Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bolhás az újszülött kiskutya!...

Bolhás az újszülött kiskutya! Mit lehet ilyenkor tenni? :S

Figyelt kérdés

Még csak 4 napos a kicsi de bolhás. Hogyan lehetne kiírtani belőle a bolhákat??

Szegébyt össze vissza csipkodják :(


2011. nov. 13. 18:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél Frontline sprayt(SPRAYT, nem spot ont) és azzal fújd le a kölyköt, a szukát és a helyüket is.
2011. nov. 13. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az anyáról kell elsősorban kiirtani, mert mindenképpen átmegy a kicsire.Csak valahogy úgy kellene, hogy a bolhairtószer véletlenül se érintkezzen a picivel.Mi a kiscicánkról anno egyesével szedtük le.Még túl fiatal volt a bolhanyakörvhöz.Időigényes, de megéri.
2011. nov. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Azt tudom javasolni amit az első válaszoló írt. De a helyüket is fertőtlenítsd ki mielőtt befújnád. Amúgy valószínűleg a szuka kutyától kapta el a bolhákat.
2011. nov. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A Frontline spray-re az van ráírva, hogy 2 napnál fiatalabb kutyáknál nem használható, ezért szerintem már használhatod, de érdemes állatorvossal konzultálni.


A szuka kutyát is átfújhatod, de mielőtt visszaengeded, mindenképpen mosd le a ciciket, hogy a kölykök szájon keresztül ne érintkezzenek a vegyszerrel.


A helyüket is kezelni kell, ahogy az előttem válaszolók írták. Neocidollal, vagy neostomsannal kell átmosni a helyüket, majd kiszárítani. Az alattuk lévő almot (nem tudom, hogy mi van alattuk, de ha rongy, akkor cseréld ki, ha szalma, akkor égesd el) cserélni kell.


Ilyen pici kutyáknál óvatosan kell bánni a vegyszerekkel, mert nem lehet tudni, hogy érzékenyek-e rá, ezért meg kell akadályozni, hogy újra fertőződjenek bolhával. Az anyjukat rendszeresen kezelni kell Frontline spray-vel.

2011. nov. 14. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!