Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyen esetben el lehet altatni...

Ilyen esetben el lehet altatni egy kutyát?

Figyelt kérdés

Adott egy 16 éves kistestű kutya, május óta van nálam, nagyanyámtól vettem magamhoz, mert ő már nem tud gondoskodni róla.

Énelőttem 2013-ban látta utoljára állatorvos, fogai kb nincsenek, amik megmaradtak, szó szerint rohadnak és rothadásszag jön szegény szájából. Mondhatni vak, mindig mindennek nekimegy, illetve süket, a kompresszort bekapcsoltuk mellette és füle se rebbent. Valószínűsíthetően demens, “eltéved” a konyha közepén és sír/nyüszög, a többi kutyánkkal néha kijött, máskor ok nélkül agresszív volt (most szeparálva vannak). Szívzöreje van, sokat köhög, vérvétel alapján rossz a szíve és a veséje, kb 6-8kg és 1L vizet simán megiszik egy nap. Bambuszgerince van, illetve vacakol a csípője is, nehezen fekszik és kel, hiába a fizioterápia és az orthopéd fekhely.

Én azt látom, hogy ez a helyzet, ami most van, elég szenvedős neki, egész nap csak alszik, illetve a demencia miatt fel alá járkál.

Nem tudom mi lenne a helyes döntés, illetve hogy a jogszabályok lehetővé teszik-e, hogy elengedhessük őt.


2022. okt. 1. 13:39
 1/8 anonim ***** válasza:
72%

Ide laikusok járnak válaszolgatni. Igen, mivel a GyakoriKérdések.hu oldala senkitől, ismétlem senkitől nem kéri el a végzettségét igazoló papírokat, ezért semmire, ismétlem semmire nem mész egy igen, el lehet altatni és egy nem, nem lehet elaltatni válasszal. Nem lobogtathatod meg azt az orvos előtt, mert nem tartozik hozzá személyazonosság.


Abban is biztos vagyok, hogy van olyan állatorvos, aki - ha ezt, amit leírtál, ott a helyszínen papírokkal alátámasztva elmondod - elaltatja, és olyan is, aki nem.


Visszakérdeznék:

Mit mondott az állatorvos - aki végezte a vérvételt, meg aki megnézte a szívét, a eséjét, a gerincét és a csípőjét - , miért nem végezte el az eutanáziát?

(nem vagyok állatorvos, csak egy 3 diplomás, értelmesen gondolkodó - ebből a szempontból viszont teljesen laikus - ember)

2022. okt. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
Altatás lenne a humánus. Ki tudja mije fáj esetleg, milyen szenvedése van, mert ugye nem tudja elmondani, lehet depressziós is szegény.
2022. okt. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#1

Eddig nem került szóba az elaltatás, mikor orvosnál jártunk, segíteni szerettem volna rajta, hátha még valamennyire rendbehozható és mérsékelten minőségi életet tudna élni velem. Illetve a gerincét és a csípőjét a kutya fizioterapeutánk vizsgálta meg, aki az egyik kutyámat rendszeresen kezeli.

2022. okt. 1. 13:55
 4/8 anonim ***** válasza:
80%

Édes Istenem ebbe belefájdul a szívem nagyon, ahogy olvastam..

Talán tényleg az lenne számára az egyetlen megváltás, ha így döntenétek, ezt egy emberséges állatorvossal kellene megbeszélnetek.

Mivel én nem vagyok állatorvos nem tudhatom, hogy mennyire lehetne őt helyrehzoni, érdemes lehet-e még beszélni erről, de tekintve, hogy a kutyus nagyon idős, nem valószínű, hogy komolyabb beavatkozásokra jól reagálni, ez az én véleményem csupán.

2022. okt. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
70%
El kell altatni. Nagyon sajnálom!
2022. okt. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
81%
Nálunk hasonló volt a helyzet, 15 éves kutyával. Elkezdett maga alá vizelni, vak volt, ízületei rosszak és látszott hogy agyilag sincs rendben, már többféle gyógyszert szedett. Elaltattuk, már nem volt önmaga.
2022. okt. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
11%
A törölt szakmai válaszomért cserébe, mindenkit lepontoztam.
2022. okt. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
22%
7" Miért törölték? 😮
2022. okt. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!