Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyák nyála nem fertőz?

A kutyák nyála nem fertőz?

Figyelt kérdés
Sok kutyásnál látom, hogy a kutya szájába dugják az ujjukat játékból, hagyják nyalogatni az arcukat, vagy úgy dobálgatják a labdát neki, hogy közben összenyálazza a kutya a labdát. Amellett, hogy szerintem ez kicsit gusztustalan is, nem fertőzésveszélyes? Plusz ugyanez, hogy sokan puszilgatják a kutyájuk szőrét, miközben mindenhol hempereg. És nem ide tartozik, de az mitől függ, hogy mennyire van egy kutyának kutyaszaga? Sok ismerősömnél hiába törődik vele van az a jellegzetes kutyaszag, de van, ahol meg semmi. Azt vettem észre, hogy inkább a nagyobb testű kutyák szagosabbak. Vagy nincs összefüggés?
2022. okt. 22. 20:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
76%
Nem fertőz, ha a kutyának semmi fertőző dolga nincs, egyébként én nem láttam még normális kutyást, aki nem egy szappanos kézmosással indította volna a bentlétet, miután kint kutyázott. A kutyaszag meg jó kérdés, a mieinknek csak fürdetés után vagy esőkor volt. Panelban tartott kiskutyáknál is azt tapasztalom ismerősi körben, hogy aki frantikusan tisztogatja nedves törlőkendővel vagy a zuhany alatt, mert sáros lett stb. azoknak büdös a kutyája, évi 3-4 fürdetésnél nem igényelnek többet, kb. lemossák a természetes, olajos védőréteget a jószágról, így könnyebben kap bármilyen bőrbajt, többet hullajtja a szőrét és bizony büdösebb is lesz, mert sokkal durvábban dolgoznak a mirigyek, hogy a lemosott réteget újratermeljék. Kistestű-nagytestű között én tapasztaltam ilyen összefüggést, de csak az ismerősi kör kutyái közül tudok példákat mondani, rendes statisztikám nincs.
2022. okt. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
23%

De, igen, fertoz, csak van, aki lesza'ja.

Allergia kialakulasa, husevo bakterium, tetanusz, egyeb korokozok, fergek, bolha, soroljam, miket lehet elkapni? A kutya belemaszik mindenbe, kepes kiasni a macskasza't es megenni. En mondjuk azt lattam, hogy a tyuk uruleket nyalta fel.

Es hiaba furdetik, ugyanis nyilvan belulrol nem tudjak atmosni. Egy szo mint szaz: a kutyas dolog ugy undorito, ahogy van.


Es minden kutya budos.

2022. okt. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
74%

Elkapni csak azt lehet, ami a kutyának is van. Nem tudom, ki hogy van vele, de én odafigyelek a kutyámra. Nekem már ő miatta is baj lenne, ha húsevő baktériuma meg férgei lennének.


Viszont azok, akik ennyire félnek, azok ugyan így vannak MINDENNEL? Pl. ha leülnek egy padra, amin elötte lehet hogy egy csöves ült, aki nem kicsit koszosabb és fertőzőbb, mint egy rendben tartott kutya? Ugyan ez igaz pl. kilincsekre, fogantyúkra, nyilvánoc WC-re, bevásárlókocsira, igazából mindenre, amit megfogunk rendszeresen.


2-es, igen, te utálod a kutyákat, de mi az a "kutyás dolog"? Hogy az embernek háziállata van? Ha neked ez undorító, akkor beteges ember vagy, akire nem vagyok kívánvcsi.

Nyilván a te életedben is találnánk nagyon sok olyan dolgot, amire rá lehet húzni, hogy undorító.

2022. okt. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

A kutyák és az emberek nyála is tartalmaz baktériumokat, ezek jelentős része megegyezik, egy részük azonban eltér. Alapvetően nem ezek szoktak gondot okozni, hanem azok, amik "normális" körülmények között nem kerülnének az emberre, pl. más állat ürülékében található baktérium, földről felnyalt szalmonella baktérium stb.


Ha bőrfelütre kerül a nyál - amiket a kérdező leírt tipikusan ilyen példák, bár pl. azt nem tudom, hogy lehetne úgy dobálni a labdát, hogy ne legyen nyálas. :D Ezek általában akkor sem okoznak gondot, azért van az embernek immunrendszere, és a kutyatartó ember úgyis alaposan kezet mos kutyázás után + kutyázástól függetlenül evés, főzés előtt (mint minden normális ember, függetlenül attól, hogy van-e kutyája).


Bajt akkor tudnak okozni ezek a baktériumok, ha az emberi véráramba vagy emésztőrendszerbe kerülnek, szájon vagy nyílt seben keresztül, erre van is a cikkben két extrém példa. De ez ritkán fordul elő, és ha okoz is bajt általában nem ilyen súlyos formában.


Kisebb felületi sérüléseket már mi is szereztünk a kutyától, lefertőtlenítettük, gond nélkül gyógyultak pár nap alatt, mint bármilyen más kisebb karcolás.


[link]


Mi egyébként nagyon szeretjük a kutyánkat, menhelyről fogadtuk be, szuper dolga van, suliba járunk vele, rengeteget foglalkozunk, sétálunk vele, prémium kaját kap stb., de nem jöhet be a hálószobába és a konyhába. Nem hagyjuk, hogy arcot vagy főleg szájat nyaljon (néha cipőfűzés közben egy fül- vagy nyakpuszit szokott adni, az belefér), de ezen kívül van minden: simi, bújás, kéz/kar nyalogatás, egy-egy labdás vagy botos séta után meg úgy néz ki a kezem mintha egy koszos órisácsiga mászta volna össze. :D Kisgyerekek vannak a családban, ők is kezet mosnak kutyázás után és ennyi, de mondjuk ahogy az ő kezük kutyától függetlenül ki tud nézni egy kertezés-homokozás után, az kutya nélkül is kész baktériumtenyészet! :D


A kutya mancsait töröljük séta után megtöröljük vizes törcsivel + ha szükséges combját, hasát, hátát eső vagy dunai fürdés után, és kb. félévente fürdetjük, mert tényleg nem szabad túl gyakran. Ahogy az 1-es írta: lemossa a természetes védőrétegét a bőrről, ami bőrproblémákat és ezekkel összefüggésben büdösséget okozhat. A büdösséget egyébként a bűzmirigy is okozhatja, ha nem ürül rendesen. A miénk nem büdös, néha erősebb kutyaszaga van, de néha kifejezetten kellemes, édeskés illata van. Anyukám elég érzékeny a szagokra, és ő mondta, hogy milyen fura, nincs nálunk kutyaszag, azt hitte büdös lesz nálunk (panelban lakunk).

2022. okt. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Akutya nyala svas ph erteku. 4 ph,mint a citromsav,igy bakteriumolo hatasu!! E
2022. okt. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

4-es vagyok: egyébként egyetértek a 3-assal, valószínűleg egy BKV busz ülésén többfajta veszélyes baktérium van, mint egy megfelelően tartott kutya szájában, vagy főleg szőrén. Normális takarítás és higiéniás szokások mellett semmi extra veszélyt nem jelent a kutyatartás ilyen szempontból.


Viszont tanulmányok bizonyítják, hogy a háziállatokkal együtt felnövő gyerekek immunrendszere erősebb lesz, mint a háziállatok nélkül felnövőké, nem is beszélve a szintén tudományosan bizonyított pozitív hatásukról az általános mentális és fizikai jól-létre. :)

2022. okt. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
39%
Az emberi nyálban sokkal több baktérium van, mint a kutya nyálában. A csókolózást nem tartod gusztustalannak?
2022. okt. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
59%
#7 Jobb kérdés, a feleséged nem tartja undorítónak, ha a kutya után smárolsz vele? Mert ha nem, nem szóltam. :D
2022. okt. 22. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
59%
Nő vagyok és nem házas. Majdnem sikerült. Az életben sem jönnek össze ennél jobban neked a dogok, ugye? :D
2022. okt. 22. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
54%
#9 Látom, megragadtad a lényeget. Nekem összejöttek a dolgok az életben, pl. 8 évesen megtanultam az értő olvasást, és nem sokkal utána azt, hogy nem kell mindent szó szerint venni. Ahogy látom, neked csak billentyűzeted és internetkapcsolatod van, még egy férjet sem tudtál fogni. :(
2022. okt. 22. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!