Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szombat reggel szültem. Párom...

Szombat reggel szültem. Párom követelőzik, hogy azonnal menjek haza, mert Ő elköltözik. Lakásunk Kisbaba számára nem lakható. Mit tennétek a helyemben? Semmi segítségem nem volna.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szombaton reggel született kislányom, Akit sajnos egyedül vártam, mert kapcsolatom teljesen megromlott. Együtt laktunk, bár Ő sajnos csak este 10-kor járt haza.

Édesanyámnál gondoltam, hogy leszünk Babám születése után.

De ahogy megszületett párom az Ő irányába teljesen megváltozott, az én irányomban nem igazán érzem sajnos változását, bár nagyon-nagyon szeretem.

Most követelőzik, hogy azonnal menjek haza, mert Ő elköltözik és micsoda dolog, hogy ahogy láthatta volna, máshová vittem.

Ezt a részét megértem, de Ő nem segített a lakást Kisbaba számára lakhatóvá tenni és most meg azt nem érti, hogy kicsit szeretnék itt lenni, mert kis segítségre van szükségem.

Ti mit tennétek a helyemben?

Édesanyám sajnos nem engedi ide, mert úgy gondolja, hogy párom elég szomorúságot okozott már nekem.

Kérdeztem szichológust, Aki azt mondta, hogy adjak páromnak esélyt, hogy mutathasson, mert valamilyen irányban tuti, hogy változna.

De mindezt hogyan tegyem, ha a lakás nem Baba számára való és ott semmi segítségem nem volna.

Kérlek szépen segítsetek, mert félek, hogy a stresszelésem befolyásolja a tejtermelődésemet.

Köszönöm.


2011. aug. 5. 19:38
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
Mond meg neki hogy amint lesz babaszoba már mentek is.
2011. aug. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:

Ez számomra egyértelmű.

És a Te írásodból sem azt vettem ki, hogy hű, de nagy a szerelem.


Most őszintén: Te miért szeretnél visszamenni hozzá?

2011. aug. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
30%

Lehet ,hogy csak nálam volt ez,de amikor én terhes voltam,és vártam a fiamat már terhességem alatt nagy örömmel készítettem elő a kisbabának a lakást.9 hónapon keresztül mindig vettem valamit amire úgy gondoltam kell a kicsinek,és mire szülni mentem már szinte minden kész volt.

Nem is értem,hogy ez neked hogy nem jutott eszedbe?

Egyébként én ettől függetlenül egy kicsit igazat adok a párodnak,hiszen ő a gyermeked apja,és ő vele vagy egy családban..Elég idétlenül jön ki,hogy a kismama a picivel anyucihoz megy,és a gyermek apját,akit állítólag szeretsz ott hagyod egyedül..Micsoda kapcsolat.Gondolod,hogy ilyen család kell a kislánynak??

2011. aug. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
Egyetértek. Mondd, hogy ahogy megfelelő helyiséget biztosít a picinek, másnaptól ott lesztek! Időbe telik az, mire megoldja, addig pedig anyukád tud segíteni. De ha valóban akar apa lenni, akkor ezzel el is kezdheti azt a bizonyos látványos változást! Légy kemény!
2011. aug. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:

Nem tudom milyen messzeségekröl beszélünk.

Mert kicsit itt úgy érzem, hogy akár száz kilóméterek is lehtnek.

Ha nincsen és egy város vagy szomszédod, akkor a legjobb ha maradsz az anyukádnál és megbeszéled az apával hogy menjen minden nap, ahogy nagyobb lesz (pár hét) ti is mentek gyakran ott töltötök pár órát és ha úgy látod akkor szépen vissza költöztök. Anyád azt nem tilthatja meg hogy oda menjen látogatóba a gyermek apja, föleg ha válásra kerül a sor akkor köteles leszel láthatást biztosítani.


Valami miatt elmentél töle, és ahogy érzem a terhesség végét sem csinálta veled végig, söt a szülésnél sem volt ott ahogy értelmezem (még ha oda kint várakozva is)akkor hova ez a nagy buzgóság? szerintem hagyj idöt magatoknak, vagy is találkozzatok rendszeresen (most inkább ö tud csak menni)de nem mennék vissza, mert ha megint rossz lesz a kapcsolatotok csak jobban kikészülsz.

de esélyt adj a párodnak.

2011. aug. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

Már mondtam Neki, de Ő nagyon makacs és erőszakos és mindennek úgy kell lennie, ahogy Ő akarja.

Én hiába vagyok szerelmes belé, mert úgy érzem sajnos Ő nem az.

Azért szeretnék visszamenni, hogy ne veszítsem el, mert Ő a kislányom édesapja.

De legszívesebben itt maradnék, de Ő akkor lelép.

Én is terhességem alatt vásároltam be mindent a Kicsinek.

Édesanyámnál készítettem elő a kisbabának a lakást.

Apa azt mondja, hogy Ő nem lesz látogató sem, ha nem lehet holnaptól teljes jogú apa.

Anyum sajnos megtiltja, hogy ide jöjjön, mert nem bízik benne és nem szeretné minden lépését figyelni.

A szüléstől szeretne jelen lenni.

Írtam Neki sms-t és Ő kint várakozott. Aztán minden nap bejött a kórházba, de tudom, hogy akkor is este 10-kor végzett.

A barátok nagyon fontosak számára és benzinköltség + barátság fejében mindenkinek autót szerel. Reggel 6-tól 14-ig dolgozik és este 10-ig barátoknak szerel.

Ha hagyok időt valóban elmegy, mert egyszer kb. 1 hónapja 2 napra elment.

Találkozni nem akar rendszeresen, ha együttélni nem lehet.

Hogy tudnék Neki esélyt adni?

2011. aug. 5. 20:55
 7/30 anonim ***** válasza:

én már írtam, hogy próbáljatok lassan megint összemelegedni.

Na de itt kicsit azt érzem nem tudod neki rendesen kifejezni magadat.


Elöször is vegyél elö egy papírt és kezd el írni (amit ide is írtál), hogy mik a problémáid vele. pl hogy késön jön haza, hogy esetleg elveri a pénzt, hogy ezt vagy azt csinálja. amjd ezek mellé írd le milenne a megoldás.

ezen gondolkodj pár napot, és ami csak eszedbe jut rögtön írd le.

majd alakíts ki egy tervet hogy lenne jó.

pl megmondod neki hogy az elsö 2 hétben nem tudsz még sétálni de utánna minden délután együtt mentek sétálni munka után. aztán majd ha bíurod már akkor minden vasárnapot együtt töltitek. vigyél rendszert az életetekbe habár kicsi a gyerek, de azért tudtok alkalmazkodni.

és ha látod hogy betartja pl hogy ott van amikorra megbeszélitek, hogy kéred hozzon egy zacskó pelenkát akkor oda viszi stb... akkor elgondokodhatsz hogy vissza költöztök, addigra a baba is nagyobb lesz és nem kell segítség, mert kb az elsö pár hétben fontos az csak.

2011. aug. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:

Hogyan próbáljak összemelegedni, ha vagy mindent vagy semmit sem kér a párom?

Én is kértem Tőle pár napot, amíg itt szeretnék lenni. De Ő nem kér a találkák, egyből visszaköltözést kér, különben leadja a kulcsot.

Szóval két választásom van:

Vagy elveszítem, akár örökre, akár nem.

Vagy visszamegyek és nem lesz segítségem sem.

2011. aug. 5. 21:19
 9/30 Brigitta04 ***** válasza:

Szia.

Hasonló szituáció volt nálunk is ebbe most nem mennék bele részletesen.A lényeg mi már a baba születése elött külön mentünk.Tény és való nem könnyü egyedül egy babával DE nemtudom a barátod ér e annyit,hogy ugyanugy folytasd-folytassátok az életeteket?!Eddig sem te voltál neki az"első"a legfontosabb ha jól értelmeztem amit írtál.Csak a gyerek nem tart össze egy kapcsolatot.És ami még fontos(szerintem)sőt talán a legfontosabb felelös vagy a gyermekedért.Gondold végig mi az amit te szeretnél látod e esélyét annak,hogy olyan életetek lesz mint amit elgondoltál?Ha nem akkor egyértelmű a válasz!!És itt a szerelem nem elég!Józanul kell gondolkodj hisz a kislányod életével is játszol ha meggondolatlanul döntesz!Neki nyugalomra és egy amannyire lehet kiegyensulyozott anyukára lesz szüksége.De a döntés a tiéd.

Ha gondolod irj privit.

2011. aug. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

Szia kedves Brigitta!

Szívesen elolvasnám a Te "hasonló szituációdat".

Nagyon szépen köszönöm, hogy írtál...

2011. aug. 5. 21:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!