Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 1 éves kutyám nem mer bemenni...

1 éves kutyám nem mer bemenni a kutyaházba. Mitől félhet?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 1 éves nagytestű kutyám (boxer) van, már akkor megvettük a házát mikor hozzánk került (8hetesen). Kezdetektől fogva bement a házába, ott is aludt éjszakánként, majd megjött a jó idő és inkább a földön aludt.

Most hogy hűvösebb van beraktam neki azt a párnáját amin télen mindig aludt, és észrevettem hogy először a fejét bedugta a házba majd félve lerakta az egyik lábát és hirtelen kiugrott mintha megijedt volna valamitől. Próbáltam kajával becsalogatni, vagy a játékát berakni. Be is ment ezekért viszont csak akkor ha nyitva volt a kutyaház teteje (nyithatós felül), ahogy lecsuktam és úgy próbáltam csalogatni már nem mert bemenni..nem tudom mitől félhet, vagy fél e egyáltalán?! Tudom még nincs olyan hideg hátha később belemegy.

A háza szigetelve van, az ajtaján van műanyag “függöny” hogy tartsa a meleget, a bejárati ajtó mellett van egyből elhelyezve a háza. Rá lát a kerítésre és az ajtóra is, valakivel fordult már elő hasonló? Csak ő van egyedül, se másik kutya se macska nincs aki miatt ne menne be.



2022. szept. 22. 20:06
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
Boxernek van annyira vastag a szőre, hogy kint legyen télen ? Én biztosan nem engedném ki állandóra.
2022. szept. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%

Most, hogy huvosebb van, be is engedhetned azt a szerencsetlen kutyat a hazba. mert boxert nem tartunk kint!

Kinti-benti tartas alap naluk, a rovid szoruk es nyomott orruk miatt.


Nem ertem, hogyha kinti kutya kell, miert nem valasztottatok olyan fajtat, amelyik megfelel ennek a szempontnak. A boxer nagyon nem ez a kategoria, hidegben legalabbis.

2022. szept. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Tavaly télen bent aludt éjszakánként, de nem lenne hátrány ha napközben is bemenne a házába.

Köszönöm🥰

2022. szept. 22. 20:25
 4/9 anonim ***** válasza:
93%

Nekem a labradorom csinált ilyesmit. Néha ez rájött, hogy mintha félt volna kijönni a kutyaházából (kinti-benti kutya volt, mielőtt valaki nekem esne, volt kint is kutyaház, meg bent is fekhelye, az ő döntése volt, hogy mikor hol :) ). Pedig amúgy bátor kutya volt, mint egy tank, semmitől sem félt, de valamiért néha félt kijönni a házából, pedig semmi sem történt. Szóval sokszor megállt a házában, és leselkedett kifele, majd végül pár perc után "kiugrott" a házból. Sosem jöttem rá, hogy miért csinálta ezt néha.


Szerintem próbáld meg nyitva hagyni a kutyaház tetejét, próbálja úgy megszokni, és akkor ha már komfortosabban meg lesz ott, akkor megpróbálod lecsukni a tetőt.

2022. szept. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
31%

Nem lenne hatrany,ha napkozben is bemehetne a hazba, vagy egy futott, meleg helyisegbe, mert a kinti-benti tartas nem arrol szol, hogy ejszakara 0 fok alatt nagy kegyesen beengeded a kutyat 😘

Miert nem tajekozodtatok megfeleloen kutyavalasztas elott? En ezt nem tudom felfogni.

2022. szept. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

#4 köszönöm🥰

#5 elengedtelek😀

2022. szept. 22. 21:00
 7/9 anonim ***** válasza:
74%

Oke, de meg tudnad magyarazni kerlek, hogy miert nem olyan kutyat valasztottatok, amelyik elvan kint telen is?

Ezt annyira szeretnem megerteni, mert nem tudom egyszeruen befogadni, hogy mi a jo ebben, hogy kizarunk egy rovidszoru es nyomott orru kutyat hidegben.

2022. szept. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nincs kizárva, ha itthon vagyok napközben is bent van télen.

Napközben ha kint van nem fagy meg a házában sem mert fűthető.

2022. szept. 22. 21:14
 9/9 anonim ***** válasza:
69%

Szalmat tesznek kutyahazba nem parnat.


A boxer nem parasztnak valo.

Az lakaskutya. Nem kerti disz igenyteleneknek.

2022. szept. 23. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!