Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akiknek volt Shiba Inu fajtájú...

Akiknek volt Shiba Inu fajtájú kutyájuk,azoknak is ennyire agresszív?

Figyelt kérdés
Nekünk 2021 januárja óta van Shiba Inunk, és a családban szinte már mindenkit megtámadott, de miután most nyáron ivartalanítva lett, kb most augusztus óta már nem morog nagyon semmilyen emberre, szóval igazából csak kivamcsiságból írom ezt a kérdést.

2022. szept. 30. 22:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
98%
Nevelés,mint olyan, milyen szinten van jelen a családban? Tréner,kutyaiskola,egyebek?
2022. szept. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
79%
Ha bárkit megtámad, akit a gazdája a portára beenged, akkor szimplán alfának érzi magát, mert kölyökkorában b*sztátok megnevelni. Felőlem ugathat a kutyám a kapuban bárkire, de amint én ajtót nyitok egy illetőnek, onnantól egy mukkot ne halljak, ha én beengedtem, ő azt nem bírálhatja felül, nemhogy megtámadja, főleg nem családtagot!
2022. szept. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Igazából egy lakásban lakok vele.Nincs trénere, kutyaiskolában sem volt, talán egyszer.De igazából az agresszivitása már nincs nagyon meg, csak akkor törhet elő, ha pl a távirányítót rágja és elveszik tőle
2022. szept. 30. 22:42
 4/17 anonim ***** válasza:
98%
Tehát amíg nem zavarod, nem agresszív, egyébként igen. Nevelés teljes hiánya. Elvadult a kutyád, azt csinál, amit akar. Tessék minél hamarabb nekilátni a nevelésének (normális kutyatartó az első kutya beszerzése előtt elolvas 1-2 szakkönyvet és felkészül a teendőkkel...), mert ahogy öregszik, úgy lesz "elviselhetetlenebb".
2022. szept. 30. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Igazából anyám vette a kutyát, de volt hogy én is segítettem a “nevelésében”,de amúgy nagy Shibához képest, meg nem is harap kicsit,mindenesetre már sokáig nem sokáig fogok vele együtt lakni,de azt tényleg remélem hogy több ideje lesz nevelni
2022. szept. 30. 22:51
 6/17 anonim ***** válasza:
97%
Kutyanevelés ott kezdődik, hogy első pár hétben, főleg szobatisztaságra szoktatáskor (láttam már másfél éves kutyát nem szobatisztán, folyton takarították a sz*rt a folyosón, mert ugye pici-cuki, minek nevelni) egy ember foglalkozzon vele. Ha a gyerek játszana a kiskutyával, apa akkor se hagyja, mert ennek rendszere van. A kutya családtag, de nem tesó meg nem gyerek, megvan a helye, és a kezdetektől úgy kell kezelni. Na, de abbahagyva a hegyibeszédet: az azért tényleg para, ha családtagokat bánt.
2022. szept. 30. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Utóljára Augusztus elsején volt hogy amikor a fel akartam kantározni, akkor harapott meg, de azóta javulást mutat a viselkedése,csak nagyon beszámíthatatlan
2022. szept. 30. 23:04
 8/17 anonim ***** válasza:
96%
Tk-es? Mit mond a tenyésztője erre? Vagy csak szaporítós keverék? Mert az utóbbi esetben nem csodálkozok, hogy ilyen...
2022. szept. 30. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Fajtiszta kutya
2022. szept. 30. 23:27
 10/17 anonim ***** válasza:
97%
A fajtiszta azt jelenti, hogy nem két faj hibridje. Hogy nem pl. elefánt az egyik szülője. De ezt általános iskolában tanítják, hogy mi a faj és mi a fajta. Fajtatiszta is? Van tk-e?
2022. szept. 30. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!