Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagytestű kutyáknál is egészsé...

Nagytestű kutyáknál is egészségügyi gondokat okozhat a lépcsőzés?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm kistestű kutyájának (valami mopsz féle lehetett, nem tudom) lett valami betegsége a lépcsők miatt (talán deréksérv, de erre végképp nem emlékszem). Az előző nagytestű kutyánk is fel-le mászkált a lépcsőn és semmi baja nem volt, illetve a most szintén nagytestű kölyök kutyusunk is elkezdte használni. A kaput átugorná szerintem, de megpróbáljuk, illetve citromfüvet akarunk ültetni oda.


Azon gondolkoztam, hogy a vakvezető kutyák is mászkálnak a lépcsőn, és a miénk max 4-5-ször megy rajta (a fel és lemenetellel együtt). Lehet valami baja tőle? Van valami ami nektek bevált? Tegnap próbáltuk a fressnapfos kutyariasztó zselét, aznap nem ment fel, de mára nem érdekelte.



2022. szept. 11. 15:03
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
Is, meg a kicsinél is.
2022. szept. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
24%

A génmanipulált fajtatisztáknak bármitől lehet bármi baja.

Ha keverék a kutyus, akkor nem valószínű.

2022. szept. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%
Lépcső az a találmány, amelyik embernek se jó (térd). Egy négylábúnak, ha arra hajlamos a gerincét mérettől függetlenül megterheli.
2022. szept. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
46%
A nagynak sem feltétlen tesz jót, viszont ha jól tudom, a kisebb testű kutyáknál általában a gerincüknek tesz rosszat a lépcsőzés, a nagytestűeknél meg a lábuknak. Szóval kevesebb az esélye annak, hogy egy nagytestű kutya gerincsérvet kapjon, de attól még a lábaival lehetnek problémák.
2022. szept. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


#2 nem keverék, de nem is génmanipulált wtf


#3 Nekem amúgy is rosszak a térdeim, a lépcső egyenesen halál. Neki semmiképpen nem akarok hasonlót se.


Van valami tipp ha se a citromfű se a kapu nem válik be?


Amúgy #4 miért lett lepontozva? XDD

2022. szept. 11. 18:05
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Azért egy átlag kutyának nagyon nem kellene, hogy eü problémákat okozzon egy 5 fokos lépcső, ami a kertben a szintkülönbséget egyenlíti ki, meg egy másik 5 fokos, ami a teraszra vezet. A panelban az 5.-ről lelépcsőztetni a kutyát a káros... Amúgy fun fact: a lejtőn lefele jövetel is majdnem olyan káros, mint a lépcsőzés.


Nálunk a kerten belül is van pár fok lépcső és a házban is egy emeletre felvezető, de még egyik kutyánk sem rokkant le miatta a 20 év alatt...


Én amúgy a kapura szavazok, ha átugorja, tiltsd, ha nem elég, akkor csináld magasabbra.

A kutyáim gödrei a citromfű mellett vannak, nem gondolom, hogy elijesztené őket...

2022. szept. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
#6 ez nagyjából 20 fokos lépcső, és eddig ma kétszer jött csak fel. Szerintem érzi ő is, hogy ez nem jó neki, elég nehézkesen megy lefelé :D Remélem leszokik magától... de persze a kapu tervei megvannak :D
2022. szept. 11. 19:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!