Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az ágyra pisil sokadjára! Mit...

Az ágyra pisil sokadjára! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A 3 hónapos német kis spiccem két hete tartózkodik nálam, és már több mint ötször az ágyamba pisilt. Egyre tanácstalanabb vagyok, hogyan tanítsam meg őt arra hogy ezt nem szabad. Amikor iskolában vagyok sajnos nem tudok rá figyelni, és a pelenkára pisilésnél nem tudom megjutalmazni, de amikor itthon vagyok már, minden pelenkára piszkítása után amit rajta kapok, jutalomfalattal és dicséretekkel jelzem, hogy megfelelően végezte a dolgát. Viszont ez még sajnos igen kevésszer fordult elő. Amikor nincs itthon vele senki akkor nem is csinál ilyeneket, csak akkor amikor már pont itthon vagyok. Nem értem hogy miért viselkedik így. Mindig hangosan rászólok, hogy nem szabad, és jelzek neki hogy nem helyesen cselekszik. De mintha nem is érdekelné, még csak meg sem rémül tőlem. Nem is tántorodik vissza, és részben szerintem nem is érti, hogy mi baj van ezzel. Egyre jobban felhúzom magam minden egyes alkalomkor amikor az ágyamra piszkít. Amikor padlóra vagy szőnyegre, végzi a dolgát még türelmesebb vagyok vele feltakarítom és kész. De az ágyra való bepiszkítás számomra már több a soknál, és fogalmam sincs hogyan neveljem, hogy legalább ezt tanulja meg, hogy ágyra nem szabad…

Még a szobatisztaságra való tanítás is igen nehéz feladat, de azt még vállaltam is… De ez teljes mértékben elveszi minden motivációm… Kérem aki szenvedett hasonló problémában házi kedvencével segítsen! Mi lenne erre a leghatékonyabb megoldás?



#kutya #szobatisztaság #nevelés #bepiszkítás #ágyra pisilés #német kis spicc
2022. nov. 16. 19:08
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Oke, de gondolom nem 2-3 honaposan volt az ivartalanitas. Tehat ivarerett volt mar, aztan a vegere mar jelolt es max azt oldotta meg.

Az ivartalanitas szuper dolog, en tamogatom, de azert nem mindenre megoldas.

2022. nov. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem vagyok elveszve attól függetlenül, hogy a kutyatartásban még tapasztalatban vagyok. Már 3 könyvet olvastam ki ez miatt ami csak kutyatartásról szól, mit hogyan lehet megértetni vele. Ezt hogy 8-10 kivitel kell neki, teljesen valószínűtlennek gyanítom, hiszen annyit egésznap nem piszkit be, azért azt észrevenném.

Emellett nem fogom eljátszani a nagy hőst, hogy én szakadó esőben, meg a sivatag hátán is elviszem 8-szor sétálni, mert hát erről szól a szobatisztaság tanítása. Pláne úgy, hogy az ismeretségi körömben számtalan embernek van kistermetű kutyája aki bent él velük, és nem viszik ki 8-szor őt sem, sőt akkor sem vitték amikor erre szoktatták. Mégis valahogy rászoktak hogy hova szabad nekik. Én preferálom a sétáltatást, tudom hogy a testmozgás a legfőbb a kutyák számára, és igénylik a napi egyszeri kivitelt és sétáltatást. De azért ilyen őrültségekre se gondoljunk…

2022. nov. 16. 20:34
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

En se viszem ki a felnott kutyamat nyolcszor, csak haromszor. Nyaron negyszer, ha jelez, mert tobbet is iszik.


Amig viszont kolyok volt es meg nem volt szobatiszta, en kivittem.

Szobatiszta is lett 4 honapos korara teljesen, de persze meg otszor ki kellett vinni; azonban 6 honapos korara mar eleg volt a harom is.


Viszont ezt mar tobbszor irtad, de nagyon remelem, hogy csak felreertem es nem komoly...de te csak napi egyszer szandekozod setaltatni a benti kutyad?

Es ezek szerint rossz idoben meg az egy se lesz meg, mert neked derogal kimenni?

Azt megkerdezhetem, hogy miert eppen kutyat vettel? Ehhez az eletvitelhez es a benti piszkitashoz inkabb egy macska kellett volna :(


De javits ki, ha tevedek es/vagy te irtad rosszul 😊

2022. nov. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
95%

Nem órákig kell az esőben sétálgatni, csak ki kell vinni a ház elé és ha elvégzi a dolgát, akkor irány be. Én szerencsére kertesben lakom, napi 6x biztos, hogy kiküldöm a kutyákat pisilni időjárástól függetlenül. Mindenki tudja, hogy ilyenkor mi a dolga, konkrétan amint fű van alattuk pisilnak is, majd jönnek vissza.


Amit ő csinál, az inkább viszont dominancia, tiszteletlenség, rá kéne szólni...

2022. nov. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
96%

Menthetetlen hülye vagy

Hiába olvasol ki 100 könyvet is ha hülye vagy hozzá

Nem azért kell kivinni 10x hogy majd ő mindig pisil hanem azért hogy szokja! Esetleg hozzá lehet tenni azt a kivitelekhez hogy pisilni

Ha annyit mondok a kutyámnak hogy megyünk pisilni? Már jön is és megy ki és pisil

Nem is kell 8x vinni sétálni :D

Csak 8x kivinni hogy SZOKJA!


Nem is pelenkára kellene szoktatni hanem rögtön kintre! Sose használtunk pelenkát. 5 évesen is pelusra fog pisilni, meg az ágyadba?


Aki azt írta hogy tedd a fürdőbe, én értem, valószínű addig amíg nem lesz szobatiszta

Kiskutya, többnyire alszik, tök mindegy neki hol, csak meleg legyen legyen enni inni és játékok

De ha erre se vagy hajlandó hagyd a szobádban és aludj a hugyban. Nagyon igényes lehetsz!


Sosem fogom megérteni az ilyet, aki ennyire menthetetlen! Ha mindenkinél okosabbnak hiszed magad, minek kérdeztél itt?

2022. nov. 16. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Melyik volt az a 3 könyv, amit olvastál?


Egy 3 hónapos kölyök még totál fejletlen fizikailag is, mentálisan is. Amit elvársz tőle az teljesen irreális: fizikailag sem képes sokáig tartani a vizeletet, bélsárt és nem tud jelezni se, hogy ki kéne mennie.


Az irányszám az, hogy 8 hónapos koráig kb. annyi óráig tudja tartani a vizeletet, ahány hónapos. Tehát a te kutyádat 3 óránként kellene levinni + alvás, játék után, ahhoz, hogy ne legyenek balesetei.


A pelenka az megosztó dolog. Eredetileg inkontinens kutyáknak találták ki, nem lusta gazdiknak.

1. Az alap az, hogy a kutyának az a természetes, hogy a fekhelyétől minél távolabb végezze a dolgát. Ahol van rá lehetőség (pl. nem ketreces szaporítás) ott már az anya is erre tanítja a kölyköket (meg a tenyésztő is). Neked, mint gazdinak annyi a dolgod, hogy ezt folytasd. A kutya helye = az egész ház, oda nem piszkítunk.

Tehát a pelenka szembe megy a kutya természetes ösztönkészletével, igényeivel. A "nem viszem le szakadó esőben" is.

2. Van olyan kutya, aki SOHA nem tanul meg különbséget tenni a pelenka és a szőnyeg között. Bent szabad, anyag, textúra hasonlít.

3. A pelenka mankó LEHET, ha a kutya tudja hogy a fekhelyétől el kell menni pisilni-kakilni, de még nem ér el az ajtóig (vagy nem tudsz rá figyelni). Lerakod oda, ahová nagyjából el szokott jutni, ha oda pisil-kakil megspóroltál magadnak egy felmosást, ha nem a pelenkára megy, az is oké.



Amúgy a leírásod, válaszaid alapján a kutya rendben van, te vagy a hisztis.

Becsurgatós babakutyát nem engedünk ágyra.

És ha akkor van baleset, amikor otthon vagy, azt jelenti, hogy benned keresendő a hiba: elvárások, figyelem, lustaság.


+1 egy apró kölyök már csak azért se legyen az ágyon, mert ha ő ugrál kikészíti az ízületeit. Ha magasról esik (hé, a pisilésre sem figyeltek), az meg balesetveszélyes.


Amúgy kapd össze magad, ha ennyitől kikészülsz. Fogváltás, szocializáció, félelmi időszakok, kamaszkor... nagyon nem egyszerű.

2022. nov. 17. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 NTBS ***** válasza:
Vidd ki többször.
2022. nov. 17. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Bizony, egy kölyökkutyát többször kivinni azért kell, hogy megszokja, hogy kint csináljuk. Így megtanul jelezni is, hogy menne. Ne félj, felnőtt korában nem fogja ígényelni a napi 8-szori pisi sétát, de a kölykök jóval kevesebb ideig tudják tartani, a magad dolgát is megkönnyíted, ha most többször viszed. Azt mondanám, menjetek kb. 2 óránként (én az első időkben éjjel is megyek a kölyökkel). Nekem persze könnyebb a dolgom, mert kertesben lakom, és így csak pár pillanat, hogy kisétáljak vele az udvarra, nem kell öltözni, bezárni, stb. De ennek ellenére is észrevettem, hogy mennyivel könnyeb egy kölyköt tavasszal, nyáron szobatisztaságra nevelni, mint egy téli kölyköt. Mivel nálunk mindig kinti-benti tartással vannak (napközben ha akarnak kint vannak, éjjel, vagy ha elmegyünk csakis bent), tavasztól őszig nyitva a bejárati ajtó, aztán jönnek-mennek kedvükre. Viszont a legutóbbi kutyámat idén januárban hoztuk, hát az első hónapban volt néhány baleset az odafigyelés ellenére is. Ilyen ez. Ha most jól csinálod, később nem lesz ilyen bosszúságod. Maximum ha kan, akkor ivaréretten majd elkezd bent jelölgetni, de arra meg ott az ivartalanítás, meg tettenéréskor az alapos lecseszés.
2022. nov. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
95%

Azta! Már 3 könyvet kiolvastál? Mégis hagyod, hogy az ágyadra ürítsen? Na ez már valami!


Miért mehet fel az ágyra? Komolyan, miért hagyod neki?


Miért szoktatod pelenkára? A szobatisztaság azt jelenti, hogy a kutya nem ürít a lakásban. (Gondolom a szövegértés csak eztán jön az iskolai tananyagban.) Pont azt tanítod neki, hogy bent a lakásban ürítsen, pláne textilre! Neki a pelenka, szőnyeg és takaró mind ugyan olyan! Gratulálok, ezt a részt legalább sikeresen megtanítottad, hogy valamilyen textilre végezze a dolgát. Akkor most miért is bünteted és kiabálsz vele, ha így tesz? Sosem lesz az a kutya már szobatiszta így...

Miért nem viszed ki az esőben? Spicc, nem fog bőrig ázni! Ja, ez neked kényelmetlen. Akkor minek kellett a kutya?


Ha az ember kiskutyát visz haza, úgy szervezi, hogy két hetet otthon tudjon maradni. De legalább egy-másfél hetet.


Pláne szaporítótól van a kutya. Fantasztikusan felelős gazda vagy. És még a nevelés sem megy, ha valóban ennyire nem figyel rád.

Na ezért nem való gyerekeknek kutya.

2022. nov. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
95%

Azt annyira en se ertem, hol vannak a kerdezo szulei es miert hagyjak csak ra a nevelest. Nem kene jobban figyelni a gyerekre? Igy meg fogja keseriteni a kutya az eletuket;de nem csak a szobatisztasag miatt, hanem a normalis neveles hianya miatt, aztan majd lesz egy idegbeteg kis gorcs kutyajuk, aki majd szepen uralkodik felettuk.


Magam is szulo vagyok, bar a gyerekem meg csak 2 eves, de az tuti, hogy tinikent is figyelni fogok ra es nem hagyom, hogy ennyire fontos dolgokban egyedul dontson, mert egy allat eleterol van szo es ez nem jatek.

2022. nov. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!