Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya reaktivitás. Lenevelhető...

Kutya reaktivitás. Lenevelhető róla, vagy mindig jelen lesz és csak "tüneteket" lehet kezelni?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy egy reaktív kutya lehet valaha nem reaktív, vagy ez mindig jelen lesz, csak kontroll alatt lehet tartani a viselkedését?
2022. okt. 10. 22:45
 1/3 anonim ***** válasza:
44%

Gazdi: Tekintely. Nyugodtsag. Ez jo testi es lelki kondicioval erheto el. Napi egyutt kocogas a kutyaval pl.


Ha te nyugodt vagy es kiegyensulyozott,a kutyad is az lesz. A rendszeres futas a titka. Hatarozotta tesz.

2022. okt. 11. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Lenevelhető róla, nekem is sikerült :)

De nagyon sok munka van mögötte és jópár könyvet elolvastam és rengeteg videót megnéztem a témában. Ha amúgy ilyen mélyen nem érdekel a kutyázás, lehet, hogy jobb egy trénertől segítséget kérni.


A kutya lemozgatása meg valóban fontos, de neked nem kell közben meghalnod, bőven jó a biciklizés, labdázás vagy valamilyen kutyás sport is erre a célra, utóbbinál plusz pont, hogy annak hatására, hogy más kutyák között kell dolgoznia, sokat fog enyhülni a reaktivitás.

2022. okt. 11. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy miért alakult ki. Ha idegrendszeri, öröklött háttere van, akkor is legtöbbször kézben lehet tartani, de mindig benne marad. Ha tanult, szerzett tulajdonság, akkor sokkal jobb esélyekkel meg lehet végleg szüntetni.
2022. okt. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!