Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy zajlik egy kutyakozmetika...

Hogy zajlik egy kutyakozmetikai kezelés?

Figyelt kérdés

Ma vittem először kozmetikushoz a kutyámat. Még kölyök, eddig itthon ápoltam, de mostanra annyira hosszú és dús lett a bundája, hogy jobbnak láttam szakemberre bízni a kezelését.


Sosem láttam még, hogyan történik a folyamat, ezért vannak aggályaim.


Ahogy a kozmetikus bontotta a szőrét, a kutya végig nyüszített. Ő pedig folyamatosan azt mondta, hogy ez hiszti. Úgy fésülte az egyik füle mögött, hogy közben a másik oldalon belemarkolt a szőrébe és úgy tartotta.

Idegbeteg lett, mert a kutya már 8 hónapos és így nem áll neki mozdulatlanul, ezért kellett volna már 4 hónaposan elhozni. És egyébként is figyeljek oda jobban, mert csomókat talált a bundájában, viszont ha havonta hoznám, otthon egy hónapig hozzá sem kellene nyúlni…


Én minden másnap átfésülöm itthon, különben csomósodik a szőre. Ha egy hónapig nem nyúlnék hozzá, szerintem menthetetlen lenne.

Azért vittem hozzá, hogy rendbe tegye, de rossz érzésekkel jöttem el. Itthon én szoktam a csomókat kibontani, de sosincs egy hangja sem a kutyámnak, pedig én sem vagyok annyira óvatos.

Azt várta volna, hogy tisztán, kifésülve, megnyírva vigyem oda?


2022. nov. 8. 17:31
 1/9 A kérdező kommentje:
Tulajdonképp most jut eszembe, hogy meg sem fésülte. Kibontotta a pár csomót, fürdetés, szárítás, majd itt-ott megnyirbálta.
2022. nov. 8. 17:36
 2/9 H.B.Netta válasza:
68%
Kicsit sem normális. Ajánlom figyelmedbe TikTok-on s.renchy-t. Nem tudom máshol hogyan lehet megtalálni. Ő elmagyarázza hogyan és mit kell egy kutyust kozmetikázni. Akihez én hordom a kutyusomat kifésüli, az én kishercegem is folyton csomósodik, mert eléggé izgága. Pörög-forog meg minden xD De nem nyüszít, megnyírja, megfürdeti, amit nálam utál, de nála nem xD Pedig olyan óvatosan próbálom mindig xD Szárítás, utánna ismét nyírkálja, hogy egy szál szőr se lógjon sehova. Jaj, és a fülszőr tépés, na akkor szokott felnyüsszenni, de muszáj vagy be gyullad a füle :( Megdícséri, kekszet ad és már mehetünk is. Akkor szokta “megfogni” a kis szakálát, amikor a szája és a szeme körül nyírja, de nem markolja. Amúgy van ilyen spéci bontó spray, ami embereknek is van a kócos hajra, ilyen fésülés könnyítő, meg bontó kefe. Minden nagyobb kutya boltban lehet kapni :) Amióta használjuk nem csomósodik annyira. Sajnálom, hogy ilyen hentessel futottatok össze :(
2022. nov. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 H.B.Netta válasza:
67%
Ahhh, a karom nyírást lefelejtettem. Na mondjuk azt nem nagyon szereti a jobb lábán, mert azt műtötték, de ott sincs nyüszi :)
2022. nov. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Itthon mindent hang nélkül tűr.


Egyébként ma itthon voltam vele, egész nap fekszik, kedvetlen, folyton bújik be az asztal alá, mint aki fél.

2022. nov. 8. 18:17
 5/9 H.B.Netta válasza:
100%

Szegénykém. Próbálj meg vele játszani, az sokszor oldja bennük a feszkót.

Ilyen idegbeteg emberhez nem is szabad vinni. Kitartást és jobbulást neki :)

2022. nov. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönjük 🙂


Nekem azt tanácsolta, hogy fújjak rá Gliss Kurt, vagy bármilyen hajsprayt, ami itthon van.

Én azt hittem ilyesmit nem lehet állatokon használni 🤷🏻‍♀️

2022. nov. 8. 18:34
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Amugy tenyleg van az ugy, hogy a kutyak csak hisztiznek, foleg, ha ott a gazdi, akkor nekik aztan tudjak nyomni a musort rendesen.

Szoval tenyleg letezik ilyen, de itt most nem ez tortent.


Az en kutyam elso karomvagasakor kozmetikusnal szo szerint sikitott. En ilyen hangot meg nem hallottam, brutalis volt, meg is ijedtem, de nem fajt neki, a kozmi epphogy csak a vegebol lecsipett egy picike darabot, alig ert hozza es ez lett :D

Masodjara mar amugy egy hangja se volt.

2022. nov. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Kutyakozmetikus? Hát beviszed, kisminkelik, elhozod.
2022. nov. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
73%

Létezik hiszti és létezik hozzá nem értő kozmetikus is, a leírásból nem lehet egyértelműen eldönteni, hogy itt melyik eset áll fent, mert abban tényleg hibáztál te is, hogy egy kozmetikaigényes fajtát fél évig nem vittél kozmetikushoz (persze ha így van és nem egy keverék, ki tudja milyen szőrű lesz kutyáról van szó, aki esetleg már előélettel került hozzád és kisebb gondod is nagyobb volt annál, hogy alapos kozmetikához szoktasd, mert esetleg még az árnyékától is megijedt - szóval nem állítom, hogy ez egyértelműen a te felelőséged)


Az biztos, hogy nálunk a legtündéribb, legkutyaimádóbb kozmetikus is ki tud borulni attól, ha odavisznek egy nem rendszeresen ápolt, kozmetikust még életében nem látott kutyát és a gazdik teljesen problémamentes kozmetikát várnak tőle.

Ha ennyi ideig nem volt szakszerűen kezelve a szőre simán lehet, hogy a legprofibb kozmetikus sem tudja teljesen fájdalommentesen rendbe tenni a szőrét, de ezt persze emberségesebb kozmetikusok el szokták mondani a gazdiknak.


A másik, hogy igen, a profi kozmetikusok nem "tűzoltók" van olyan vendégkörük, olyan szaktudásuk, hogy ne elhanyagolt kutyákkal foglalkozzanak, hidd el, havonta is bőven van mit csinálni egy kozmetikaigényes kutya szőrén, az viszont nagy előny, ha úgy meg tudja csinálni, hogy neked közben hozzá se kelljen nyúlnod. Több kozmetikusnál jártam már, mindegyiknél feltétel volt, hogy vagy akkor vesz fel, ha rendszeresen hozzá járunk utána, vagy az utolsó kozmetika óta max. 2 hónap telt el, szóval ez sem ördögtől való dolog.


Akit tiszta szívből tudok ajánlani neked, az országban a legszuperebb kozmetikus szerintem, nem feltétlen a szakmai elismertsége, hanem sokkal inkább a mentalitása, hozzáállása miatt az ő: [link] sajnos mindenkinek a világ végén van, de érdemes elolvasni néhány posztját, pl ezt: [link] és ha sikerül egy hasonló mentalitású kozmetikust találnod, akkor már nyert ügyed van :)


Ha meg esetleg kiállítási céllal vetted a kutyát, akkor ott úgyis a tenyésztő fog neked tudni ajánlani fajtához értő profit, mivel egy-egy fajtára specializálódott kozmetikusból kevés van vele érdemes együttműködni, természetesen egészen addig, amíg úgy látod, hogy nem árt a kutyának, nem bántja, ha tényleg ez a helyzet, akkor meg annyit egy kiállítás sem ér, hogy a kutyát traumatizálja, de ezt neked kell felismerned, hogy mi az, amit esetleg te rontottál el, vagy miben hibázott a kozmetikus.

2022. nov. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!