Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Skót Juhász alkalmas agilityre?

Skót Juhász alkalmas agilityre?

Figyelt kérdés
Az előző kutyámmal (vizsla keverék) versenyszerűen is űztem az agilityt. A SJal is lehet komolyabban versenyezni? Köszi a válaszokat!
2010. szept. 26. 11:16
 1/9 anonim ***** válasza:
50%

Persze hogy lehet! Az a baj hogy itthon mindent az eredményességnek rendelnek alá. Mit jelent az hogy "komolyabban versenyezni?" Hogy nyersz e vele??

Egy agility rendezvénynek annak kéne lennie amire kitalálták: egy egészségesen eltöltött napnak a szabad levegőn, ahol az ember jól érzi magát a kutyájával hozzá hasonlók társaságában.

2010. szept. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%
Ha szivből csinálod minden fajtával lehetsz sikeres. Természetesen a skót juhásszal is érhetsz el komolyabb eredményeket ha valóban élvezetből csinálod :)
2010. szept. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
hát persze :) Eddig se a kupák vagy a győzni vágyás hajtott előre, de a versenyeken olyan jó a hangulat, mindig egy csomó barátot szerzünk. :) Sajnos a vizsi keverék kutyum már nem olyan mozgékony, most lesz egy hónap múlva 10 éves. Természetesen nem lesz nélkülözés, most is ugyanúgy imádom, és foglalkozok vele. Csak már régi vágyam egy Skót Juhász, és ezért kérdezem :) Gyakorlatilag mellette nőttem fel, 14 éves voltam, ő pedig 1 mikor elkezdtük, és 7 éven át aktívan csináltuk, még veterán győztes is lett egyszer, és 2 éve abbahagytuk, amikor is kezdett előjönni az diszpláziája, amit idáig gyógyszerekkel, és egy műtéttel tartottunk kordában, de a doki javaslatára is, már nem terheljük őt. Most is lejárunk a pályára főleg, mert imád a többi kutyával lenni, és a többi sulissal is mennek az eszmecserék, illetve van, hogy besegítek a tanárnak az agility oktatásban, Bazsikám meg addig ott elvan. :) Muatok róla egy képet, ez még olyan 4-5 éves korában készült: [link]
2010. szept. 26. 12:48
 4/9 anonim ***** válasza:
Lehet csak tudod az a baj hogy a skót juhász eléggé el showkutyásodott. Küllemre tenyésztik és nem figyelnek az adottságokra. Testileg és eredetileg alkalmas erre de sok kutyában már nem nagyon van munkakedv úgyhogy nagyon ügyesnek kell lenni a nevelésnél és a vásárlásnál.
2010. szept. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
S van olyan kennel itt M.o-n ahol, még tenyésztik sportkutyaként is?
2010. szept. 26. 20:22
 6/9 anonim ***** válasza:
nincs
2010. szept. 28. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 LadyLoss ***** válasza:

Van: Rinweld collies, Nyitramenti kennel

Garancia ez a két név!

2010. szept. 29. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszi! Nyitramentiekről már hallottam, tényleg jónak tűnik. :) A másikat is megnézem. :)
2010. szept. 29. 15:32
 9/9 anonim ***** válasza:
36%

Nem tudom, vettél-e már skót juhász kutyát, de remélem, hogy nem a Nyitramenti, vagy a Rineweld kennelből... Az egyik ismerősöm a Nyitramentiből vett kutyát, és a tenyésztő közölte az ismerősömmel, hogy ha nem úgy alakul a kutya, akkor lehet műttetni...

A Rineweldes kutyák, pedig diszpláziásak ergo alacsony az élettartam...

2011. máj. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!