Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Köztük hogyan alakulhat ki a...

Köztük hogyan alakulhat ki a falkavezérség?

Figyelt kérdés

Kölyökkutyám van, és minden nap 1-2-3 órát tölt más kutyákkal. Van egy csapat kutya, akik nagyon össze vannak nőve (4-5 kutya), ebből 1 körülbelül annyi idős, mint az enyém. Semmi harc, vagy verekedés nem volt a kutyák között, mindig csak játszanak, de elkezdtük megfigyelni, és teljesen úgy viselkednek, mint egy rendes falkában. Van egy vezér, ő helyreutasít mindenkit, a többi kutya lefekszik előtte, a száját nyalogatja. Az én kiskutyám is, pedig ő még nagyon kölyök.

Lehetséges, hogy ezt a kutyát tekinti falkavezérnek? Tényleg semmi harc nem volt köztük, viszont nagyon sokat játszanak. Vagy kölyökkorban még nincs a kutya a tudatában a falkában lévő helyeknek?

És még egy: így ha én is ott vagyok, és a másik kutya is, kit tekint falkavezérnek a kutyám? Engem, vagy a másik kutyát?


2010. szept. 25. 20:43
 1/5 anonim ***** válasza:
A falkavezérnek neked kéne lenned. Amugy meg úgy élnek mint a farkasok, ösztönszerűen.
2010. szept. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy nekem kéne lennem, és egész jól haladunk vele. De nem ezt kérdeztem.
2010. szept. 25. 21:07
 3/5 anonim ***** válasza:
Egy kutya pillanatok alatt tud falkát váltani és az új falka ragsorába beilleszkedni. Más a falka, ha kettesben vagytok, más ha a családdal, más ha az ismerős csapattal. Értelemszerűen a kutyák között is megvan a rangsor, lehet azt mondani, hogy akkor ott abban a helyzetben a domináns kutya a falkavezér, de ha a gazdik kizökkentik őket abból a szituációból, akkor ideális esetben a gazdi lép elő vezérré a saját kutyája számára. Az, hogy nincs harc, természetes. Miért is lenne? A rangsor eldöntése csak a legritkább esetben jár verekedéssel. Egy laikus sokszor észre sem veszi azokat az apró jeleket, amikkel a kutyák egymás közt lerendezik ezt a dolgot. A kölyöknek meg amúgy is sokmindent szabad, amit egy felnőtt egyednek már nem. Kérdés, hogy mennyire kölyök a kutyád. Úgy 6 hónapos kora körül kezd teljes jogú falkatag lenni, és lassacskán elveszíti a kölyköknek járó nagyobb toleranciát is.
2010. szept. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, erre voltam kíváncsi, pontoztam :)

A kutyám 4 hónapos múlt. Azt hittem, hogy kölyökkorban még nem foglalkoznak olyasmikkel, hogy ki a falkavezér, csak játszanak, de ez a falkavezér kutya, mindig helyreutasítja ő(ke)t. A kutyám lefekszik elé a földre, és a száját nyalogatja. Ha a kutya megáll és figyel valamit, rögtön ő is elkezdi.

2010. szept. 25. 22:12
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A második válaszoló nagyon jól leírta, elsővel nem értek egyet. Attól még lehet a gazdi a falkavezér, mert a kutyák között is van rangsor.

Mifelénk is sok kutya van, és egy kan boxer az alfahím, de ez annyira látványos, hogy szinte minden kutya vagy hanyatdobja magát előtte, vagy szájon nyalja.


A Te kutyusod még fiatal, ha ivaréretté vált, akkor lehet, hogy majd bepróbálkozik azzal, hogy feljebb kerüljön a rangsorban.

2010. szept. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!