Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fajtajellem hogy melyik kutya...

Fajtajellem hogy melyik kutya "üvölt", vagy random tényező?

Figyelt kérdés
a vidéki környezetünkben sajnos-nemsajnos kutyások közül azt figyeltem meg mi vagyunk a leghangosabbak idézőjelben, mert a mi kiskutyánk állandóan úgy kezdi ha rátör az ugatás hogy felvonít mint egy farkas. körbe rajtunk van néhány eb, egyik sem fajtatiszta, mienk sem, rövid szőrű tacskóhoz hasonlít leginkább, de másétől inkább csak kis makogást hallok, szintén kisebb testűtől, vagy a németjuhászkeveréktől egy-egy mélyebb gyors ugatást, de hasonlókat nem. olvastam olyat hogy vadászkutyákra jellemző, lehet emiatt? (sokat áll felemelt lábbal is cicát lesve)
2022. szept. 18. 21:46
 1/9 anonim ***** válasza:
65%
Az unatkozó, kertbe kib.szott, foglalkozáshiámyos kutyák "fajtajellemzője"
2022. szept. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%

Azért ez nem ilyen egyszerű.

Van, amelyiknek egyéni jellemzője. Van amikor fajtajelleg ütközik ki, mert vannak vokálisabb, és kevésbé ugatós fajták, egyedek.

Van amikor szorong, vagy a külvilágot feldolgozni képtelen,nem tudja, mi lényeges, fontos, mi nem, és amiatt szorong, vagy egyedül van éd amiatt. Vagy bármi miatt.

Van, amikor unatkozik, és jó poén megugatni dolgokat, ijesztgetni a járókelőket.

Érdemes felkeresni egy trénert aki a saját környezetében fel tudja mérni mi az oka az ugatósságnak

2022. szept. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
37%
Ez akkor jellemző ha nincs foglalkozva a kutyával, nincs fárasztva.
2022. szept. 18. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
69%

Tacskó keverékem van, eléggé ugatós. Ismerek még kb 10 tacsit és egy kivételével, aki félős, mind ugatós. Ilyen fajta.


Vannak alapból ugatósabb és csendesebb fajták. Tapasztalataim szerint:

Ugatósabb pl pumi, mudi, terrierek, csivava, tacskó

Csendesebbek pl mopsz, bulldog, cavalier king charles spániel

2022. szept. 18. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
44%
Érdekes, az én tacsim nem üvölt, mondjuk nem is az udvarra van kibacva.
2022. szept. 19. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
39%

Amugy az en tacskom se ugatos, bar teszek is erte szerintem rendesen naponta, hogy le legyen farasztva es ne legyen kedve ugatni unalmaban meg egy legyre is.


Egyebkent allitolag tenyleg ugatos fajta, de en nagyon hiszek a nevelesben es a farasztasban, biztos vagyok benne, hogy ezek isznyatosan sokat segitenek. Na meg a jo idegrendszer is fontos, az is sokat szamit.

2022. szept. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Spánielem tudott vonítani, beagle kutyusom tudott vonítani. A mudi nem tud. Szerintem kutyája válogatja.
2022. szept. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk 2 husky van,a szirénákra szokták, egyébként nem. Viszont ugatni meg nem szoktak így csend van😁
2022. szept. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Kinti-benti kutyus a miénk, ha bent van velünk sosem ugat. Odakint viszont azonnal társalogni kezd a szomszéd kutyusokkal illetve lármázni a macskákra. Hát ez elég nagy hangerőt jelent, így olyankor behívjuk ha mód van rá.
2022. szept. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!