Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen gyakran lehet féreghajt...

Milyen gyakran lehet féreghajtó tablettát adni a kutyának?

Figyelt kérdés
6 hónapos boxerem van nagyon jó étvágya van de egyszerűen csont és bőr. 1-2 alkalommal láttam hogy húzta a fenekét a füvön szomszédom azt mondta hogy valószínűleg bélférges és figyeljem a kakiját mert a tabletta után latszódnia kellene valami kis férgeknek de én nem láttam benne semmit
2022. nov. 23. 09:30
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
En 3-4 havonta fereghajtozom, 13 eves mult. Kolyokkora ota rendszeresen kapja. Szerencsere meg sosem volt semmi gond.
2022. nov. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ
2022. nov. 23. 09:49
 3/10 anonim ***** válasza:
57%

Ugyanaz mint az első válaszoló.

Viszont az én kutyám mar volt férges, úgyhogy a kutyád kakijában látszodna a férgek ha az a baja.

2022. nov. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Negyedévente
2022. nov. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
67%
Lehet galandféreg azért nem látod a kakiban! Állatorvoshoz vinném a helyedben. (Mi nekünk cicánál volt ez és szirupban kapott 2x féreghajtót rá) Az a biztos megoldás :)
2022. nov. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy 6 hónapos boxer eleve "csont és bőr". Ebben a korban nagyot nyúlik.

Beszélj az állatorvossal, hogy ő milyen féreghajtót javasol. A miénk olyat kap, ami (ha jól emlékszem) 6 féle parazita ellen jó, havonta kell beadni neki.

2022. nov. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Havonta lehet adni féreghajtót, de normál esetben negyedévente elegendő. Viszont blindre ne féreghajtózd havonta, az állatorvosnál kérhetsz bélsár vizsgálatot, abból megmondják, férges-e, még ha szabad szemmel nem is látsz semmit. A szomszédod nyilván nem állatorvos, a kutya nem csak bélférgesség miatt húzhatja a fenekét a füvön, hanem bármi miatt, ami ott viszketést vagy kellemetlenséget okoz, pl. lehet akár bűzmiriggyel kapcsolatos is.

Lehetőleg ne a szomszéd diagnosztizáljon.

2022. nov. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
52%

A féreghajtót 2 hetente kell megismételni. Szóval beadod egyszer, majd attól függetlenül, hogy van-e benne féreg vagy nincs, 2 hét múlva megismétled. Ez azért kell, mert a petéket ha van benne, akkor csak 2 hét múlva tudja kiírtani, mikor már kifejlődött. Aztán 3 havonta elegendő lesz neki.


Mondjuk nekem olyan szívférgesség elleni gyógyszert kap a kutya 5 hetente, ami egyben féreghajtó is. De ehhez előbb negatív teszt szükséges.

2022. nov. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A fenékhúzás jellegzetes a bűzmirigy problémánál.


"A bűzmiriggyel kapcsolatos panaszokat (pl. bűzmirigy gyulladás) számos tünet kíséri. A legegyértelműbb az úgynevezett radírozás vagy szánkázás, amikor a kutya ülő helyzetben, a mellső lábaival húzza magát előre, miközben a talajhoz dörzsöli a végbéltájékát. Ez a viselkedés mókásnak tűnhet, de egyértelmű jele, hogy a bűzmiriggyel valami nincs rendben."


[link]

2022. nov. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A boxerek amúgy is csont és bőr kutyák, ezen nem kéne meglepődni. A fenék húzásra ötletem sincs, kérdezd meg állatorvostól. Egyébként a féreghajtó gyakoriságát stbt is meg tudod tőle kérdezni, mindenhol mást ajánlanak, használnak. Én félévente szoktam hajtatni, emellett kap minden hónapba tablettát más élősködők és szívférgesség ellen.
2022. nov. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!