Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem hajlandó lejönni a kanapéról?

Nem hajlandó lejönni a kanapéról?

Figyelt kérdés

Nemrég költöztem külön a szüleimtől, természetesen az eddig csak kinti kutyáimból azonnal kinti-bentit csináltam, tehát bármikor bejöhetnek. Vettem egy nagyobb kanapét, hogy mind kényelmesen elférjünk rajta, régóta vágyam volt, hogy a kanapén összebújhassak velük.


De a dolgok valószínűleg rosszra fordultak, mivel elkezdték azt csinálni, főleg a nagyobbik, hogy nem hajlandóak lejönni a kanapéról. A kicsi még csak-csak, de a nagyot semmi nem érdekli, hiába hívom ki, mert kimegyek, vagy pisilni kiengedném, hiába adnám neki a kajáját, vagy bármi, egyszerűen semmi nem érdekli, legszívesebben egész nap a kanapén aludna. 3 napig nem is evett, mert nem tudtam lekönyörögni onnan, vagy ha le is jött, azonnal fordult vissza és feküdt rá.

Egyik nap kint voltunk az udvaron, leveleket szedtem, bementem valamiért, ő meg szinte fellökött, úgy rohant be az ajtón (amúgy eddig be volt vezetve az, hogy csak akkor jöhetnek be, ha hívtam őket), és már ugrott is fel a kanapéra. Nem akartam egyedül bent hagyni, ezért ki akartam hívni, de nem jött, semmivel nem tudtam rávenni. Nem akartam ráhagyni a dolgot, ezért odamentem, hogy majd lelököm vagy lehúzom onnan és kiviszem, erre elkezdett morogni, fogát csattogtatni és kicsit meg is kapott. Gyorsan ráraktam a szájkosarát és úgy bírtam csak kivinni, de nagyon kapaszkodott, ellenállt, kb. egy súlyban vagyunk, úgyhogy elég sokat vergődtünk így.


Aztán persze kizártam a falkából meg a házból is, ahogy egyszer kutyasuliban mondták, egy napig nonstop rajta volt a szájkosár, mert később is próbált bemenni, de nem engedtem be és akkor is ellenem akart fordulni. A kicsit látványosan beengedtem meg jobban szeretgettem, hogy a nagy érezze, hogy elrontotta, illetve utána sokáig ott sírt az ajtóban meg nézett befelé, de nem engedtem be, és azóta sem volt bent.

De szeretném beengedni, mert egyrészt sajnálom kint hagyni, meg tényleg szeretném ha bent is lenne, de nem így.


Azt még nem mertem kipróbálni, hogy ha bejön, akkor nem engedem fel a kanapéra, mert a korábbi viselkedéséből ítélve (soha nem csinált ilyet előtte, igazi jámbor teremtés) megint nekem fordulna.


Van erre valami épkézláb megoldás?



2022. okt. 30. 09:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
71%
A költői eszközökben gazdag történetmesélés a család rovatból már a kutya rovatba is átkerült? Azért az a 3 napig nem evett (meg, gondolom, mást se csinált) dolog túl lett tolva!
2022. okt. 30. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Mikor költöztél el pontosan?
2022. okt. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
42%

A sorrendisegi szabalyokat nem tartod be es a kutyaegyertelmuen maga ala sorol,azaz fonoknek gondolja magat a viselkedesedxalapjan:


- morog rad,ha parancsolsz neki,ahelyett,h megfogadna atanacsod es vegrehajtana (pl nem jon le a kansperol)


- terben a magasabban ulo es vagy fekvo hely a fonok helye,ahova soha nem mehet a ragban alatta allo,azaz a kutya!!!!


-A te szitudban kene megegy kisagy,amit a kanape melle tolsz,de kicsit slacsonyabb es elered a kutyat simi olelesre. Oda mehetnek csak fel a kutyak


-ajtoszabalyt ezert nem tartja be,mert megzavartad,h a te helyedre felmehet. Hivasra is ezert nem megy oda.


-Le van-e mozgatva az osszes kutya?? Azaz megvan-e az egyutt kocogasotok/roller/bicaj stb? Mert a kert nem eleg illetve bizonyitanod kell a kutyak elott a fizikai allokepesseged. Ha nem birod a futast ,nincs jogod parancsolni nekik. Az a fonok ,aki a legokosabb( paraszti esz logika a fontos,feltalalod-e magad minden szituban,esszel megtudod-e oldani a problemakat??) es a legjobb immunrendszere van kozuletek es a legjobb fizikai allokepessege es a legkiegyensulyozottabb legnyugodtabb hidegveru lelkivilaga. Ha ezek nem teljesulnek,kevesnek telint a kutya a fonoki poszthoz.

2022. okt. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
85%

Az a baj, hogy könyörögsz a kutyának, majd ráhagyod. Ebből a kutya csak megerősíti magában, hogy nem kell együtt működnie veled. A kapcsolat sem jó, a nevelés is hiányzik és most sem tudsz vele jól kommunikálni. Egyenes út vezet ilyenkor az agresszióhoz is, ami a legkevésbé sem a kutya hibája.

Az egy napos kizárással mi volt a célod? Miért tetted? Hogy még jobban leromoljon a kapcsolatotok?

2022. okt. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

3 hete költöztünk. Eleinte nem volt gond, de másfél hete ez van már. Azzal kezdték, hogy nem akartak kimenni reggel pisilni. Bejött ez a sáros idő, ezért bejövetel előtt megtöröltem a lábukat, azóta vonakodva mennek ki. Aztán elkezdtek nem enni, a kicsi nem százas, neki vannak ilyen időszakai, mikor valami miatt fél tőlem (jelenleg a lábtörlés), és nem fogad el kaját. A nagy meg nem volt hajlandó lejönni a kanapéról, sőt, megszagolta a kaját, aztán visszafeküdt. Próbáltam kihívni őket, hogy kint egyenek, de minél jobban hívtam, annál jobban nem jöttek. Miután a nagy 3 napig nem evett emiatt, végre elég éhes volt, hogy leszálljon onnan. Evés előtt le kell ülnie, pacsit kell adnia, erre inkább lefeküdt, ő is félelem jeleit mutatta, összehúzta magát, ahogy a kicsi a lábtörlés miatt, maga alá pisilt, majd ment vissza a kanapéra.


Ha bejönnek, már ugranak is fel azonnal a kanapéra. Hiába szólok rájuk, vagy hívom el őket onnan, a kicsi a múltkori hisztit látva már félelmében inkább maga alá pisil, a nagy meg vagy nem jön, vagy morog.


Hogy tiltsam le onnan őket így? Hogy érjem el, hogy ne azonnal oda menjenek, és csak akkor jönnenek fel, ha engedem?


A kizárással azt próbáltam vele megértetni, hogy ha nem hallgat rám, meg ellenem fordul, akkor nem jöhet be.


Nem sportolok a kutyákkal, mert egy velem egy súlyú agár keverékkel nem tudnám felvenni a tempót, de minden nap sétálunk 1-2 órát, vagy ha jobban ráérek, akkor kirándulunk, 15-20 km.

2022. okt. 30. 23:09
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

De megint csak, könyörögsz nekik, PRÓBÁLOD lehívni, majd mivel nem megy, ráhagyod.


Menj vissza a kutyaiskolába. Nagy gondok vannak nálatok, ha a nevelés ilyen szintig nem megy és a ha kötődés, kapcsolat ennyire rossz. Itt senki sem fog neked sok oldalon keresztül írni tanácsokat. Főleg úgy, hogy valószínűleg nem is tudnád megtenni ezt. Nem tudnád jól végre hajtani a tanácsokat.

2022. okt. 30. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Könyörgök, mert nem akarom bántani. Ha szépen szólok nem jön. Ha megemelem a hangom, megijed és pisil. Ha odamegyek és le akarom rakni, ellenem fordul. Akkor mégis mit csináljak? Több opció nincs. Vagy akkor nem lesznek beengedve.
2022. okt. 31. 00:33
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Igazuk van, mellesleg az agárról azt mondják, hogy kanapékutya. Tessék. 😆 Kint fázik, jobb a kanapén kuckózni.

Amúgy nem kell könyörögni, megfogod a kutyát és leemeled, ezt összekötöd azzal, hogy marad. Ezt el fogod játszani egy darabig. Ha mozdul fel, akkor tiltod. Nem kizárni kell, nem fogja érteni. Legyen egy fekhely neki a kanapés szobában, lehet az egy törölköző is a sarokban, és gyakoroljátok a helyre küldést.

Ha szót fogad, mehet a jutalom. Meg fogja tanulni, de idő.

2022. okt. 31. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Van nekik fekhely a kanapé mellett, de nem használják. Vagyis a kicsi egyszer azon feküdt egész éjjel.


De ez a baj, hogy ha odamennék, hogy leveszem a kanapéról, akkor nekem támad. Nem hagyja magát, nem akarom, hogy még egyszer elkapja a kezem. Elég volt egyszer.

2022. okt. 31. 08:01
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Akkor hívj trénert házhoz, nem támadhat rád a kutyád.
2022. okt. 31. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!