Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehetne tenni egy kiskutyá...

Mit lehetne tenni egy kiskutyával, aki állandóan kinn van az utcán, és folyamatosan támadja az arra sétáltatott kutyákat?

Figyelt kérdés
A kutyámat 3 helyen harapta meg, mikor próbáltam elzavarni, engem is támadott. Szaporított ideggyenge bolonese, az életemben ilyen méregzsák kutyát még nem láttam. Sajnos a kutyám még csak 5 hónapos, nem tudja megvédeni magát, ő nem támad vissza.
2022. szept. 27. 21:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%

Gyepmesterrel elvitetni (ha van ott ilyen)

Jegyzőnek beírni

Acélbetétes bakanccsal felrugni

Paprikasprayvel lefújni

2022. szept. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%
Feljelenteni a gazdáját, álltorvosi költséget behajtani rajta. majd nem carja le hol kujtorog a kutyája ha a pénze bánja.
2022. szept. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
94%

Gondolom átmentél hozzá és elmondtad a történteket a gazdának. Felajánlotta hogy téríti az állatorvost? Ha még nem mentél át hozzá holnap tedd meg. Ha nem együttműködő, akkor jegyzőnél jelentsd be a történteket.

Amúgy most már hűvös van, húzzál bakancsot sétáltatáshoz, szükség esetén pedig használd.

A kiszökős kutyát sajnálom, az ostoba gazdáját kellene jól megtaposni.

2022. szept. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
82%
Menhely.
2022. szept. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
93%
Gyepmester.
2022. szept. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
A gyepmester elviszi, de még aznap bemennek érte és visszahozzák. Semmi értelme nincsen. Rendőrségen kell bejelenteni, a harapásról készült lelettel együtt.
2022. szept. 27. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
86%

Rendesen, mélyen harapott, vagy nem is lett felületi sérülés? Ha megsérült a kutyád, akkor az önsétáltató blöki gazdájától nyugodtan behajthatod az állatorvosi számlát.


Szerintem a gyepmesternek van értelme, ha már picit kocsikázni kell, meg 10-20 ezret kifizetni, sok ember el fog gondolkodni, és arra jut, hogy megoldja, hogy ne mehessen az utcára a kutyája.


Ott helyben meg biztos, hogy a nem pc megoldást választanám, a kutyámat felvenném (amit amúgy ne nagyon csinálj más kutyatámadás esetén) a fifit meg átrúgnám az út másik felére, ha valóban ilyen agresszív. Az önsétáltatókkal általában össze szoktak haverkodni a kutyáim.


Sokszor az is elég, ha kiírod a település fb csoportjába és ha még páran csatlakoznak hozzád, elszégyeli magát a gazda.

2022. szept. 28. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
" ha már picit kocsikázni kell, meg 10-20 ezret kifizetni, sok ember el fog gondolkodni, és arra jut, hogy megoldja, hogy ne mehessen az utcára a kutyája." Vagy inkább hagyja a kutyáját a francba, csak fizetni ne kelljen.
2022. szept. 28. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Tényleg be kellene jelenteni a jegyzőnek. De én még soha nem jelentettem be, fel senkit. Ráadásul ez egy 3. szomszéd :( Van paprika spray-m és gázspray-m is, mert rengeteget sétálunk erdőben, de félek, az megvakítaná a kis méregzsákot. Haragszom rá, de maradandó károsodást nem szeretnék okozni neki. Gondoltam, hogy szólok neki, de tavaly már több szomszéd szólt neki, és elintézte annyival, hogy kimászik a kerítésen. Tényleg láttam, úgy megy fel, mint egy falmászó.
2022. szept. 28. 08:44
 10/13 GFman válasza:
19%
Tényleg jegyzőnek kell bejelenteni, az állandóan ugató kutyát, kutyákat is neki kell!Csak ugye nem sok értelme van!Kimennek a hatóságiak ellenőrzésre( ez lehet 30 napos ügyintézés is),de előzetes bejelentés alapján!Szóval addig a gazdája figyel rá, hogy ne menjen ki, vagy bezárja amíg oda nem érnek.Ha normális körülmények között van tartva egyébként, akkor nem fog történni semmi!Igazából csak a Te időd megy pocsékba, hogy a jegyzőhöz rohangálsz.
2022. szept. 28. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!