Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kutyavásáron (NRenNAVnáldő...

Egy kutyavásáron (NRenNAVnáldőrségnél, stb...) körülbelül mennyit fizetnek egy kutyáért? Tudom, hogy nem számít náluk a törzskönyv csak az alkalmasság. De, pl. egy mali-németjuhász keverékért többet adnak mint bármilyen más keverékért?

Figyelt kérdés

2022. okt. 26. 17:15
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem.
2022. okt. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ez nem így működik.
2022. okt. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Okés de akkor hogyan? Csak van egy körülbeli érték. Tudom, hogy függ a kutya képzettségétől is pl. De sajnos semmilyen konkrét adatot nem találtam.
2022. okt. 26. 22:53
 4/9 anonim ***** válasza:
94%

Mert ezek a vásárok nem a laikus szaporítóknak vannak. Akik ezzel foglalkoznak, azok tudják mi az elvárás. De az eü szűrések, a jó ösztön és a jó idegrendszer kell, meg egy alap képzettség, ami elsősorban nem az ül, fekszik, lábhozt jelenti.


Vannak ismerőseim szolgálati kutyázásban, haláli sztorikat mesélnek, hogy milyen kutyákat próbálnak eladni a hozzá nem értő, de a kutyából megélni akarók. Az, hogy olyan dp-s nem egy kutya, hogy alig bír járni, hogy a labdázás azt jelenti, hogy egyszer nagy nehezen felveszi és visszasétál a labdával, de csak akkor ha a gazdi dobja el és ha nem kell keresgetni, csak a legenyhébb.

2022. okt. 27. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Oké még mindig nem kaptam választ. Szeretem a kutyákat, értek is hozzájuk, és minden álmom, hogy szolgálati kutyákkal foglalkozzak. A tenyésztés és a kiképzés is nagyon foglalkoztat igaz még van hová képeznem magam a témában. Ez egy olyan munka lenne amit szívesen csinálnék hajnaltól estig. Épp ezért érdekel gazdaságos-e ez, mert én ebbe beleölném minden energiámat.
2022. okt. 27. 10:42
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem gazdaságos, a tenyésztés nagyon ritka esetben az. Ez csak egy tipp, de valószínűleg egy NAV, rendőrség, katonaság nem fog több százezreket sem fizetni a kutyaert, hogy legalább 0-ra kijojj. Bár szerintem még mindig csak szaporítani akarsz, mert ha annyira érdekelne, akkor megkérdeznéd tőlük, hogy mik a követelmények. Haszonszerzési célból biztosan bukó, inkább a tenyészetnek presztízs, ha egy kutyájuk ilyen komoly helyre kerül.
2022. okt. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Aki szereti a kutyákat, nem áll be szolgálati kutyás telepekre... Ott nem csak cuki kölykök és aranyos, nagyon ígéretes munkakutyák vannak. Az nem a szép része a kutyázásnak.
2022. okt. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nyilván vannak kutyák akik nem felelnek meg. Ők házikedvencnek tökéletesek.
2022. okt. 27. 17:13
 9/9 anonim ***** válasza:
70%

Nem. Ez nem így megy ott. Azért nem kapnak pénzt.

Aranyos, hogy ilyen naiv vagy és ennyire semmit nem tudsz erről a világról.

2022. okt. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!