Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A tanyában van egy néni...

A tanyában van egy néni akinek folyamatosan kiszöknek a kutyái és zaklatják a többi kutyát és az embereket, mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés

Bővebben:

Egy magatehetetlen néni kutyái kb a nyáron lefialt, és folyamatosan kiszöknek, az ápolója nem hajlandó ezzel foglalkozni, sem az önkormányzat. Valami olyan megoldást kellene találni ami lehetőleg a kutyáknak is jó, tehát elvitetni őket egy biztos helyre vagy gazdát találni nekik, van olyan intézmény magyarországon aki segít ebben?


Figyelem:

Lehetőleg olyan emberek válaszoljanak akik voltak már hasonló terepen, ne turbó állatvédő panel gazdik, itt vidéken a rózsaszín ködön túl, a tanyákon más a helyzet.

- nem nem tudunk kb 6 kutyát befogadni a jelenlegi 2 mellé

- anyagilag nem tudjuk megoldani azt, hogy etessük, ivartalanítsuk

- én egyedül nem tudom szállítani őket mert jogosítványom nincs, és nem ismerek senkit aki ilyet vállalna + nagy testű kutyákról van szó


Nem offenzívságból írom, csak ismerem bizonyos népcsoportok reakcióját hasonló kérdésekre. Én segíteni akarok, viszont korlátoltak a lehetőségeim ezért is kérek itt segítséget, és azért nem facebookon mert ott ha beírok egy állatvédő csoportba általában nem segítenek, hanem ítélkeznek látom mik mennek az ilyenekbe. :D



2022. nov. 19. 11:56
 1/4 anonim ***** válasza:
91%

Lassu modszer: jegyzo

Gyors, mar ha hajlandoak kijonni: gyepi.


Es az a legelkeseritobb az egeszben, hogy az en falumban sajnos hamarabb lettek megmergezve ezek az onsetaltato, veszelyes kutyak, minthogy barki tett volna barmit is. Se a jegyzo, se a gyepi nem jott, szartak rank, igy valaki (nem en!!) megelegelte ezt es valahogy megmergezte oket.

Bar lehet a kutyak szempontjabol jobb is igy, agresszivak voltak, de azert en nem vagyok a mergezes hive, ne essetek nekem, csak leirtam, nalunk hogy volt.


Sajnos sokszor szarnak a kisemberre, nem tudsz kitol segitseget kerni.

2022. nov. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
87%
Gyepmester nincs?
2022. nov. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Gyepmesterről nem tudunk, megpróbálok utána járni, nem tudom hol lehetne, talán a falu önkormányzatánál, ahova tartozik ez a kis település, bár ott sem jobb a helyzet ahogy látni szoktam a buszról, mindig szaladgálank kutyák, ezért is gondolkozom külső segítségben.
2022. nov. 19. 12:46
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Megpróbálhatsz környező állatvédő szervezeket, de mindenkinél telt ház van, a néninek meg ugye első körben le kellene mondani a kutyákról. De nem hiszem, hogy bárki tudna fogadni ennyi, teljesen szocializalatlan keverék, nagytestű kutyát, akiknek ráadásul van egy felelőtlen gazdájuk is.


Az önkormányzatnál érdeklődj, hogy ki biztosítja nálatok az allatbefogast. Van ahol menhely, van ahol gyepmester, van ahol le vannak szerzodve civil szervezettel.

2022. nov. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!