Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megfázhat a kutyám ilyenkor?

Megfázhat a kutyám ilyenkor?

Figyelt kérdés
Jack Russel, rövid szőrű, és ahogy kint voltam megnézni, eléggé reszketett. Lehet, hogy csak izgalmában, mert eléggé "izgulós" fajta. Még nincs kész a kutyaház, a lépcsőn alszik egy vastag szőnyegen. Nem hozhatom be, mert kinti kutyus. Vagy ez a hőmérséklet még nem veszélyes?
2010. szept. 27. 22:28
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
szőnyegen...biztos melege van éjjel 4-6 fokban!!Legalább egy kartondobozt állíts fel neki és tegyél bele meleg cuccokat, plédet vagy ilyesmit!Jóhogy fázik szegény!!!Egy nagy kartondobozra vágj neki egy lyukat, amin befér, az is véd valamit a hidegtől! De fedett helyre tedd, mert elég esős idő van! Pennyben, lidlben erre arra kaphatsz nagyobb dobozokat. Vagy tarfikostól.
2010. szept. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Jóhogy fázik szerencsétlen...Rövid szőrű, kistestű kutyáról van szó. Az a minimum, hogy szigetelt kutyaházban van, de én biztos bent tartanám.
2010. szept. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Én is bent tartanám, ha lenne rá mód. Lementem, és beengedtem a földszinti folyosóra.
2010. szept. 27. 22:55
 4/19 anonim ***** válasza:
54%

Elvileg nem, mivel kinti kutya, ezért hozzá szokott hőmérséklet folyamatos változásaihoz, és a lehüléshez. A kutyák a változások miatt növesztik a bundát, illetve vedlenek le. Hiába rövid szőrű, neki is van aljszőrzete,ami nem engedi át a nedvességet és a hideget is jobban bírja ezáltal. De persze a kutyaól nem árt neki, de írtad,hogy már készül. Addig tegyél neki a lábtörlőre egy már nem használt pulcsit vagy kabátot.

Egyébként ha meglesz a kutyaház, akkor se biztos hogy a nagyon hidegben be fog menni. Amikor te meg akarsz fagyni, ő még jól ellesz kint=D

2010. szept. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Akkor most kinek van igaza? Az első 2 válaszolónak vagy az utolsónak?
2010. szept. 27. 23:00
 6/19 anonim válasza:
100%
kartondoboz->bele rongy,pléd,párna.(mindenképpen legyen a párnák alatt is 2-3 vastag karton!) a dobozra még rakj rá 1-2 plédet,futószőnyeget. a lényeg,hogy jól szigetelje a hőt. :)és a bejárati nyílás is legyen letakarva, függöny-szerűen:) ha nincs megfelelően szigetelt helye, akkor megfázhat-felfázhat.:S
2010. szept. 27. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim válasza:

23:02-es vagyok.

akár kinti-akár benti kutyus, fázhat. nekem van egy német dogom és egy berni pásztorom;mind a kettő fázik este,összebújnak a "kis"vackukban:D:):)

2010. szept. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Az én tapasztalatom szerint ha a kutyám összekucorodik, akkor ráférne egy kis meleg, ha viszont lazán kiterülve pihen, akkor oké a hőmérséklet. Eddig bevált, sose fázott még meg a kutya. De egy telefont megérne az állatorvoshoz, hogy biztos legyél a dolgodban. Neki tudnia kell fajta szerint, mi a jó a kutyának.
2010. szept. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
édesapám állatorvos; rövidszőrű kutyának mindenféleképpen kell meleg hely:) ahogy az előttem szóló is mondta, ha fázik, igénybe fogja venni a kis meleg házikót.:)
2010. szept. 27. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Én azt támasztom alá, hogy kell egy ideiglenes hely ahová behúzódhat. A karton doboz jobb a semminél. Az aljára én személy szerint hungarocelt raknék, bár nem tudom mennyire rombol a kutyi. A hungarocel vissza nyomja azt a hőt amit lead a kutya. És a bejárathoz én is ,, lengő ajtót raknék ".

Egyik kollégámnak a németjuhásza fázott fel, mert a betonon feküdt. Pedig mondtuk neki többen is hogy rakjon valamit alá. :-(

2010. szept. 27. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!