Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért jó az embereknek az, ha...

Miért jó az embereknek az, ha egyforma kutyáik vannak?

Figyelt kérdés

Tesóm iskolájában ma állatos nap volt, délután egy órára bevihette mindenki a háziállatát megmutatni. Mentem vele, mivel mindhárom kutyánkat elvittük.

Elég sok kutya volt a mieinken kívül, volt border collie, amstaff, labrador meg egy berni pásztor is, de a többi kutya (10-15 legalább) mind fekete tacskó volt. Még meg is jegyezték sokan, hogy milyen sok tacskó van.


Nekünk keverékeink vannak, hasonló kutyákkal sem találkoztunk még, elég egyedien néznek ki, ezért mi vittük el a műsort, a mi kutyáink voltak a legjobban körberajongva. Volt aki odajött kérdezni milyen fajták, nyilván mondtuk, hogy keverékek, aztán mikor visszakérdeztünk, hogy melyik az ő kutyája, mondta legyintve, hogy csak az egyik tacskó.


Ekkor elgondolkodtam, hogy miért jó az embereknek, ha van egy tömeg vagy divat kutyájuk, ami teljesen ugyanúgy néz ki, mint az összes többi.

Nyilván aki bizonyos célra veszi, azt megértem, mert arra valók egyes fajták, de aki "csak" házikedvencnek veszi, annak miért jó, ha ilyen kutyája van? Akkor már miért nem mennek menhelyre? Sok gyönyörű kutya van ott.


2022. okt. 7. 18:22
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
43%

#10 nekem tinikoromban volt tk-s tacskóm, minden vendéggel ellenséges, ugatós volt, makacs, szófogadatlan. Imádtuk persze így is, de én nem értem, hogy a cuki külsőn kívül mit esznek a tacskókon. Jellemre inkább macskák, semmint kutyák :D


Most yorkim van, okos, szófogadó, játékos, barátságos mindenkivel, bújós. Sokkal jobb természete van, mint a tacskóknak.

2022. okt. 7. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
79%

Mindenkinek mas a tapasztalata. De az tuti, hogy nalatok ott anno valami nagyon elcsuszott, gondolom a nevelesben, mert alapvetoen egy tacsko nem ilyen, mint ahogy te leirtad.

Egyedul a makacssag stimmel, de a megfelelo kajaval mindent is el lehet erni naluk :)

2022. okt. 7. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sok embert megrémiszt a menhelyen a szerződés (amiben amúgy teljesen jogos kötelezettségek vannak szerintem) és az, hogy pár percet beszélgetned kell velük, hogy milyen kutyás tapasztalataid vannak és milyen lenne a kutyus élete... Néhányan attól is félnek, hogy vagy egy csomagot hoz magával vagy kölyök és nem tudod, hogy mi lesz belőle. Ők általában elmennek a szapihoz... Néhányan meg beleszeretnek x fajtába és tenyésztőtől akarnak egy jó idegrendszerű, egészséges, szebb kutyát.


Szerintem valószínű, hogy nagyon szép és jó természetű kutyáitok vannak, azért tetszettek mindenkinek. A tacskó meg valamiért a mai divatfajta. (meg lehet, hogy a környéken van egy szaporító, a mi falunkban is volt egy család, ahol, tavasszal és ősszel mindig voltak kis pulik és szinte nem is volt a végére olyan utca, ahova ne került volna kölyök...)


A sulitól elég nagy vállalás volt, hogy ennyi kutyát összeengedett, rossz vége is lehetett volna...

2022. okt. 7. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
89%

Két mentett tacskóm van, a véletlen és nem a divat hozta, hogy sok évvel ezelőtt tacskó gazda lettem, de valóban olyan személyiségük van, hogy az megfogja az embert és rám is igaz lett a mondás, hogy "aki egyszer tacskós volt, az tacskós marad" Most már az új kutyámnál célirányosan tacskót kerestem a menhelyeken, állatvédőknél. Azt a felfogást sem tartom egészségesnek, hogy valaki csak azért akar keverék kutyát, mert az egyedi és így ki lehet vele tűnni a tömegből. Ez csak külsőség és külsőség alapján keresni kutyát rossz és felszínes hozzáállás.


#10 Mivel mentettek a tacskóim, sokat járok orvoshoz velük. Mindkettőre (és előtte a harmadikra is) azt mondják az állatorvosok, hogy sohasem találkoztak ilyen nyugodt és jólnevelt kutyákkal. A rendelő előtt leülnek a lábam mellé és nézelődnek, pórázon vezetem be őket a rendelőbe, nem kell ölbe venni őket (mint múlt héten, amikor voltunk egy német juhászt), vérvételnél nem kell rájuk szájkosár, hanem tartják a lábukat az orvosnak, utána pedig orron nyalják. Ez mind helyes tartás és nevelés kérdése. Nem kell ehhez törzskönyvesnek lennie, tapasztalatból mondom ezt úgy, hogy rossz körülmények közül mentett, felnőtt tacskókat fogadtam örökbe. A rossz viselkedés kis mértékben függ a származástól, nagy mértékben viszont a gazda hozzáértésétől.


Én is nagyon sajnálom, hogy divat lett tacskót tartani, mert a legtöbb gazda nem veszi figyelembe, hogy ők munkakutyák és ebből és a személyiségükből kifolyólag kell nekik a fegyelem és a célirányos lefárasztás és az eszetlen szaporítás ennek a fajtának is rosszat tesz, mint eddig mindegyiknek előtte.

2022. okt. 8. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
69%

Egyetértek veled, kérdező.

Keverékek a legjobbak.

Az egész családomban csak is keverék kutyák voltak, mind vagy utcáról vagy menhelyről.

2022. okt. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
74%

14-es, 2 kutyábol nem szabad àltalánosítani.


Az ilyen szaporított keverékek közt gyakoriak az idegrendszeri problémák. Fajtatiszta (tehát tk-s kutyák közt) sokkal ritkább. Minden az arányokon múlik. Tudok en is mutatni neked silàny minőségű tk-s kutyát, mert jó szaporított keveréket is. A kérdés mindig az, hogy milyen arányban. Az meg, hogy nem őrjöng pórázvégen a Fifi, azért, khm, nem egy nagy dolog egyébként. :)

2022. okt. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
36%

#16 Világ életemben mentett kutyákkal foglalkoztam, tacskóm csak 4 volt/van eddig. Előtte vizsláim és szettereim voltak, szintén jólneveltek és kiegyensúlyozottak. Hidd el a tényleges idegrendszeri probléma nagyon ritka még a szaporított kutyák között is, sokkal gyakoribbak a fizikai problémák, csak a rossz viselkedési mintákat egyszerűbb az idegrendszerre, a fajta jellegzetességeire vagy a szaporítás tényére fogni, mint elismerni, hogy nem tud a gazda mit kezdeni egy kutyával, sőt sok esetben a viselkedési problémákat maga a gazda váltja ki belőlük.

Az arányok pedig nem azon múlnak, hogy tk-s vagy szaporított. Egy tk-s kutyát az vesz, akinek vagy egy meghatározott célja van a kutyával (pl. munkakutya) vagy az, aki kifejezetten egy fajta jellegzetességet keres ergo, a tudatosan kutyát tartani akaró és azzal foglalkozni akaró és erre anyagilag is áldozó ember. Szaporított kutyát meg nagyjából mindenki, az is, akinek a facebookon megtetszik az édi-bédi "gisgugya" vagy a gyerek már régóta szekírozza vele, ezért végül megveszi 20 ezerért. A viselkedési problémás kutyák aránya nem elsősorban idegrendszeri kérdés, hanem a tudatosan kutyát vállaló és erre kellően felkészülő és az olcsón és könnyen kutyához jutó, nulla ismerettel, tapasztalattal és hajlandósággal rendelkező hobbi kutyás EMBEREK arányától függ.


A póráz végén Fifi őrjöng megjegyzésedre most nem reagálnék hosszan, mert az egy külön misét megér, de azért leírom, hogy nem ennyiből áll a jólneveltségük. Emellett a kutyáim maximálisan behívhatóak, nem szökdösnek, nem ugatnak éjjel-nappal, nem rombolnak unalmukban a lakásban vagy ha kint vannak az udvaron, nincs szeparációs szorongásuk, nem arcoskodnak más kutyákkal vagy emberekkel stb... Nem, nem fognak agilityzni és nem fognak versenyeket nyerni, de a kutyák 99%-át magasan verik jólneveltségben, annak ellenére, hogy tacskók és rossz viselkedési mintákat hoztak az előéletükből magukkal, de ugyanez igaz volt a más fajtájú kutyáimra is.

2022. okt. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Jajj nalunk is tacsko invazio van, szörnyű mar bocsanat mivel 98%ukat nem nevelik es ugatnak minent is -. -


Konkretan a környéken mar masfajtaval nem is nagyon talalkozni. Mindegyik uvolt a kutyaim fejebe.

2022. okt. 9. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Utolso vagyok 15 tacsko biztos van most a kornyeken..


Ebbol 2 normalis.

2022. okt. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
50%
17: de ez még mindig csak alap, èrted? Amiket leírsz, az az alap èlhetösèg egy kutyàval. Nem èrdem. Azt èrtsd meg.
2022. okt. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!