Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért jó az embereknek az, ha...

Miért jó az embereknek az, ha egyforma kutyáik vannak?

Figyelt kérdés

Tesóm iskolájában ma állatos nap volt, délután egy órára bevihette mindenki a háziállatát megmutatni. Mentem vele, mivel mindhárom kutyánkat elvittük.

Elég sok kutya volt a mieinken kívül, volt border collie, amstaff, labrador meg egy berni pásztor is, de a többi kutya (10-15 legalább) mind fekete tacskó volt. Még meg is jegyezték sokan, hogy milyen sok tacskó van.


Nekünk keverékeink vannak, hasonló kutyákkal sem találkoztunk még, elég egyedien néznek ki, ezért mi vittük el a műsort, a mi kutyáink voltak a legjobban körberajongva. Volt aki odajött kérdezni milyen fajták, nyilván mondtuk, hogy keverékek, aztán mikor visszakérdeztünk, hogy melyik az ő kutyája, mondta legyintve, hogy csak az egyik tacskó.


Ekkor elgondolkodtam, hogy miért jó az embereknek, ha van egy tömeg vagy divat kutyájuk, ami teljesen ugyanúgy néz ki, mint az összes többi.

Nyilván aki bizonyos célra veszi, azt megértem, mert arra valók egyes fajták, de aki "csak" házikedvencnek veszi, annak miért jó, ha ilyen kutyája van? Akkor már miért nem mennek menhelyre? Sok gyönyörű kutya van ott.


2022. okt. 7. 18:22
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
62%
#20 A kutyák 99%-a viszont, legyen az tk-s, keverék vagy szaporított, tacskó vagy más fajtájú mégsem rendelkezik ezekkel az alapokkal a gazdája hibájából és nem azért, mert a kutya alkalmatlan rá. Te meg ezt értsd meg.
2022. okt. 9. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
62%
Ja, és azt elfelejtettem, hogy ha ezt egy rossz körülmények közül mentett, ismeretlen előéletű felnőtt kutyába belevered, az igenis érdem.
2022. okt. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
50%
Hát, ebben nem èrtünk eget. De ez nem is feltétlenül cél. :)
2022. okt. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim válasza:
62%
Ami a tömeg- és divatkutyákat illeti. Anno régen, mikor ment a Beethoven film, akkor pedig mindenki bernáthegyit akart, emlékszem arra az időkre. Nem egy osztálytársam kapott szülinapjára ilyen kutyát. A menő gyerekeknél, akik rajoskodni akarnak, ott pedig a pitbull a divat. A plázacicáknál sokáig a csivava volt a divatjószág. Mindig más.
2022. okt. 13. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!