Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kellene tennem hogy...

Mit kellene tennem hogy rendesen táplálkozzon a kutyám?

Figyelt kérdés
A kutyám egyre inkább válogatós.Nem eszi meg a kutyakaját,vettem már neki macskakaját is,annak talán jobb az illata,de már azt se eszi meg.Nagyon sok pénz landol így a kukába,mert kiteszem neki,de otthagyja.A húst azt enné,de nem fogok minden nap húst venni.Egy ideig azt csináltam hogy addig nem vettem el amíg meg nem ette,és ha éhes volt,akkor rákényszerült,de mostanság inkább koplal,minthogy megegye ami előtte van,nem tetszik neki.Mit csináljak vele hogy megegye a kaját?!Féltem is,mert azért jóval többet kellene ennie...
2010. szept. 27. 00:05
 1/7 anonim ***** válasza:
ha mozogtok és játszotok, akkor betegség miatt lehet, állatorvoshoz kéne vinned! Ha egész nap unatkozik és nincs mit csinálnia akkor depressziós, sétáltasd többször és foglalkozz vele
2010. szept. 27. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Pont fordítva csinálod és sajnos pont ezzel neveled válogatóssá. Pedig a módszer roppant egyszerű, még ha kegyetlennek is hangzik... :) Először is soha ne legyen előtte étel és ha nem eszik meg valamit, ne adj neki másikat. Minden nap egyszer legyen étkezés, lehetőleg ugyanabban az időpontban. Tedd ki a táljába száraz tápot és rakd le neki a földre. 10 percet kap rá, hogy megegye. Ha nem eszi, 10 perc után elveszed és másnap ugyanaddig az időpontig SEMMIT ne adj neki! Ne kínálgasd mással, sem nasi, sem jutalom falat, SEMMI! Könnyen elképzelhető, hogy napokig nem fog hozzányúlni. (Az én kutyám is próbálkozott, életében kétszer, 4 napig nem evett...) Aztán majd szépen eljön az a pillanat, mikor győz az éhség. :D Ne sajnáld meg, mert azzal a kutyáddal és magaddal is kitolsz, légy állhatatos, ha 4 nap, hát 4 nap, ha éhes lesz, bármit teszel elé, meg fogja enni. Sőt mi több, a kutyák 99 %-ának ez egy olyan jó lecke, hogy jó időre eszébe sem fog jutni, hogy válogasson... Hidd el, bármilyen kegyetlenül hangzik, érdemes ezt végig csinálni, a kutyád érdekében. Sajnos amíg azt látja, hogy irányítani tud és ki tud belőled mindenféle ínycsiklandó falatot kényszeríteni, addig csak romlani fog a helyzet. A szomszédom kutyája hasonlóan járt, válogatott, végül már csak kézből volt hajlandó enni, kizárólag csirkemell pörköltet... Vagy még azt sem, végül már infúziózni kellett, majdnem belepusztult. Szóval érdemes komolyan venni ezt a dolgot...

Egyetlen egy dolgot tehetsz, hogy kicsit vonzóbbá tedd számára a száraz tápot, mégpedig azt, hogy kis langyos vízbe vagy húslevesbe (lehet kockából) feláztatod, de őszintén szólva én ebben a helyzetben még ezt sem tenném. Igenis tanulja meg a kutya, hogy azt kell enni, amit adsz neki, erre 10 perce van, nem több. Az életét mentheted meg vele és egyben a tekintélyedet is növeli ez a módszer. És még van egy nagyon nagy előnye, ha a kutyád rászoktatod, ha kaja van, enni kell, azonnal tudni fogod, ha nem eszik, étvágytalan, akkor valószínűleg beteg.

Apropó, nincs egyébként valami baja? Állatorvosnak mondtad a problémát? Mert ha betegség kizárható, akkor itt bizony nevelési probléma áll a válogatás hátterében.

Kitartást, légy erős, ne sajnáld a kutyust az ő érdekében! Meglátod, sikerülni fog!

2010. szept. 27. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat:)Mindkét válasz igaz.Egyrészt lehet hogy mostanában többet unatkozik,mert nagyon elfoglalt vagyok.Másrészt ki fogom próbálni ezt a módszert,mert a mostani állapot nem normális.Nem beteg,csak szimplán nem akar enni:)Remélem a módszer beválik:)
2010. szept. 27. 00:32
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen egyet értek az előttem szólóval. Tanulja meg, hogy az van, azt kell szeretni. Kutya még nem halt éhen úgy, hogy naponta elé volt téve a száraztáp, de ha nagyon makacs, tényleg elképzelhető, hogy pár napig nem eszik. Gondolj bele, ha a vadászó állatok is így válogatnának:) Most nem kapom el ezt a nyuszit, mert a szarvas finomabb.


Persze, hogy válogat, pontosan tudja, hogyha nem eszi meg, kap valami finomabbat, aztn ha azt se, akkor valami még finomabbat. Előbb-utóbb nem fog enni, mert mindig valami még finomabbra fog várni.


Én is szívesebben eszem gumicukrot, mint csőben sült brokkolit. Ha gyerekkoromban úgy nevelnek fel, hogyha nem eszem a zöldséget, akkor kapok édességet, akkor biztosan mindig kivártam volna inkább az édességet, és most elég ramaty fizikai állapotban lennék.

2010. szept. 27. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Próbáld ki, én is belestem először ebbe a hibába :S Két napig húzta a kutya, hogy nem evett, azóta már két éves és egyszer sem fordult elő, hogy finnyáskodásból otthagyta volna a kaját :)
2010. szept. 27. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
76%

Ahogy írták, fordítva csináld!

Naponta 1x elérakod, ha eszik eszik, ha nem, nem. Ott hagyod 2 percig, ha nem nyúl hozzá, vedd el.

Nem láttam még olyan kutyát, amelyik éhen halt a kaja mellett.

2010. szept. 27. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Amennyiben egészséges egy kutya, kiteszed előtte a méretének és aktivitásának megfelelő mennyiséget bármilyen kajából, majd 30 perc múlva elveszed és a másnapi etetéskor ugyanígy, napközben nincs nasi akkor nem lesz válogatós. Ha már elkezdte(és ezt le is írtad hogy a te hibád, mert újabb és újabb ételekkel próbálkoztál nála) pár napig, lehet hogy 2 hétig is ellen fog állni, de aztán elkezd enni és ha nem rontod el visszaeséssel élete végéig jó étvágya lesz ha nem beteg.

Ha szívtelennek érzed a napi1x etetést kettéveheted napi 2-re, de felnőtt kutyának többre nincs szüksége, még a 2 mellett is nem lesznek igazán éhesek és kevésbé lesznek lelkesek, így hajlamosabbak válogatni. Ezért felnőtt kutyának az 1 az ideális.

2010. szept. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!