Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egy étteremben egy kutya...

Ha egy étteremben egy kutya átmegy egy másik vendég asztala alá, az meg belerúg, mert a kutya mit mászkál ott, akkor mit lehet csinálni? Ki a hibás?

Figyelt kérdés

2022. okt. 12. 14:45
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
86%

Mindkèt ember hibàs, a kutya nyilvàn nem.


A gazda azert, mert hagyja masokat zavarni, a masik vendeg meg azert, mert feleslegesen volt egy vèdtelen àllattal agresszív, aki a körülmènyek àldozata. Ha mar mindenaron rugdosodni avgy verekedni akart, akkor inkabb a gazdit kellett volna, mert a kutya aztan tenyleg semmirol sem tehet.


Az jogos elvaras egyebkent h ne zavarjak it a kajalasban. Engem a hulye kolykok szoktak zavarni, mikor rohangalnak visitoznak, lokdosik a szekem. Megse rugdosom meg oket…

2022. okt. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

A gazda. Mi is járunk a németjuhászunkkal kutyabarát ettermekbe. De 100%-ban jól nevelt, ha 2 órát vagyunk ott, akkor 2 órát fekszik az asztal alatt.


Annak ellenére, hogy állatbarát vagyok, én sem örülnék neki, ha más kutyája mászkálna az asztalom alatt.


Csak jólnevelet kutyával megyünk ilyen helyre. Ettől még nyilván nem rúgnék bele, de elég morcos lennék.

2022. okt. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
85%
A gazda a hibás. Nyilván ettől még nem kéne belerúgni egy kutyába, pláne ha amúgy nem is tűnik agresszívnak, hanem csak úgy el van a kutya, szóval belerúgni tényleg nem kéne szerencsétlenbe. VISZONT, a gazda tartsa maga mellett a kutyáját. Engem pl. nem zavarna, ha idegen kutya odajönne hozzám, viszont tiszteletben kell tartani, hogy ezzel nem mindenki van így. Ha az ember a kutyáját ilyen helyre viszi, alap, hogy nem hagyja mászkálni a kutyát.
2022. okt. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
85%

Én egy csomó kutyabarát helyre járok, üzletbe étterembe, mert nagyon örülök neki, hogy végre már hétköznap is van lehetőségem ilyesmire, nem kell választanom, hogy munka után vagy kutyát sétáltatok vagy beülök egy kávéra a barátaimmal, esetleg megveszem a kinézett bútort, cipőt, ruhát stb-t. Nem mellesleg az ilyen nem szokványos helyek a kutya képzésében, koncentrációjában is sokat segítettek.

Viszont! Pont azért mert nem szeretném elveszíteni ennek a kényelmét nagyon ügyelek rá, hogy a kutyám ne zavarjon senkit, fegyelmezetten viselkedjen, szinte fel se tűnjön a jelenléte azoknak, akik nem úgy jönnek oda, hogy "úúúristen gisgutya."

Heti rendszerességgel járunk egyébként a belvárosba, kávézóba, üzletekbe is és én is azt tapasztalom, hogy a kutyások többsége hasonló véleményen van, próbálják meghúzni magukat, fokozottan figyelnek a környezetükre, hiszen tényleg nekik a legfontosabb, hogy ne zavarjanak másokat és ez így is van rendjén, ha nyit feléjük végre valamennyit a társadalom, akkor ezzel semmiképp sem szabad visszaélni, sőt példát kell mutatni, hogy a nem kutyások is megértsék, hogy egy jól nevelt kutya nem okoz gondot, ezért lényegében a kutyásoknak sokkal fontosabb, hogy tudjon viselkedni a kutyájuk, mint a nem kutyásoknak.

Ha az étteremben Buksi egy vadidegent megbök az orrával az asztal alatt az a vadidegennek maximum kellemetlen, Buksi gazdájának meg hatalmas szívás, ha emiatt többet nem esetleg nem ülhet be abba az étterembe, egészen egyszerűen a kutyások veszítenek többet, ha nem 1000%-osan kontrollálható a kutyája.

Éppen ezért a kutyásoknak a legzavaróbb az is, ha egy másik kutyára nem figyel eléggé a gazdája. Tényleg még csak most kezd el nyitottabban hozzáállni ehhez a társadalom, nagyon nem kéne feszegetni a határokat. Persze ezzel én se azt mondom, hogy jogosan rúgnak bele a kutyába, de a gazdának sokkal jobban fel kellett volna mérnie a kutyája képességeit, figyelnie kellett volna rá, fel kellett volna fognia, hogy ha a kutyájával megy vacsorázni az attól még a kutyáról is szól, fél szemével mindig figyelnie kell rá.


Na de a lényeg, ha a kérdés csak elméleti (mint írtam a saját tapasztalataim alapján ezt is el tudom képzelni), akkor ezzel csak feleslegesen vered még mélyebbre az éket a kutyások és nem kutyások között, pedig tök hasznos lenne ennek az ellentétnek a feloldásán dolgozni.

Ha ilyesmitől tartanál egy kutyabarát étteremben és ezért vacillálsz esetleg, hogy elmenj, akkor megnyugtatásul írom, hogy az én tapasztalatom alapján ez nem jellemző, nagyon ritka az olyan szituáció, hogy bele kell rúgni a kutyába ahhoz, hogy nyugodtan tudj vacsorázni.

Ha megtörtént és a kutyás fél részéről vagy érintett, akkor nagyon kérlek, hogy a saját és a többi kutyás érdekében is legközelebb sokkal jobban figyelj a kutyádra, ne hagyd póráz nélkül csatangolni, esetleg tréningezz rá extrán az ilyen szitukra.

Ha megtörtént és nem a kutyás vagy a történetben, akkor pedig kérlek, hogy ne egy kutya alapján ítélj meg több száz másikat és szituációtól függően te is törekedj a békésebb konfliktuskezelésre.


Minden mást leírtak már előttem is.

2022. okt. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
27%
Én azért írtam, hogy az étterem is hibás, mert az ő részükről is hiányolok egy előremutató hozzáállást (tisztelet a kivételnek), amivel valóban csak a renitenseket tessékelik ki a kutyabarát helyről. Illetve segíthetnék csökkenteni akár a kutyák közötti konfliktust is. Mert lehet, hogy Buksi és Morzsi külön-külön példásan viselkedik kutyabarát helyen, de egymást nem kedvelik, akkor nem jó, ha mondjuk bármelyikkel beülnek a bejárat melletti asztalhoz. Az éttermek erre is figyelhetnének.
2022. okt. 16. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
48%

Mégha csak a kutya megy át és csak az asztal alá az hagyján.

De ismeritek a viccet amikor a néger zongorista majma ugrik a vendég levese fölé és belerecsk..zik......?

2023. máj. 14. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
25%

A folytatás.

A vendég felháborodottan rohan a zongoristához

- Uram tudja maga, hogy a majma bele re..kázott a levesembe?

A zongorista őszinte csodálkozással kérdően felnéz, majd rövid gondolkodás után:


- nem de kezdje el dúdolni......


Ha nem vicc lenne akkor itt a zongorista a hibás.


A kérdésben szereplő kutya gazdája a hibás, mert nem szabadna idegenekhez odaengedni. Amúgy pedig aki csak ezért belerug egy kutyába mert a közelébe megy az asztal alatt annak ajánlom a viccen említett levest, mert azt érdemli.

Lehet szólni a gazdinak stb stb hogy figyu zavar Fifike, ugyan kezdjen már valamit vele...

2023. máj. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!