Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi most -tól, -ig egy...

Mennyi most -tól, -ig egy törzskönyvezett kutya ára tenyésztőnél? Főleg németjuhász és szetterek esetében. De más fajta is érdekel.

Figyelt kérdés

2022. nov. 12. 11:16
 1/8 anonim ***** válasza:
89%

Ezt így nem lehet megmondani, 200 ezer felett számolj. Sosem értem ezeket a kérdéseket, tök mindegy, hogy itt mit írunk, ha a tenyésztő X ezerrel drágábban adja. Kérdezd meg. Német juhászoknál nagyon sok függ a vonaltól, magától a kenneltol is.


Szetterbol van alsó hangon 3, Magyarországon kapható változat, melyik érdekel? Ezek szerintem drágábbak, inkább 4-essel kezdődnek.

2022. nov. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Általában minimum 200.000-tól fölfelé gondolkozz. Én más fajtában (skót juhász) tudom, hogy konkrétan 250-350 között mozognak most a kiskutyák, jó tenyészetből.

Adalék info: a törzskönyvezés sajnos már évek óta nagyon lassú, szóval ne lepődj meg, ha a 2-3 hónapos kölyökkel még nem tud törzskönyvet adni kézzelfoghatóan a tenyésztő, az én három és fél hónaposomnak is még várjuk, sajnos előfordulhat, hogy majdnem féléves egy kiskutya, mire elkészül. Ez nem a tenyésztők hibája. (Mielőtt valaki beszólna a tenyésztőnk ellen, évek óta ismerem, minden szűrési eredmény, egészségügyi papír megvan szülőknek és a kölyöknek is, és a kölyökkel adott csomagban szerepelt 3 kg táp, kistakaró, kétféle játék, nyakörv+póráz és kétféle jutalomfalat.) Ezeket csak azért írtam le, mert láttam pár hónapja, hogy valakit mennyire elbizonytalanítottak az olyan beszólásokkal, hogy a német juhász kölyke biztos szaporítótól van, mert még nem tudta a tenyésztő adni három és fél hónaposan a törzskönyvet (később aztán megérkezett nekik). A kennelklub lassú papírmunkája következtében manapság Magyarországon nem ez a mérvadó jel sajnos, azt kell megnézni, hogy milyenek a körülmények a tenyésztőnél, milyen információkkal lát el, kutyái szűrései rendben vannak-e, stb.

2022. nov. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
200ezertől kezdődnek általában, de függ a kenneltől és a fajtától. Kérdezd meg a tenyésztőt.
2022. nov. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Mire számítsak alapú kérdés volt. Igen megkérdem tenyésztőt, de mivel nem ismerem különösebben, ezért itt tudakozódtam a nagyságrendről.
2022. nov. 12. 14:12
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
800 eurótól 20.000 euróig.
2022. nov. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Munka vagy küllemvonal?

Kipróbált, nagy múltú vagy kezdő?

De olyan 200 ezertől 4-500 ezerig kb

2022. nov. 12. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Az ismerősi körömben nemrég 200.000Ft-tól 3000 euróig vásároltak németjuhászokat. Munkavonal.
2022. nov. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Júliusban vettem 270000-ért munkavonalast.
2023. febr. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!