Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy kell számítani a kutyákná...

Hogy kell számítani a kutyáknál az életkort?

Figyelt kérdés
2010. szept. 27. 14:18
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Volt pár hónapja egy magyar cikk a számolásról, ahol külön van megadva a valós mérték: kis-közép-nagytestű kutyákhoz számítandó életkor, mert mindegyiknek másképp számolják, semmiképpen sem héttel szorozva. Ha megtalálom berakom, de addig is egy másik:


[link]


A lap alján van két táblázat, kutyák és macskák életkora emberhez viszonyítva.

2010. szept. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Meg is van:

[link]

2010. szept. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Minden állatfajnál, amelyikek 1 éves korukra válnak ivaréretté, az első év 10-16 emberi évnek számít (embernél változó, ezért állatoknál inkább "átlagolnak"). A többi fajtól-fajtától függ.
2010. szept. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

A kutyák és emberek életkormegfeleltetése nem egyenesen arányos, mivel máshogy fejlődnek. Sőt, még a kutyafajták között is van egy kis különbség.


-állatorvos

2010. szept. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
nem a barátaim mondták hanem családtagok
2010. szept. 27. 15:58
 16/17 anonim ***** válasza:
2010. szept. 27. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Én pedig úgy tudom, hogy az első év, egy év, a többi 7 évnek felel meg.

Szóval amikor 2 éves emberi évben, akkor 8 kutyában, mert 1+7. Még eddig csak így hallottam.

2010. szept. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!