szolgálatot. Sterilizálni fogják, de nem tudják megműteni, amíg a vese paraméterek nem lesznek okéban. Közbe pedig begyulladt a méhe. Az orvos tegnap mondta nekem, hogy nem tud semmi csodát ígérni, de ha sikerülne megműtenu, az mindenképp javíthat az állapotán. Most folyton sírok és félek, hogy eljön az a nap, hogy elveszítem őt. De még bízom benne, hogy a műtét után jobban lesz 🙏. Bocsi hogy ennyit írtam. Annyit akartam csak ezzel mondani, hogy az én yorkim egy csodálatos arany maszat, nagyon nagy szíve van. De tényleg sok a probléma vele. Persze ezt ne úgy értsétek, mindent megteszek érte. De biztos, hogy a gyengébb kutyusok közé tartozik. De mindennek lejár az ideje, így az ő kis életüknek is. Ezt el kelk fogadni 🙏
2022. szept. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!