Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Shiba inu kiskutya nevelése?...

Shiba inu kiskutya nevelése? Tényleg ilyen nehéz?

Figyelt kérdés

Azokhoz szól a kérdésem akiknek volt már hasonló nehéz helyzetük.

Örökbe fogadtunk egy Shiba inu és Tacsi keverék kiskutyát. Most 10hetes a kutyuli. Lakásban tartjuk. 2hete van nálunk. Eddig minden rendben ment. A Férjem és én próbáljuk nevelni egyenrangúan. Rám mégis jobban hallgat.

Az útóbbi 2 napban viszont harap minket, eddig mindig határozottan rászóltunk, és azonnal abba maradt a játék ha harapdált. De ahogy nő egyre erősebb. És mostmár kezd annyira túl menni a dolog hogy nem hagyja abba a "NEM" parancsra sem. Sőt... Teljesen felhúzza agresszíven az orrát, és egyre jobban odakap.

Kipróbáltuk azt is hogy azonnal magára hagyjuk, átmegyunk egy másik szobába. De hiába, kaparni és sírni kezd. Ha csendbe marad mi akkor jövünk ki, és újra nekünk esik és harap. Hiába küldjük pl a helyére szigorúan hogy elég legyen, ez még inkább olaj a tűzre. Egyre agresszívabb. Próbáltuk szeretettel, türelmesen rászólni. Ha néha abba hagyja a harapást akkor megdicsérjük (pozitív megerősítés) majd ahogy megdicsérjük belénk harap.

Ha valamit jól csinál, szintén megdicsérjük és belénk harap. Ilyenkor jön megint a leszidás... És megint morog, ugat, harap. Még csak 10 hetes... Nem tud nagy kárt okozni de egyre ijesztőbben nyilvánul meg felénk. Hiába lépünk fel határozottan, és mutatjuk hogy mi nem ijedtünk meg, mi vagyunk a gazdik ő annál jobban harap és támad. Ma éppen nyugodt volt, és kicsit szeretgettem, felvettem, összevissza nyalogatott, nagyon édes volt. Majd egyszer csak bekattant és a nyakamba harapott.

Azonnal letettem, és jeleztem hogy ez sok volt. Ott hagytam, jött utánam és a bokámat harapta. A helyére hiába küldöm, még inkább odakap. Volt aki azt javasolta a grabancánál fogjuk meg, ne úgy hogy fájjon neki, csak ahogy az anyja is oda kapna neki és jelezzük így hogy túl ment egy határon. Megpróbáltuk többször is. Erre még inkább agresszív viselkedést kaptunk. Szörnyen elvagyunk keseredve. Úgy érezzük már mindent megpróbáltunk. Igyekszünk következetes gazdik lenni hogy egy jól nevelt kutyus legyen. De nagyon aggódunk. Az orvos nem oltotta még be teljesen és addig nem vihetjük kutya oviba se. (azt reméljük ott megtanulja hogy túlzás akit csinál) Kutya sulit már kinéztünk de oltás nélkül azt se kezdhetjük el.

Kérlek segítsetek, mit tehetnénk még? Hogy lehet vele éreztetni hogy akit csinál nagyon sok(k)?

Aggódunk hogy ez az agresszivitás megmarad nála. Néha olyan édes, és oda bújik hozzánk. De amint megsimogatjuk vagy megdicsérjük rögtön kap az alkalmon és megharap minket.

Nagyon elkeserítő.

❤️Egy aggódó gazdi pár.


2022. nov. 15. 14:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Kutyaiskola esetleg? Mondjuk a Shiba Inu + Tacskó keverék eléggé... érdekes. Mindkét kutyafajta hihetetlenül makacs és önfejű.
2022. nov. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
92%

Hat ez a parositas agyfasz lesz, az biztos...erre fel kell keszulni lelekben. Egyelore jo csinaljatok, ra kell szolni erelyesen es ott kell hagyni, ha harap. De amugy kolyok, a kolykok igy viselkedenek sokszor, egyelore en meg nem aggodnek annyira, raersz vele kesobb is :D

Majd kutyaoviba mehettek, ha az osszes oltasa meglesz. Kutyasuli 6 honapos kortol van altalaban.

2022. nov. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Mi kölyökkutya tanfolyamon vettünk részt a shibánkkal, amikor még kicsit volt. Nagyon NAGYON javaslom, nekünk rengeteget segített. Bár nálunk megmaradt ez a csipkedés, vagy hogy gyengéden ráfog játék közben a kezünkre, de le tudjuk állítani, és tudja hol a határ, nem durva.
2022. nov. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a biztató kommenteket. Olvastam valahol hogy ha 12 hetes korig nem neveljük ki az agresszivitást akkor egy életen át benne marad és bármikor agresszíven léphet fel.

Emiatt aggódunk. És egyenlőre nem látunk javulást sem, persze nem egyik napról a másikra lesz javulás... Ezt tudjuk. De mintha nem javulna hanem egyre vadabb lenne. Emiatt vagyunk elkeseredve.

Kineztunk egy kölyök sulit amit 3honapos korban megkezdhetünk. Már tűkön ülünk mikor mehetünk vele 😫 Abban van minden reményünk.

Valóban az idegeinken táncol a kis rossz csont ❤️

2022. nov. 15. 15:56
 5/5 anonim ***** válasza:

Volt már kutyátok?


Ez a lehető legrosszabb, hogy össze-vissza minden módszerrel próbálkoztok. Egyszer szeretettel rászóltok (???), máskor nem foglalkoztok vele, utána ráhagyjátok.

Ezt le kell állítani. Erélyesen és határozottan. És nem belemenni a játékba, hogy még durvábban haraphat.

Ha nektek nem megy, hívjatok ki házhoz kiképzőt.

2022. nov. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!