Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha kimegyek a kutyámmal...

Ha kimegyek a kutyámmal (amstaff) a Margit-szigetre, csak szájkosárral lehet vinni?

Figyelt kérdés
köszönöm a válaszokat.
2010. szept. 28. 12:49
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
A törvényhozókat kérdezd. Ezeket az elcseszett törvényeket a kerületi főállatorvos hagyja jóvá. Elvileg igen, kötelező rá a póráz és a szájkosár még a margit szigeten is, sőt minden közparkban, így pl. a budai parkerdőben is. Gyakorlatilag meg azt csinálsz amit akarsz, de azért én szoktam magammal vinni útlevelet (oltási könyvet ha neked az van), hogyha jön a közterületes, legalább igazolni tudjam.
2010. szept. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim válasza:
13.03-as az lehet, hogy a kis szobacirkáló nem okoz akkora sérülést, de ő az, aki odarohan a nagyobbhoz, nekugrik, rosszabb esetben kitéb belőle egy jókora adag szőrt is... Ráadásul ha a nagyobb meg válaszképpen fenéken billenti, akkor természetesen az ő gazdája a hibás... Saját tapasztalat :( Pedig számtalanszor kértem már a környéken lakók agresszívabb cirkálóinak a gazdáit, hogy legalább egy kva pórázt adjanak már a kutyájukra, mert kvára unom, hogy mindig azt kell figyelnem honnan bukkan elő egy kis szörny.
2010. szept. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Majd meg is nézem a 3.kerületi önkormányzat honlapját, csak tapasztalatokra vagyok kiváncsi.


Póráz az nem kérdés, mert csak úgy viszem, hiába első szóra visszajön ha hívom, oltási könyv is szokott nálam lenni, sőt a tk-ja is mielött ráfognák, hogy pitbull.

2010. szept. 28. 13:19
 14/21 anonim ***** válasza:
nekem németjuhászom van, ha sétálni megyek vele, mindig viszek pórázt, szájkosarat(életében nem volt rajta még:D), meg persze zacsit az esetleges végterméknek, de ez más téma:) szóval meg van nevelve, sose megy el tőlem 1 méternél messzebbre, max ha eldobom a lasztiját:) de sajnos jártunk már úgy, h megtámadott minket 1 pitbull(a "gazda" a kutyát érdekesen nevelte, pl ha oda akart bújni hozzá, megütötte:@)és ha nincs ott a láncos póráz, amivel nekiálltam ütni a kutyát kínomban, lehet nem lenne kezem se kutyám:( nevelés kérdése az egész, 1 yorkit is lehet engedelmességre tanítani, és 1 amstaffot is, mert bizony minden kutya nagyon okos!közteresekkel találkoztam már, de pl itt azért előbb büntetnek, ha a kutyaszart otthagyod, nekem egyszer se szóltak, h miért nincs rajta szájkosár...
2010. szept. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

17. § (1) Belterület közterületén – kivéve az ebek futtatására kijelölt területet – ebet csak pórázon lehet vezetni. Közterületen ebet csak olyan személy vezethet, aki az eb irányítására, kezelésére és féken tartására képes.

(2) Közterületen az eb tulajdonosának biztosítania kell, hogy az eb sem más állatot, sem embert harapásával ne veszélyeztethessen.

(3) Szájkosarat használni a (2) bekezdésben foglaltak végrehajtása érdekében – ha külön jogszabály a szájkosár használatát nem írja elő – kizárólag az egyed jellemzően agresszív magatartásának ismerete esetén kell.

2010. szept. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Megint első vagyok, meg még nem tudom, hanyadik.

A válaszaim után kérdezted, hogy honnan találtuk ki, hogy harap azért, mert amstaff. Nem találtam ki, épp azt mondom, hogy nem attól függ.

Ráadásul tetszik is a fajta.

A dobermannok meg az egyik kedvenceim, szóval nincs bajom az ilyen veszélyesnek megbélyegzett kutyákkal.

Én még mindig azt mondom, hogy vidd magaddal a szájkosarat, látható helyre rakd, és rögtön rá tudod rakni, ha szólnak.

2010. szept. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Nem neked szólt a kérdés kedves első meg sokadik válaszoló:) hanem a 3.nak:)
2010. szept. 28. 14:02
 18/21 anonim ***** válasza:

Nem kell egyből megsértődni vagy magadra venni, ha valaki fél az amstaffoktól vagy bekategorizálja őket. Nekem egy kan bullterrierem volt, annak ellenére, hogy imádta az embereket, tisztában voltam az erejével és azzal, hogy maradandó sérüléseket tudna okozni akár embernek, akár más állatoknak. Még a legjobban megnevelt kutyának is lehet egy rossz pillanata, amikor nem érdekli mit mond a gazdi, és elmegy pl. egy macska után. Ez benne van a pakliban. És valóban a kistestű, 2-3 kilós kutyákat gyakran nem nevelik meg, idegesítőek is az ilyen neveletlen kutyák, de nem fognak senkinek se életveszélyes sérüléseket okozni. Míg ha a te amstaffod "bekattan", akár amiatt, hogy hergelik vagy nekiesik egy kiskutya (mert ilyenek is vannak), abból elég nagy bajok lehetnek.

A saját érdekedben sétáltasd pórázon, szerintem szájkosarat nem kell rátenni, de mindenképpen legyen nálad.

2010. szept. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Vidékfejlesztési Minisztérium - 41/2010. (II. 26.) Korm. rendelet

[link]


A KORMÁNY 41/2010. (II. 26.) KORM. RENDELETE

[link]


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__1195427-a-bea..

tegnap 17:01 hozzászólás, válasz...

úgy látszik még a rend őrei sem, ismerik az új Rendeletet!

(kis továbbképzés, nem ártana meg...)

2010. szept. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
ez lemaradt! a Rendelet 17§ -a tartalmazza az új jogszabályokat a közterületen tartózkodó kutyusokal kapcsolatban!
2010. szept. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!