Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Öreg, fekete, nagytestű kutya...

Öreg, fekete, nagytestű kutya örökbe fogadása az alábbi szempontok alapján?

Figyelt kérdés

Panelban lakom édesanyámmal.

Ő az áldását adta rá.

Napi 5-6* ki tudjuk vinni dologvégzésre, kisebb sétákra, jó időben kiülni padra.

Napi 3* adnánk neki enni, leginkább konzerv kutyatápot, kevés szárazzal keverve, amibe törnék kutyáknak való multivitamin tablettát, tennék hozzá egy kiskanál lazacolajat, zöldkagylóport és egy kis májtámogató máriatövisport.

Oltásokat, élősködő elleni készítményeket megkapná.

Nagyon szeretnénk Őt.

Kb 10 éves, minimum németjuhász/labrador méretű legalább 75%-ban fekete kutyust szeretnénk örökbe fogadni.

Szerintetek, ha nincs udvarunk és nem tudunk minőségi ételeket venni neki, csak sima boltit, az gond? Vennénk neki azokat az idős kutyáknak ajánlott étrend kiegészítőket, hogy javítsuk az állapotán.

És vennénk neki kutyakekszet, jutalomfalatokat, amikből minden séta után kapna egyet.

De szerintem, vagyis én úgy gondolom, hogy egy ennyi idős árva kutyus már bárminek örül, neki már csak a szerető család a fontos.

Úgy érzem, az kell a lelkemnek, hogy a lehető legesélytelenebb kutyát hozzám ki és gondoskodjak róla, szeressem.

És miv mindenhol azt olvasom, hogy a fekete, a nagytestű és az idős kutyák a legesélytelenebbek, ezért a 3 kombinációja, amit én keresek.


2022. okt. 16. 22:44
1 2
 11/15 NTBS ***** válasza:
13%
Én inkább fiatalabb kutyát fogadnék örökbe.
2022. okt. 17. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Lift van? Nagy szívás egy nagytestű kutyát akár csak az elsőre is cipelni.


A szándék mindenképp becsülendő, de az öreg kutya általában beteges, főleg az, akit évekig elhanyagoltak, nagyon sokba is kerülhet majd az állatorvos.


Etetni napi 1-2x is elég, amíg nem rosszak a fogai, bőven jó neki a száraz.


Én elgondolkodnék az ideiglenes befogadáson is, ha öreg kutyát veszel magadhoz, szinte biztos, hogy nálad marad, de legalább az orvosi ktg-eket fedezi a szervezet.

A másik opció meg, hogy olyan kutyát hozol ki, aki nem jön ki a fajtársaival. Általában ők szoktak a menhelyen megöregedni, pedig sok esetben teljesen jól el lehet velük kutyák között is sétálgatni, csak a nagy közös bandázásokról kell lemondanotok (bár sokszor láttam már, hogy rehabilitációval még ezt is megugrották).

2022. okt. 17. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Igazából a szándék az lenne, hogy az hátralévő idejében elkényeztessem, ezért nem adnék csak szárazat.

Mindenképp nagyrészt konzervet meg neki főzött ételt kapna, ami finomabb, a kutyák jobban szeretik.

Kiegészítők a jobb közérzethez kellenek.

Mondtam, hogy az orvosi kezeléseket megkapja.

Csak az érdekelt volna, hogy ha nem a legjobb kajákat veszem, attól még ez egy jó dolog, nem?

Esélytelen kutyát örökbe fogadni és mindenféle finomsággal etetni, sokszor kivinni és lakásban aludni neki extra puha kutyaágyban, sokat simizni.

2022. okt. 17. 08:48
 14/15 anonim ***** válasza:
82%
Fogadd orokbe. Ha nem futas lenne a hobbim es is oreg nagytestut fogadtam volna orokbe.
2022. okt. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
65%

Kedves tőled ez, de igencsak látszik, hogy gyerek vagy. :)


A kutyázás, főleg az idős kutya nem csak a simiből meg a finom falatokból áll. 1-1 állatorvosi kezelés bőven 6 számjegyű összeg. Ha a normális kajára nem futja, ami plafon 30 ezer egy hónapban, akkor egy negyedmillios ügyeletis számla hogy fog menni?


Kisebb testűek eltartása olcsóbb, esetleg ezen gondolkodjatok el.

2022. okt. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!