Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 2 hét múlva lesz ivartalanítva...

2 hét múlva lesz ivartalanítva az 1 éves szuka kutyusom. Mire kell figyelnem?

Figyelt kérdés
Lakásban tartott a kutyus, még soha nem mondott el nekem konkrétumokat hogy mire figyeljünk ivartalanítás után, mi normális, mennyi ideig és mi nem? Hogyan kezeljük majd a sebet? Mennyi idő után lesz jól? Nagyon megviseli őket a műtét es a hormonális változások? Köszönöm a válaszokat. Ivartalaníttatni mindenképp szeretném, tudom mennyi egészségügyi előnnyel jár, csak azért mégis sajnálom őt.

2022. jún. 1. 17:01
 1/7 A kérdező kommentje:
Még senki nem mondott* bocsánat az elírásért, csak kijavít a billentyűzet.
2022. jún. 1. 17:02
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

-műtét előtti evés tilalmat tartsátok be.


-miután hazahoztad csak akkor kapjon enni/inni, ha stabilan jár-kel


- első napon a kisebb aktivitás normális, másnap már mintha mk se történt volna (maximum azokat a mozgásokat kerüli, amikor húzódhat a seb)


- ruhát/gallért/nyakpárnát adjatok rá, szvsz ki lehet bírni ezt a 10 napot vele, maximum akkor vegyétek le, ha ott vagytok vele, de szerintem egyáltalán nem indokolt. a kaja és víz legyen valami emelvényen, hogy a búrával rá tudjon borulni


- a tapaszt ne vegyétek le a sebről, ha leesik, nem kell visszaerőltetni


- minimális levedzés normális


- alapvetően nem kell kezelni a sebet, de ha jobbnak ítélitek betadine hígított oldatával le lehet mosni


- a mozgatást nem kell kihagyni, de az intenzív aktivitást kerülni ajánlatos, inkább a mentális fárasztásra helyezzétek a hangsúlyt


- ha mentalitás: NE sajnáljátok. nem szabad putyukázni, meg engedékenynek lenni. az ilyenek miatt jöhetnek a "megváltozott a kutyám" történetek, holott csak a gazdi kezdett el másképp viselkedni


- ilyen fiatalon nem igen hoz viselkedésbeli változást a műtét, az alapszemélyiség nem változik


- hosszabb távon érdemes figyelni, hogy azonos kajával hízik-e, igény szerint csökkenti kell az adagját

2022. jún. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezeket az orvos elfogja mondani! Ha nem mondja magától akkor meg kérdezz rá.

Az, hogy mennyire viseli meg egyed függő, az én szukámnak már másnap semmi baja nem volt, ugrált volna le föl ha hagyom.

2022. jún. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom milyen hogyan fogják altatni, illetve a műtétet csinálni, az én kutyámnak laporoszkópiás módszerrel csinálták, két pici lyuk volt a hasán, a saját lábán jött ki a műtőből, gallér se kellett rá, fájdalomcsillapítót se kellett neki adni, már aznap játszott, rohangált, evett, ivott. Egyáltalán nem viselte meg, csak ajánlani tudom mindenkinek. Annyi mondjuk a negatívum hogy a hónaljáig felnyírják a szőrét.
2022. jún. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

1-e szuperül összefoglalta én csak ezt egészíteném ki pár tapasztalattal.


- műtéti utáni ruha volt rajta, így nem piszkálta, nekünk sem kellett a sebet kezelni semmivel

- a seb brutál módon le volt fújva valami fertőtlenítő spray-el, így ezzel sem kellett foglalkozni, de én nagyon parás voltam, ezért második nap kenegettem kicsit kék lukáccsal, de utólag tudom, hogy tök felesleges volt

- műtét után 3-4 nappal volt sebkontroll, az megnyugtat majd, hogy minden okés

- fogtok kapni plusz fájdalomcsillapítót, amit a kutya állapotától, közérzetétől függően kell adni neki


Az én kutyám kifejezetten rosszul viselte, ennek a jelei:

- a műtét utáni 24 órában nehezen ment neki az ürítés, széklete egyáltalán nem volt

- ugyan a saját lábán jött ki, de még este is bágyadt volt, annyira mélyen aludt, hogy bepisilt, ez is no para szitu, levettem a ruhát, kimostam, kicsit letöröltem a szőrét, új helyet kapott

- nálunk elhúzódott a pihenős időszak, nagyjából 3 napig semmit se akart csinálni, evett, aludt, nem nagyon mozgott. Utólag belegondolva ez amúgy tök jó volt, mert így semmi baj nem lett a sebével

- végül nagyjából 1 hét volt, mire újra a régi önmaga lett, ment volna játszani, rohangálni, de ezzel még a varratszedésig vártunk, addig vissza kellett fogni

- személyiségváltozást egyáltalán nem tapasztaltunk nála

- azokra a mozgásokra, ahol húzódhat a seb fokozottan figyeltünk, ilyen a lépcsőzés, vagy az ágyra felugrás, ezeket nem engedtük neki

2022. jún. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Minden kutya kicsit mashogy eli ezt meg, az enyem kb 8 honaposan lett ivartalanitva, de neki mindent kipakoktak, mehet es petefeszkeket is, de masnap mar a regi volt, persze sokat pihent, de inkabb kenyszerbol, mert nem engedtem rohangalni a masik kutyaval. Ivartalanitas ota jobb az etvagya, vegre normalisan eszik, nem finnyaskodik, de nem hizott el.

Szepen osszefoglaltak mar elottem is, annyit tennek hozza, hogy az inyet figyeld a mutet utani napokban, ha sapadt, feher, akkor azonnal orvos, mert belso verzesre utal.

2022. jún. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ, nagyon hasznosak voltak!
2022. jún. 2. 14:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!