Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az mit jelent, ha egy táp...

Az mit jelent, ha egy táp elsőre beválik, de aztán kb egy hét múlva elkezd tőle egyre lágyabb, végül majdnem teljesen folyós széklete lenni a kutyának?

Figyelt kérdés
2022. szept. 13. 10:57
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
80%

Akkor telitodott a szervezete gondolom. De passz, nem tudom. Ez olyan, hogy 20 eves koromban minden elojel nelkul tejallergias lettem, nem is gyengen, eleg brutalis tuneteket okozott egyik naprol a masikra.

Na ez hogy lehet?

Hat vannak ilyen dolgok...:D

Nem vagyunk gepek, a kutya sem az, tortennek erdekes dolgok, ez van.

(Amugy persze elvittem orvoshoz a kutyat,de nem talalt semmit es o javasolta a tapvaltast es tenyleg az volt a baj).

2022. szept. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is ugyan így jártam a Real nature wildernessel.Eddig a lazac-bárány csomagot vettük azzal nem volt baj.

Átváltottunk most a kecskésre.Eleinte nem volt semmi baj,aztán egyszer csak elkezdett egyre lágyabb székletet produkálni,végül ment tőle a hasa.

Vissza váltottunk lazac-bárányra és semmi baja.


Lehet,hogy az adott fehérjére érzékeny egy kicsit a kutya,vagy a táp össze tétele nem jó a gyomrának.Ha maga a táp bevált én esetleg egy másik húsost próbálnék ki.Hiába a leggyakoribb allergia a csirke,ugyanúgy kijöhet allergia a többi fehérjére is.Valakinek a marhára allergiás pl a kutyája.

Ami úgy nagyon ritka szokott lenni az a bárány húsos eledel általában beválik a legtöbb gazdinak.

2022. szept. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Nálunk az állatorvos azt vallja,ha a kutya fosik egy táptól szoktatás után is,az allergia. Nem feltétlenül a fő összetevőre de valamire benne igen. Ez az orvos véleménye mert tudja,hogy minőségileg csak jót veszek.

A kutyaiskolában viszont ha fosik egy kutya,a gazdának szóvá teszik,hogy hát az étrend nem jó. Itt lehet az,hogy rossz minőségű a táp,vagy az is,hogy a kutya kap pl emberi kaját is.

Nekem van szerintem a világon a leghasmenősebb kutyám 😅de vele is találtam 2 tápot ami bevált,és szigorú emberi kaja tilalom van,valamint a jutikat is megválogatom. Amik nála bezavarnak és ezeket zárd ki a te kutyádnál is:

Emberi kaja nincs mert átszalad rajta

Jutalomfalat se lehet akármi

A leesett gyümölcsöt ha feleszi máris megy a hasa

Ha valamibe beesik az esővíz és koszos és megissza megint hasmenés (pl a napernyő talp homokkal van töltve és leszedte a tetejét,az eső beesett ő meg beleivott)

Elásott koszos rágórúd (már csak bent kap)

Elejtett madár (nem bírja a szárnyasokat de sajnos azok nem csak a tápban vannak 🙈)

Lazacolaj. Igen a halat elbírja de a plusz lazacolaj már hajtja 🤦azt bírja el csak ami a tápban van.

Ha ezeket mind kizártad és a 3.héten is megy a hasa,akkor a táp vagy nem jó minőségű,vagy ő azt nem bírja.

2022. szept. 15. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!