Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért jó az embereknek az, ha...

Miért jó az embereknek az, ha egyforma kutyáik vannak?

Figyelt kérdés

Tesóm iskolájában ma állatos nap volt, délután egy órára bevihette mindenki a háziállatát megmutatni. Mentem vele, mivel mindhárom kutyánkat elvittük.

Elég sok kutya volt a mieinken kívül, volt border collie, amstaff, labrador meg egy berni pásztor is, de a többi kutya (10-15 legalább) mind fekete tacskó volt. Még meg is jegyezték sokan, hogy milyen sok tacskó van.


Nekünk keverékeink vannak, hasonló kutyákkal sem találkoztunk még, elég egyedien néznek ki, ezért mi vittük el a műsort, a mi kutyáink voltak a legjobban körberajongva. Volt aki odajött kérdezni milyen fajták, nyilván mondtuk, hogy keverékek, aztán mikor visszakérdeztünk, hogy melyik az ő kutyája, mondta legyintve, hogy csak az egyik tacskó.


Ekkor elgondolkodtam, hogy miért jó az embereknek, ha van egy tömeg vagy divat kutyájuk, ami teljesen ugyanúgy néz ki, mint az összes többi.

Nyilván aki bizonyos célra veszi, azt megértem, mert arra valók egyes fajták, de aki "csak" házikedvencnek veszi, annak miért jó, ha ilyen kutyája van? Akkor már miért nem mennek menhelyre? Sok gyönyörű kutya van ott.


2022. okt. 7. 18:22
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
81%

Hat nekem van egy tacskom es van egy keverekem is, az biztos, hogy a keverekem kitunik a tomegbol, mert annyira csunya szegenyke, hogy mindenki megjegyzi, aki latja. Ezert is fogadtam ot orokbe, mert abszolut eselytelen volt, senkinek nem kellett. Ja es hozzatennem, az orokbefogadott kutyam szivbol gyuloli a gyerekeket, ami mar csak nalunk derult ki, a menhelyen errol nem tudtak semmit. Az a szerencse, hogy nekem nincs, csak a tesomek szoktak jonni latogatoban gyerekekkel, kulonben eleg nagy bajban lettem volna.


Szoval a keverekek sokszor rohadtul nem szepek es jellemben se lehet, higy annyira jok. Gyerek melle biztos nem mernek orokbefogadni.

Ez is lehet egy indok, hogy valaki fajtatiszta, “szep” kutyat akar, vagy szimplan csak jo termeszetut es nem kockaztat.


A tacskom meg ugy lett, hogy egyszeruen tetszett a fajta, hat vettem egyet tenyesztotol. Es akkor mi van? Semmi. Tokeletesen jol megvagyunk mar 7 eve :)


Engem nem erdekel, hogy divat vagy sem, ha valamit szeretnek, akkor megszerzem :)

2022. okt. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
85%

A tacskóknak általában a jellemébe szeretnek bele az emberek, sokaktól hallom hogy még egy olyan fazon nincs mint egy tacskó.

Ezért nem kell elítélni hogy valaki nem menhelyről hoz, például lakásba nem hozhat el csak úgy egy akármilyen kölyköt, ami ki tudja mekkorára nő, mekkora bundája lesz, kijön e gyerekekkel, más kutyákkal stb.


Egyébként nekem se szimpi a tacskó, én nem tartanék, de sokaknak ez felel meg. Lásd másik példa a francia bulldog. Sose tartanék, de minden sarkon belebotlok egybe. Ez van.

2022. okt. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
96%

Jobb esetben nem küllem, hanem a fajta igényei és a te igényeid alapján választasz kutyát. Persze az is benne lehet, hogy valakinek bizonyos fajta kutyák jobban tetszenek. De az biztos, hogy sokkal inkább kiszámíthatóbb, hogy mit kapsz egy fajtatiszta kutya esetén, mint egy keveréknél. Ahogy a kettes is írta, mekkora lesz, milyen lesz a szőre, jelleme. A hosszú távon is felkapott fajták (nem a hirtelen divatosak) sok éven át benne vannak a topban pont emiatt, hiszen az átlag családok, kutyatartók számára könnyen kezelhetők, tarthatók, így nem csak egy szűk réteg számára alkalmas választások. Ilyen a labrador, vagy az uszkár például.

Nekem nem olyan népszerű a fajtám, de ha minden második az lenne, számomra akkor is ez lenne a tökéletes fajta, és ezek után is ilyet vennék. Egyébként csak messziről egyformák, ha jobban beleásod magad már látni fogod, hogy melyiknek szebb a típusa, a fejformája, testfelépítése. Nagyon nagy különbségek vannak sokszor fajtán belül is. A saját fajtámból is van olyan, aki után kétszer is megfordulok, és akinek a tenyésztőjétől sosem vennék, mert számomra nincs meg bennük az, amit keresek ezekben a kutyákban.

2022. okt. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem pont leszaharintja mindenki hogy másnak milyen kutyája van, nem ez alapján választ magának kutyát. Ha egyszer lesz kutyám én is tacskót szeretnék.

De kutyánál is a legtöbb ember úgy választ mint az autónál. Praktikum, lehetőségek... A tacsi mindig is népszerű városi kutya volt. Akarhatok én dán dogot ha 26 nm-es panelba élek, ami még kutyaólnak is kicsi neki.

2022. okt. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
A tacskok vilagszerte eleg nepszeruek, jopofak, egyenisegek, es sok ember eletmodjahoz paszolnak is, igaz kicsit makacs fajta, de nem igenyel extra lefarasztast, arban is elerhetoek, hiszen nem ritka fajta. Nincs ezzel baj szerintem. Nekunk is volt anno gyerekkoromban, most is tervben van majd 3. kutyanak, legalabbis parom nagyon arrafele hajlik, aztan majd meglatjuk, higy belefer-e.
2022. okt. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
42%

Az emberek többségében semmi kreativitás nincs és nem is mernek máshogy élni, mint ami társadalmilag elvárt. Ez egyfajta biztonságérzetet ad nekik. Ezért épít most mindenki antracitszürke-fehér házat, ezért házasodik meg mindenki, akkor is, ha abszolút nem erre vágyik, de hát fél, hogy mit gondol majd róla a környék meg a barátok, és ezért tartanak annyian tacskót is vagy épp adott divatkutyát. Semmivel sem különbek a többi kutyafajtánál, minden kutya egyéniség, csak az emberek szeretnek másokat majmolni (kivéve azok, akik mernek mások lenni, mint a tömeg).


Persze vannak azok is, akik szimplán azért tartanak tacskót, mert tényleg az tetszik nekik, nem pedig azért, mert divatos.

2022. okt. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
31%

A tacskó divat most. Akik a divatot követik (főleg ilyenben), azok jellemzően nem a leginkább intelligens, kreatív egyének. Aki divatból vesz kutyát (és a tacskó gazdák 99,9%-a divatból veszi meg, a maradék 0,1% pedig munka célból), az egyszerűen csak egy kiegészítőt akar.

Volt divat fajta a golden, a német juhász, a yorki, a dobermann stb. Mind ugyan arra a sorsra jut - sok a félrenevelt és elhagyott kutya, sok az elrontott, beteges, roncs vonal és sok a szaporító.

2022. okt. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
78%

Nejem nem tetszenek a keverékek és nem akartam zsákbamacskát sosem.


Tenyésztőtől van két azonos fajtájú kutyàm, kívül-belül olyat kaptam mindkét esetben, amilyet akartam. Szeretem tudni, mit kapok a pénzemért. :)

2022. okt. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
89%
Jah, es meg egy apro megjegyzes. Ha neked minden azonos fajtába tartozó kutya ugyan olyan, akkor nyisd ki jól a szemed. :D nincs két egyforma kutya, még almon belül se, még anya-lánya, apa-fia relációban is tökre mások. Nyilván hasonlítanak, de nem ugyan olyanok. Az en kanom pl az anyai nagyanyja fejének a vonalát hozza, anyja füleit, apja szemeit. A szőre strukturáját meg isten tudja honnan. Szoval teljesen más!
2022. okt. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
65%

Utolsó, tk-es kutyáim vannak. Bár nem túl gyakori fajtákból.

Viszont őszintén szólva tacsiban én csak 2 típust ismerek: amelyik mindentől fél és így mindenre ugat és amelyik teljesen önálló és a gazdára magasról tesz.


Rengeteg tacskó van most mindenkinél, én is rengeteggel találkozok. Talán egy volt, amelyik normálisan nevelt és normális idegrendszerű is volt. Persze ez a kutya tk-es, jó kennelből és ezzel a kutyával aktívan dolgoznak két sportban is.

2022. okt. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!