Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy kell kutyakozmetikai...

Hogy kell kutyakozmetikai eszközöket készíteni?

Figyelt kérdés

Van 2 hosszúszőrű 7 kg-os kutyám akikkel kiállításra járok, a mostani helyzet miatt nem igazán fér bele hogy havonta-2 havonta a 2 kutyára 15.000 forint pluszt adjak ki, amikor nekem is van otthon jóminősígű (kutya)kozmetikai szereim. Nagyon szépen megtudom csinálni a kutyákat (és akkor biztos nem rontja el a kozmetikus) viszont amìg megfürdetem őket a kádban, aztán a földön ülve megszárítom őket (ez egy 5-6 órás folyamat+az igazítás) nagyon beáll a hátam és a nyakam ami gátol a másnapi felvezetésben. Erre keresek megoldást, hogy van-e valami alternatíva a fürdőkád kiváltására.

Köszönöm a válaszokat.



2022. szept. 26. 19:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Állványos babakád.
2022. szept. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Hazi megoldasnak az jutott eszembe, hogy vennek egy babakadat allvannyal es azt beallitanam a kadba. Igy talan pont jo magassagban lenne es tudod oket benne zuhanyoztatni, furdetni, szokott bennuk lenni egy kis dugo is, tehat a vizet le tudod ereszteni, nem kell felemelni, megdonteni.

Szaritani meg asztalon is tudnad oket, nem? Vagy az konnyebb a foldon?

2022. szept. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én egy bármilyen kis műanyag vagy gumi medencére gondolok (párezer forintos tétel) amit egy asztalra felraksz. Nyilván függ a kutya méretétől.


Azt nem feltétlenül látom magam előtt hogy egy fürdtésben/szárításban mi az 5-6 óra, az igazítással elhiszem hogy lehet sok időt eltölteni de azt meg miért kell a földön csinálni? Fürdőszoba pult, konyhapult, asztal, bármi, ahol nem kell hajolnod.


A kérdés és a leírás közötti kapcsolatot pedig végleg nem értem:)

2022. szept. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A szárítást azért a földön csinálom mivel a fürdőszobában nincs semmilyen emelvény amire felrakhatnám, asztal konyhapult stb. azért nem jöhet szóba mivel nagyon sok szőr kijön szárítás közben amit lehetetlen lenne összeszednibaz egész házban.


#3 5-6 óra úgy jön ki, hogy maga fürdetés része 30-45 perc (2x samponozás, 2x balzsam, 2x szőrápoló vitaminos pakolás) ezen kívül mivel hosszúszőrűek viszonylag lassan szárad a szőrük így a szárítás 2-2,5 óra (többszöri fésülés és csómóbontással együtt) és utána jön a másik kutya

2022. szept. 26. 20:07
 5/6 anonim ***** válasza:
70%
Nekem többet érne az időm, mint 15.000ft. A sampon, balzsam stb. sincs ingyen
2022. szept. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

#5


Több kozmetikust is próbáltam már, de egyikük se tudta azt 'produkálni' amit szerettem volna. Viszonylag ritka fajtáról van szó (a standard leírás sem a legpontosabb) és a legtöbb kozmetikus életében nem látott ilyen fajtát max képről. Így többször volt már hogy belenyírtak a szőrébe. Azóta csinálom itthon magamnak.

2022. szept. 26. 20:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!