Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vizslákat miért nem lehet...

Vizslákat miért nem lehet lerobbantani az ágyról és a kanapéról?

Figyelt kérdés

Nagyon okos vizslám van, de egyszerűen ezt képtelen megtanulni hogy nem mehet fel, és nem alhat velem. Miután lezavartam a kanapéról 15 perccel később megint ott terpeszkedik, reggel meg arra ébredek, hogy vagy a lábamnál fekszik összegömbölyödve, vagy teljes hosszában mellettem. Nem tudom hogy csinálja a nyavalyás, hogy nem ébredek fel rá :D


Néztem sok fórumon képeket, hogy nem csak az én kutyám ilyen, más ebek foteleket meg ágyakat sajátítanak ki. Elvielg ez egy vadászkutya, szóval nem kéne akkora igényeinek lenni mint egy szobakutyának, szóval nem értem miért nem tudja megérteni, hogy neki oda nem szabad felmennie.


Valami ötlet?



2015. máj. 25. 22:02
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Miért baj, hogy szeret?
2015. máj. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%
A vizsla ugyan vadászkutya, de mindíg az ember mellett élt, genetikailag ember mellé van programozva. Azok a vadászkutyák akik falkában, kennelben éltek (pl kopók) azok jobban elvannak emberközelség nélkül.
2015. máj. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
22%
Otlet? Zard be az ajtot, es neveld meg a kutyadat, hogy az eloszoba es a nappali kivetelevel sehova nem mehet. Ha szukseges, verj az orrara, de ha nem engedelmeskedik, az nem a kutya hibaja...
2015. máj. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
89%

Ez nem egy feladat, amit meg kell tanulnia. Egyszerűen úgy kell neki elmagyarázni, hogy ez tilos, hogy meg is értse.

Mit szoktál vele csinálni, amikor az ágyon találod? Mert ha csak leküldöd, abból nem fogja megérteni, hogy fel se kéne mennie. Ha rajta tudod kapni, hogy mászna/ugrana fel, akkor azért is alaposan told le, hogy egyáltalán eszébe jutott megpróbálni. Ha meg meglátod, hogy fent van, akkor tényleg legyél rá mérges, és jó messzire zavard el, de úgy, hogy betojjon kicsit, hogy úristen, itt most mi lesz. Ha csak tessék-lássék lekászálódik, akkor kevés még, amit kapott; addig kell tovább menni, amíg át nem megy az üzenet.


Nálunk ez amúgy úgy nézett ki az emberfüggő pittel, meg előtte a panziós labival is, hogy párom nemes egyszerűséggel lerúgta őket minden alkalommal, amikor megpróbáltak bemászni utánunk a vetett ágyba. Nem kellett sokszor ismételni, rájöttek, hogy nem jó buli. Az ugyanis egy elég egyértelmű közlése volt annak, hogy ez baromira tilos :D Én meg akárhányszor megláttam őket, hogy távollétemben felmentek, mindig jött az úúúristen, hát ez mégis hogy az istenbe jutott eszedbe, nem takarodsz azonnal, mielőtt én takarítalak el. És ha megvárta, hogy én takarítsam el, akkor is volt repülés, megfogtam a bőrénél és kipenderítettem az ágyból. A leküldözgetést el se kezdtem, hiszen az csak egy feladat, amit a kutya maradéktalanul teljesít is, hiszen lemegy az ágyról, én meg a továbbiakban még csak mérges se lehetek rá. Viszont mivel amúgy nincs felengedve (csak a kanapéra, oda is csak hívásra), tudja, hogy tilos, tehát jöhet nyugodtan a retorzió, különben nem fogja komolyan venni ezt a szabályt.

2015. máj. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A mi kutyáink úgy kúsznak az ágyon mint a kommandósok, fekve, mert tudják hogy nem jöhetnek fel. Az egyik kitalálta ezt, a másik meg utánozza.


Aztán amikor jön mind a kettő kúszva, olyan aranyosan jönnek, hogy elmosolyodunk és kénytelenek vagyunk megsimogatni őket. Itt rontjuk el a dolgot, hiszen így nem vagyunk következetesek.


Később meg amikor elkezdenek magabiztosan felugrálni, akkor szokott jönni az, hogy elkezdem lerugdosni őket, vagy a párom leküldi, szóval. Lemennek, de egy idő után, amikor kedvük van, megint próbálkoznak.


Amikor alszom, az egyik kutya azzal játszik, hogy a paplanom végét tépi. Már 2 paplant tépett szét eddig, úgy hogy az egyiket egyszer már megvarrtam. De nem látom mikor csinálja a hülye, nem tudok így rászólni.

2015. máj. 26. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!