Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segíthet a kutya szeparációs...

Segíthet a kutya szeparációs szorongásán egy masik állat?

Figyelt kérdés

Van egy kutyám aki nagyon kikészül, ha egyedül marad itthon.

Utána néztem, és már elkezdtünk egy "training"-et amit javasoltak, viszont ez hosszab időt vesz igénybe.

Van egy macskám aki külön helységben lakik a kutyától.

Mostanában elkezdtek barátkozni, és arra gondoltam, hogy segíthet-e a kutya szorongásán, ha esetleg a macskával van együtt amikor nem vagyunk itthon?

Köszönöm a válaszokat előre is, és az esetleges tanácsokat is várom szeretettel.



2022. okt. 20. 08:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én kutyámnak nem segített a macska társasága.

Azt ajánlották, hogy vigyek haza még egy kutyát. Ez az ötlet nem tetszett.

2 hónap alatt értük el, hogy otthon lehet hagyni órákra.

2022. okt. 20. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
97%

Nem valószínű.

Viszont az nagyon is lehetséges, hogy a másik állatra is átragad a szorongás.

2022. okt. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem segit, sot, egy masik kutya se segit ezen! Sanszosabb, hogy akkor aztan majd a ket kutya fog szorongani :D

Tudom,mert en is atmentem ezen es en is kerdeztem a trenerunket errol, de hatarozottan lebeszelt rola addig, ameddig problema van.

De persze ha mar ott van a macska es joban vannak, akkor hagyhatod oket egyutt, azt annyira nem hiszem, hogy a macskara hatassal lenne a kutyad. Inkabb 2 kutya kozott veszelyes ez, mert eltanuljak egymastol a dolgokat.

2022. okt. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
34%
Az én kutyámnál a macska nem segít, viszont egy másik kutya igen. De ez mindenkinél teljesen más lehet.
2022. okt. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

A 3 oras egyutt kocogasunk utani nap tok nyugodt a kutyam otthon.

Ha nincs lemozgatva rombol.

Ilyen egyszeru

2022. okt. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Haha 5-os, nem ennyire egyszeru :D

Adj halat az egnek, mert akkor ez azt jelenti, hogy nem tudod mi a szepa. Ez aldas, tenyleg :)

Mert amugy eleg nehez, de a kutyanak foleg,mert o stresszes ilyenkor.

A testmozgas segit egy picit, de sajnos nem megoldas.

Legalabbis nalunk nem ez hozta meg az attorest, pedig jo lett volna, ha ennyire egyszeru a dolog.

2022. okt. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Hovarju ***** válasza:
100%
A szomszédnék nem lett jobb a helyzet. Hiába vett másik kutyák mellé, az idősebb ugyanúgy stresszel, ha elmegy a gazdi otthonról. Szerencsére a fiatalabb nem vette át tőle ezt a viselkedést. "csak" az öregebb ugat.
2022. okt. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!