Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Öreg, fekete, nagytestű kutya...

Öreg, fekete, nagytestű kutya örökbe fogadása az alábbi szempontok alapján?

Figyelt kérdés

Panelban lakom édesanyámmal.

Ő az áldását adta rá.

Napi 5-6* ki tudjuk vinni dologvégzésre, kisebb sétákra, jó időben kiülni padra.

Napi 3* adnánk neki enni, leginkább konzerv kutyatápot, kevés szárazzal keverve, amibe törnék kutyáknak való multivitamin tablettát, tennék hozzá egy kiskanál lazacolajat, zöldkagylóport és egy kis májtámogató máriatövisport.

Oltásokat, élősködő elleni készítményeket megkapná.

Nagyon szeretnénk Őt.

Kb 10 éves, minimum németjuhász/labrador méretű legalább 75%-ban fekete kutyust szeretnénk örökbe fogadni.

Szerintetek, ha nincs udvarunk és nem tudunk minőségi ételeket venni neki, csak sima boltit, az gond? Vennénk neki azokat az idős kutyáknak ajánlott étrend kiegészítőket, hogy javítsuk az állapotán.

És vennénk neki kutyakekszet, jutalomfalatokat, amikből minden séta után kapna egyet.

De szerintem, vagyis én úgy gondolom, hogy egy ennyi idős árva kutyus már bárminek örül, neki már csak a szerető család a fontos.

Úgy érzem, az kell a lelkemnek, hogy a lehető legesélytelenebb kutyát hozzám ki és gondoskodjak róla, szeressem.

És miv mindenhol azt olvasom, hogy a fekete, a nagytestű és az idős kutyák a legesélytelenebbek, ezért a 3 kombinációja, amit én keresek.


2022. okt. 16. 22:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
26%

Ha van penz multivitsminra meg zoldkagyloporra,akkor tellik arra,h ehelyett fott zoldseggel es fotthussal etesd. Egy 35 kg-os sportolo 4 eves amstaffnak napi 400 g hus meg 600 g zoldseg eleg.


A nemetjuhasznak kb 500 g hus es 800 g zoldseg kell naponta kb.

2022. okt. 16. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
98%
Nagyon jólelkű ember vagy! Hajrá!
2022. okt. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
25%
Vegyél neki csirkefarhátat, az neki megfelelő meg olcsó is.
2022. okt. 17. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
88%

Zöldkagyló meg máriatövis meg a hatvanféle multivitamin árából már simán tudsz neki venni egy normális minőségű senior tápot. :)


Nem tudom, mit értesz az alatt, hogy "sima bolti" eledel. Ha a tescós/sparos gagyit meg a darlingot, pedigrét, akkor az gáz. De ha úgy érted, hogy nem barfolnál meg főznél neki, az egyáltalán nem probléma.


Azt is vedd figyelembe, hogy esetleg feltétel is lehet pl. egy speciális időseknek való táp, ha ilyen-olyan betegségre hajlamos a kinézett kutyus. Szóval ebben nem árt rugalmasnak lenni.

De egyébként kedves terv. :)

2022. okt. 17. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
2%
Nagyon szép dolog De inkább egy kis gyerket kéne örögbe fogadnod. Azok is ot várnak és mégis csak emberek. Peti
2022. okt. 17. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
79%

Én is inkább egy normális prémium tápot vennék neki a rengeteg kiegészítő helyett. Olyat ami kifejezetten idős kutyáknak való, és ennek megfelelően minden benne van amire szüksége van. Persze az is fontos tényező hogy milyen állapotban vannak a kutya fogai, sok idős kutya már nem tud szárazat rágni. Ilyesmikre figyelnék. A másik ami szemet szúrt, a napi háromszori etetés. Ne terheld túl a gyomrát, a kutyáknak nagyon nem tesz jót ha állandóan van valami a gyomrukban, ezért szokták naponta egyszer etetni őket. Vannak akik tartják a heti egy koplaltatós napot is, bár én erre mindig is képtelen voltam, de állítólag jót tesz nekik.

Nagyon rendes vagy, remélem végigviszed a terved és széppé teszed egy idős kutya utolsó időszakát!

2022. okt. 17. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

#6 Én azt hittem ponthogy az egyszeri nagy adag étel terheli meg egy idős kutya gyomrát.

De akkor 1* adok majd .

2022. okt. 17. 02:01
 8/15 anonim ***** válasza:
92%

Nem kell nagy adag, pont annyit kell kimérni amennyire szüksége van, akkor nem terheli meg a gyomrát. A különböző tápok adagolása eltér, de mindegyiknek a csomagolásán van egy útmutatás. Ha aggódsz, akkor a legjobb ha kikérdezed majd az orvost a táplálásáról.

Meg persze a menhelyet ahonnan hozod, én mindig érdeklődni szoktam hogy mivel, hányszor és hogy etették amíg náluk volt. Már csak az átszoktatás miatt is érdemes ezt kibeszélni velük.

2022. okt. 17. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
98%

Nem is csak az a baj, hogy nem futja minőségi eledelre, de vedd figyelembe azt is, hogy idős kutyának lehet sok orvosi költsége. Arra lesz majd pénz? Érdemes nagyon alaposan megfontolni. Én kölyök kutyámnál követtem el hasonló hibát, mint te, hogy vettem egy átlagos tápot és mellé pár kiegészítőt, azt hittem olcsóbb és jobb lehet így, viszont a kutyám hasa mindig ment, túl gyorsan nőtt, nem volt túl szép a szőre se... Aztán inkább drágább (de nem vészesen, brit prémium) tápot vettem és minimális kiegészítőt. Na hát sokkal jobb állapotban van azóta, egyébként németjuhász keverék kutyám. Tehát érdemes szétnézni a Zoopluson például, hogy mi a választék. Először lehet soknak tűnik, ha veszel pl 24 konzervet, de akkor gyorsan el is osztod és rájössz, hogy nem sokkal drágább, mint a boltban a gagyi, viszont nagy a minőségbeli, beltartalmi különbség.

Az nem hinném, hogy baj, ha panelban él. Idős kutya már jobban szeret bent lenni alapból és ha eleget leviszed, nem lehet gond :)

2022. okt. 17. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
32%
3as még jó hogy a legtöbb kutya allergiás a csirkehúsra
2022. okt. 17. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!