Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Melyik állatot érdemes tartani...

Pityuss kérdése:

Melyik állatot érdemes tartani? Felhízlalni stb?! Senki ne mondja, hogy azért a pénz nem motiváló tényező! Valamiből meg kell élni.

Figyelt kérdés
Melyik állatot érdemes tartani? Felhízlalni stb?! Senki ne mondja, hogy azért a pénz nem motiváló tényező! Valamiből meg kell élni. A fiatal gazda pályázat 40. 000 Euro. Az az 12 milla. Ennyi pénzből milyen állatot érdemes tartani, amiben van haszon stb. Olyan ne válaszoljon, aki azt mondja hogy ne a pénzért tartsam stb stb. Szeretem az állatokat itthon mindig van. De ennyi pénzből mit érdemes? Hiszen ez a pénz egy Vállalkozás beindítására van. Ha az Ember elherdálja a 12 milliót, akkor törleszthet egy életen át! Hiszen 5 évig kell működtetni a vállalkozást. Állattartásban gondolkodom, Szürkemarha hízlalása, Birka, Kecske. Sertés nem nagyon mert lent van az ára! A Földel kapcs, az van 10 hektár. Minden jó indulatú hozzá értő válaszát várom!
2015. júl. 3. 15:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem értek hozzá, de az egyik barátom apja birkákat kezdett el tartani, és állítólag egész korrektül jövedelmez.
2015. júl. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én is a juhokban látom a legnagyobb fantáziát.
2015. júl. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Csak nem nyertél a fiatal gazda pályázaton? Mert abba voltak az állattartással kapcsolatos követelmények biztosítása a 4. év végére. A birka tartással kapcsolatban nem tudom, hogy az e a legjövedelmezőbb, mert ha legelőn neveled akkor már nem adnak annyi pénzt érte mintha istállóban száraz kaján nevelnéd. Tej hasznú tehénnel megérheti foglalkozni, pl a környékeden jól kiépítesz egy vevőkört tehén tejre. A sertésnek meg most épp lent van az ára, de van olyan időszak amikor meg jó az ára.
2015. júl. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Még nem nyertem, de viszont minden kritériumnak megfelelek. Azt mondják sokan, hogy nem megnyerni nehéz, ha nem 5-évig vállalkozónak lenni. Egyébként Bikázni szeretnék, Szürke marha az ami nagyon érdekel, mert az Őshonos. De viszont rengeteg olyat hallani hogy már semmibe sem érdemes belevágni. Gondoltunk a kecskére, sajtal, túróval foglalkozni árulni stb stb, és aztán egy Üzemet nyitni. De amint beszéltünk pályázat íróval, azt mondták hogy tudnunk kell előre mindent hogy mit akarunk,vagy szeretnénk ne a végén az utolsó pillanatban találjuk ki. Néha nagyon elmegy a kedvem a dologtól, de sokan csinaljak ezt! És sokan is mondják azt hogy nem éri meg, de ha nem érné meg akkor azóta már annyiba maradt volna. Kicsit fura ez nekem. Meg az Ember is maga Ura lenne, és nem azon kéne töprengeni, hogy a 30-perces ebédszünetet ne lépje túl a 350 ft-os órabér mellett. Még mondjuk annyi pozitívum, hogy Közeli rokon aki már régóta nem lakik a lakásában, annak van hatalmas Istállója, egyben nagy Udvarral. Azert se kéne fizetnem. Mert az nagyon elviszi

a pénzt, ahol nincs hely az állattartásra. Mert azt még venni kell... Köszönöm a válaszod! Üdv

2015. júl. 3. 21:38
 5/7 anonim ***** válasza:
Azt sem tudod mit akarsz és nem is értesz hozzá. Azt hiszed annyira könnyű állatokat tartani? Hogy elvannak maguktól, és képben sem kell lenned, elég annyit tudnod, hogy melyik az eleje és hátulja? Na az ilyenek mindig csődbe mennek.
2015. júl. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én azt javaslom gondolkodj el mit csinálnál szívesen. Ugyanis kizárólag a pénz nem lehet motiváló eszköz, mert nem mindig a haszon a fontos. Sokan azért mondják, hogy ne a pénz miatt csináld, mert bizony vannak pillanatok, amikor elszakad a cérna. 12 millát eltapsolni könnyű feladat, okosan elkölteni a legnehezebb. 10 hektár az micsoda? Szántó? Legelő? Erdő? Azért kérdem, mert 10 ha szántón már meg lehet termeszteni az állatok betevő falatját, csak tápot kell venni pluszba hozzá. Tudsz búzát,kukoricát,árpát termeszteni? Van hozzá traktor,kombájn, és sok-sok eszköz? Ha ez nagyon megy, akkor lehet állattartásban gondolkodni. Jól nézzél körbe felétek, mire lenne igény, szükség, mert az alapján lehetne egy vállalkozást beindítani. Az emberek többsége csirkét és sertést fogyaszt a legszívesebben, ezt a legkönnyebb eladni. Tojás szintén egy jól jövedelmező lehet, mert azt is szívesen vásárolják. Ha el tudod érni, hogy a földtől az asztalig minden egy kézben koncentrálódjon, akkor lehet esélyed.
2015. júl. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Gépekre is van támogatás. A 12 millát olyanra kell elköltenem, amire nem lehet pályázni! Ezekre nem lehet: Föld, Állat, Gabona. Tehát ezeket kell megvennem. Gépekre is írnak ki pályázatot! Tudom hogy ezt a 12 millát gyorsan ellehet költeni. Hisze. Amúgy ez arra van, hogy beindítsam a Vállalkozást. De gépekre külön lehet pályázni. Ezen elkell gondolkodni hogy miben lenne érdemes belefektetni. Köszönöm az őszinte válaszod.
2015. júl. 14. 08:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!