Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyámat a múlt héten...

A kutyámat a múlt héten kedden teljesen mágtámadták és beköpték a zöld döglegyek és szombat reggel elpusztult. Lehet, hogy a légynyüvesség vitte el? 9 éves volt, nagy testű, újfoundlandi. Előtte semmi komolyabb baja nem volt.

Figyelt kérdés
2010. szept. 27. 11:57
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Ezt olvasni is szörnyű, hogy történhetett ez a támadás? Sajnos nem tudom, hogy ettől halt-e meg, de simán kaphatott egy fertőzést szerintem.
2010. szept. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
93%
A legyek rásegíthettek, de a legyek nem véletlenül mentek rá, volt ott valami más egészségügyi probléma, amiért a legyek mentek. Részvétem.
2010. szept. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom '12:07'-hez.

Sajnalom!

2010. szept. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
65%
Gondos kis gazda lehetsz te hallod!:S Minek az ilyen embernek kutya? Hát bizony hogy nem véletlen hogy a a legyek megtámadták! Nem hallottál még az állat orvosról? Szegény kutya!:(
2010. szept. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Én is szeretném kinyílvánitani a részvétem.
2010. szept. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
68%

Igen simán lehet a legyektől

Az állatorvos mit mondott?

2010. szept. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
81%
Valami sérülése lehetett,amit nem vettél észre vagy beszennyeződhetett esetleg a bundája valamivel ,ami miatt szállhatták a legyek,gondolom.Sajnálom!
2010. szept. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
60%

A legyek nem támadnak csak úgy.Biztos hogy valami baja volt a kutyádnak amit a legyek megéreztek és ezért beköpték.

Sajnálom szegény kutyát! :(

2010. szept. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
97%
Mondjuk ha nem volt rendszeresen fésülve, akkor a levedlett és bennemaradt aljszőrzet alatt kialakulhatott mindenféle gennyes bőrgyulladás, aminek a szagára mentek a legyek. De egy 9 éves újfoundlandi már amúgyis matuzsálem korú, úgyhogy így is ritka szép kort élt meg! Részvétem! :(
2010. szept. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
67%
Sajnálom! A kegyek egyébként nemcsak a beteg húsra szállnak, gondoljatok csak bele, amikor kiteszed az ételt, friss húst (pl. grillezéshez készülve) egy percen belül ott hemzsegnek a legyek. Szóval, én nem vagyok ennyire biztos abban, hogy más baja is volt a kutyának. Valószínűbb, hogy vagy a támadásban szerzett egy lassú kínhalálhoz vezető sérülést (mert nem vettétek észre), vagy valóban a legyek okoztak egy komoly gyulladást, fertőzést, amit nem tudott legyűrni a szervezete. Állatorvos ugye látta a támadás után?
2010. szept. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!