Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Idősebb kutyát pelenkára...

Idősebb kutyát pelenkára lehet szoktatni valahogy?

Figyelt kérdés

Lassan 6 éve lesz nálam a kutyám, az utcáról fogadtuk be (se chip, se nem kereste senki, 2 hónapig mentek a hirdetések) viszont teljesen szobatiszta volt az első perctől így biztos, hogy szobakutya volt valaha és találkozhatott kicsinek pelenkával. (az a tippünk, hogy gyerek születhetett és hát irdatlan mennyiségben hullik a szőre, ezért kellett mennie)

Nos, itt is gyerek született, de innen nem kell mennie, viszont szeretném neki kicsit megkönnyíteni a dolgát (meg magamnak is). Ugyan úgy biztosítjuk neki a napi 3-4 sétát mint a gyerek előtt is, de amikor egyedül vagyok itthon mint pl éppen most és kő kemény másfél-két órája jöttünk csak fel, de már nyüszít az ajtóban, a gyerek meg alszik… hát olyankor sírok belül. Sajnos nincs kertünk, pelenkát próbáltam, de hát nyilván csak annyiban, hogy leraktam és vártam a csodát :D Mondjuk a párom sem volt partner benne mert 2 óra múlva felszedte, hogy látod? Nem működik… Szüleim azóta mondjuk két kölyköt is felneveltek akiknek volt lent pelus, de azokra sem csinált oda egyszer sem.

Hogyan lehetne rászoktatni, hogy az ilyen SOS helyzeteket legalább megoldja a dolog?

Nemrég is vendégségben amíg nem figyeltem megetették tejszínhabbal amit nem bír a gyomra és 2 napig f.sott nekem, hát élvezet volt lerohangálni vele az 5 hós babával.

Megjegyzendő SOHA egyetlen egyszer sem piszkított be a 6 év alatt. Komolyan inkább szenved, fogalmam sincs mit csinálhattak vele onnan ahonnét hozzánk került.

Láttam nemrég egy kirakatban oktató feromonos kutyapelenkát, abban lehet valami ráció?


2022. nov. 19. 19:48
 1/10 Kriszvok12 válasza:
15%
Szia! Szerintem nem. De azt megpróbálhatod hogy valahova a házba teszel le rongyot amire végezheti a dolgát. És oda szokatod. Szerintem ezt próbáld meg
2022. nov. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%
Nem fog odaüríteni. Ha muszáj lesz neki, akkor is összevissza fog. Az okos kutya ilyen. Nem akar a lakhelyére piszkítani. Pedig igenis jobb lenne, ha lelenne csak 5 percre véve. Rácsos ágyban 5 hós babának semmi baja nem lesz addig.
2022. nov. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
16%
Jesszus, mi baja lesz a gyereknek pár perc alatt? Nem kell 24 órában felette állni. A kutyát meg ne szoktasd bentre, mert később az lesz a bajotok hogy csak bent pisil, a gyereked meg nem is olyan soká mászni fog.. Akkor is a kutya fizet majd? Mit fogtok csinálni ha sanszos lesz hogy az ürülékhez fér a gyereked?
2022. nov. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

biztos hogy nem fogom egyedül hagyni a lakásban, túl sok “csak 1 mp-re hagytam ott” baleset van mindig.

És igen, most semmi nem lenne, de amint tud majd kúszni mászni meg ágyból kimászni…

Amúgy van erkély oda tudna menni pelenkára nem feltétlen a lakásba kéne.

Egyébként levittem babakocsival együtt, de csak békésen legelészett aztán idefent folytatta a nyüszítést egy második vacsoráért úgyhogy most épp nem jól mértem fel a helyzetet de mentségemre szolgáljon hogy 14x keltünk éjjel, zombi vagyok :D

2022. nov. 19. 22:30
 5/10 anonim ***** válasza:
93%
Gratulálok annak, aki azt javasolja, hogy hagyjon otthon egy 5 hónapos gyereket... Hordozóban/kendőben nem marad meg a gyerek? Úgy egyszerűbb vele lemenni, mint babakocsival. Gondolom volt a kutyának egy napirendje, egy egészséges kutyának nem változnak meg drasztikusan az ürítési szokásai, azt próbáljátok meg továbbra is tartani. Most a konkrét példa - amit írtál - mint kiderült csak vaklárma volt. Volt másik eset, amikor volt ilyen probléma vagy inkább csak előre gondolkodsz? Szerintem túlgondolod. :) Ha tudjátok kb. ugyanakkor vinni nem lesz gond, azért napi 4x pisi, ha nem nagyon pici testű, egészséges kutyáról van szó elég kell legyen. :)
2022. nov. 20. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
91%
De megértelek egyébként, ilyenkor télen gyerek nélkül is kikészít a készülődés, mire átvedlek az itthoni kényelmesből a 3-4 rétegű kutyásba, sál, sapka, kesztyű, jutifalat tartó, kakizacsi, kisfaxom... (25 kilós labi-bull keverék, 1,5-2 órás erdei/mezei sétához vagy dunaparti futkározáshoz nem elég a farmer-sportcipő :D
2022. nov. 20. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Elso korben kene egy kivizsgalas, mert azt mondod, hogy 2 oraja vitted ki, de megint ki akarna menni, ez alapvetoen nem annyira jo.


Aztan vegulis ha a korabol adodo a problema, meg lehet probalni pelenkara szoktatni, csak nem szabad feladni. Tippem nincs ra, en nem hasznaltam soha, de talan ha egyszer bepisil es felitatod vele a pisit es ott hagyod, akkor a kutya erezni fogja a szagat es ra fog menni. Ha rament; juti.

Valami ilyesmi.

En is babaval vagyok itthon, tudom mit erzel, de egyelore mi tok jol megoldjuk a ket setat gyerekkel (harmadikat este a ferjem), de azert en is fohaszkodom, hogy jol alljanak a csillagok es ne mondjuk szoptatas kozben jelezzen a kutya, mert akkor nyilvan nem tudom a gyereket azonnal eldobni :D


Viszont csak azert nem szoktatnam pelenkara, mert en felek, hogy mi lesz ha nem tudom kivinni, de amugy a kutya jol tudja tartani. Csak es kizarolag akkor hasznalnam, ha nagyon muszaj, mert a kutya se szeret oda piszkitani, ahol el.

2022. nov. 20. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
7-es: Elso korben kene egy kivizsgalas, mert azt mondod, hogy 2 oraja vitted ki, de megint ki akarna menni, ez alapvetoen nem annyira jo. - Írta utána, hogy vaklárma volt, hiába vitte le, nem pisilt végül lent a kutyus, és otthon második vacsiért nyüsszögött tovább. Egyébként az is lehet, hogy a felborult rendet (írta a kérdező, hogy tegnap éjjel pl. 14x ébredtek éjjel) ő is (mármint a kutya) megérzi, ezért "zizi" ő is néha, pl. ezzel a téves jelzéssel.
2022. nov. 20. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A kerdezo valaszat nem olvastam 🙂
2022. nov. 20. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Rá lehet szoktatni a pelenkára. Egy zsepivel itass fel egy kis pisit, és hagyd a pelenkán, hogy legyen folyamatosan ott, ne dobd ki onnan. A lakás többi részén ha nincs pisi, de a pelenkán mindig ott hagysz egy kicsit, egy idő után több, mint valószínű, hogy elkezd odapisilni.
2022. nov. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!