Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 7 napja Ivartalanították a...

7 napja Ivartalanították a szuka kutyám. Most néztem a sebhelyét: kicsit duzzadt, meg elég pirosas itt. Meg mintha a varrás mentén egy nagyon kevés fehéres váladék is lenne (ami lehet, hogy nyál, mivel áll. nyalogatja). Baj lehet vele?

Figyelt kérdés
Amúgy teljesen jól van. Ugyanolyan, mint műtét előtt.
2010. szept. 28. 19:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Miért nyalogatja? Nem szabadna még neki. Menj vissza az állatorvoshoz, mutasd meg neki a sebet és kérj a kutyusra egy gallért, hogy ne tudja nyalogatni a sebet. Mikor az én kutyámnak a szemét műtötték akkor is ilyen gallért tettek rá, hogy ne tudja kaparni.
2010. szept. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Gallér helyett én lepedőből vágtam ki kis "ruhát", ami a hasát takarta (a hátán megkötöttem). Igaz 1 nap alatt leszedte magáról, de egy régi lepedőt érdemes erre feláldozni, és mindennap tisztát rakni rá. Ez nem zavarta annyira, mint a gallér, mégsem fért hozzá a sebhez. Egy hét után még lehet piros a seb, de tényleg nem tesz jót neki, ha nyalogatja.
2010. szept. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
igen, én is most olvastam utána, hogy gallér kellett volna rá. Nem mondta a doki. Rakott rá kötést, azt mondta, hogy úgyis le fogja szedni. Holnap megkérdezem. De nem tudom... 3 nap múlva úgyis varratszedés.
2010. szept. 28. 21:11
 4/4 anonim ***** válasza:

nálunk is ez volt s sztori, csak kannal:)

rajta volt a gallér, benn volt velünk. annyira látványosan szenvedett tőle,csak vergődött .(hatalmas színész)

aztán levettük, de a sebét szétnyalta, nem győztem éjszaka felugrálni hozzá.aztán egy hosszú pólót raktunk rá, amire csináltunk lyukakat, így nem tudta nyalogatni :)

de varratszedés előtt 1-2nappal kikapta magából a csövet is, de szerencsére nem lett baj. kapott viszont egy fekete zselé szerű anyagot, amit a sebre kentünk, így kevesebbet nyalogatta, mert rosszízű.

igazából csak az állandó odafigyelés segít, mert ezek a kis dögök imádják nyalogatni, de evvel sajnos feláztatják, és el is fertőződhet..

kitartás :)

2010. szept. 29. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!