Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fekete yorki? Létezik?

Fekete yorki? Létezik?

Figyelt kérdés

Mit gondoltok erről?

Tudom mindegyik túl tenyésztett és ismerösöm szerint már alig van "igazi" mert mini alapból nem is létezik stb.

De ez a kiskutya teljesen fekete a lábainál és a hasán barnás enyhén (2cm).

Tudom bolond kérdés de mit gondoltok erről?

Most akkor ő yorkshire terrier vagy mi? Állítólag fajtiszta,a szülei és tesói mind rendes színűek.

Előre is köszönöm!

Fontos lenne mert nem szeretnék egy génhibás,esetleg hiperaktív kis kutyust.:)



2015. júl. 12. 22:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%
Mennyi idős az a kiskutya? Miért csak "állítólag" fajtatiszta?
2015. júl. 12. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

6 hetes a picike.

Állítólag a szülők törzskönyvezettek.Úgy értem ezt az állítolagot,hogy még nem találkoztuk csak képen láttam.

Még pici még a mamával van így majd ha elvisszük akkor járok utána,de ugye tolakodó nem lehetek hogy oda tolom a képem hogy na hol a törzskönyv stb.:D

2015. júl. 12. 22:46
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért a túlzott udvariasság sem jó. Ha te vásárolni akarsz valamit sok pénzért akkor jogod van hozzá, hogy azt vedd amiért fizetsz. Egy kutyánál a fajtatisztaság egyedüli hivatalos bizonyítéka a törzskönyv, így egyáltalán nem tolakodás megkérdezni, hogy van-e hozzá. Ha nem akarnak adni vele akkor az a kutya nem fog fajtatisztának minősülni.
2015. júl. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a hasznos és gyors választ!

Ő nem törzskönyvezett de nem is ez,nem láttam még fekete yorkit.Na hátha majd most.

A döntés még mindig itt van.:(

2015. júl. 12. 22:52
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Minden fajtatiszta kutyánál előfordulhatnak színhibák. Nekem is színhibás kutyám van és mégis van törzskönyve. De ha ennek nincs, akkor nem fajtatiszta hivatalosan. A hiperaktivitásnak pedig semmi köze a színhez.
2015. júl. 12. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nézegessed :

[link]

2015. júl. 12. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
12%

Nem vagyok szakértő,de ahogy nézegettem a képeket,az elején mindegyik ilyen csak aztán kivilágosodik:/

Egyébként nekem is yorkim volt,csak 4 hónaposan került hozzánk,úgyhogy sajnos arról fogalmam sincs,hogy hogy nézhetett ki 6 hetesen:D

Amúgy te minit vagy közepes méretűt szeretnél?:)

[link]

2015. júl. 13. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Az nem tolakodás ha elkéred a szülők törzskönyvét. A hátulját is nézd meg, hogy van e rajta TENYÉSZTHETŐ bélyegző. Biztosra meg csak akkor tudnál menni, ha a chipet is leolvasnád.

Esetleg felhívhatod a fajta klubot és ott érdeklődhetsz, hogy miként is kellene kinézni egy ilyen fajta kiskutyának. Utólag már késő, a vásárlás előtt kell információt gyűjteni és utána járni mindennek.

2015. júl. 13. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nincs fekete yorki, viszont kiskorban még mindegyiknek sötét a színe, később fog világosodni.

Akkor fajtatiszta, ha törzskönyvezve van. Ha nincs, akkor lutri az egész.

Jobb lenne, a tenyésztőtől vennél kutyát, ott nem érhet meglepetés, legalább az biztos, hogy fajtatiszta, törzskönyvezett kölyköt kapsz a pénzedért.

A yorki mivel terrier, eleve elég aktív kutya, nem kanapédísz.

2015. júl. 13. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a bő választ! Mindenkinek ment a zöld!

Ahogy linkeltétek igen ilyen teljesen fekete a pici,de neki a pofikája sem barna ez lepett meg.

Mindenképp megnézem a törzskönyvet és utána járok még de annyira aranyos.:)

Amúgy a színt úgy értettem,nem hogy színhibás fajtatiszta állatkákra hanem ha nem fajtatiszta és keverék akkor kaphatok egy génhibás/hiperaktív stb.egyedet amilyet nem szeretnék semmiképp!

Aki segítene nekem szívesen kérem írjon és küldök a kutyusról képet,legalább ne másszak át fél magyarországon ha még sem őt hoznánk el.

Köszöszöm!

2015. júl. 13. 09:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!