Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tenyésztőtől vásárolt 10...

Tenyésztőtől vásárolt 10 hetes kutyát kockázatos-e elhozni ha még nincs meg a törzskönyve? mennyi idő a törzskönyv kiállítása?

Figyelt kérdés

2022. nov. 28. 18:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%
Én júliusban vettem májusi születésű kutyát, most november közepén érkezett meg a törzskönyve.
2022. nov. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
97%
Mi 12 hetesen kaptuk a tkát, 10 hetesen a kutyát. Ha szerződés van és 100% biztos, hogy tenyesztő, nyugodtan elhozhatod
2022. nov. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
ÉN, 100%, hogy nem hoznám el, amíg nincs papír is mellé.
2022. nov. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
96%

Az a baj, hogy ez nem igy megy. Sokszor honapok, mire megerkezik a torzskonyv es errol nem a tenyeszto tehet!

Ha bejegyzett tenyesztorol van szo es nem egy putriban el, jo velemenyek vannak rola, tenyleg torzskonyves kutyai vannak es nem “tenyeszt” egyszerre 10 fajtat (mert ez fix papiros szapi), akkor baj nem lehet.

2022. nov. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Leginkább jó véleményeket hallottam róla, de sajnos 1-2 negatívat is.

Mire kell figyelnem még a tk-n kívül? Lesz szerződés is stb.

2022. nov. 28. 18:45
 6/11 anonim ***** válasza:
94%

A MEOESZ sajnos elég lassan dolgozik, mi is pár hónap után kaptuk csak meg annó a kutyánk törzskönyvét.


Ha nem bízol benne, kérd, hogy mutassa meg a tenyésszemle eredményét és a kiváltott kennelnévről szóló igazolást. (Alombejelentőt is kell írniuk, viszont abba nem vagyok biztos, hogy beküldés után kapnak-e bármiféle visszaigazolást, amit megmutathat.)

2022. nov. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
96%

"de sajnos 1-2 negatívat is."

Ha nem bízol benne, menj máshoz. Nincs olyan tenyésztő, aki mindenkinek megfelelhet.

Persze, az sem mindegy, a negatív vélemény mi.

2022. nov. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
93%
A törzskönyv hónapok alatt érkezik meg, ráadásul a posta is borzasztóan kezeli, néha olyan állapotban kezelik mintha a kutya rágta volna meg. Ezekkel a problémákkal elég sok tenyésztő küzd, nen tehetnek róla és sajnos ellene sem
2022. nov. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne kockázatod? Ha bejegyzett kennele van és van szerződés, mi miatt aggódsz?

Külföldről vett kutyámnak jó egy év után érkezett meg a tk-e.

2022. nov. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Baromi sok idő a törzskönyv. Nekünk most 4 hónapos a kölyök, és még kilátásban sincs. A tenyésztőt évek óta ismerem, sajnos sok tenyésztő küzd évek óta ezzel a törzskönyv mizériával, esküszöm, amikor papíralapon folyt még az adminisztráció a MEOE (és nem MEOESZ) idejében, flottabbul ment minden, akkor a 7-8 hetes kölykökkel már jött a törzskönyv. Most van, hogy csak féléves korban érkezik meg.


Szerződés legyen, esetleg kérhetsz előre szerződésmintát, ne ott kelljen átolvasni a kutyus hazavitelekor. Hozzáteszem, jó esetben az ember tervezi a kiskutyát és hónapokkal előtte van alkalma, ideje tájékozódni, beszélni a tenyésztővel, meglátogatni a kennelt - én nem is vennék olyan helyről, ahol előtte nem jártam, és a kölyköket is meglátogatom még korábban, mint hogy haza lehetne vinni. Normális tenyésztő az ilyen érdeklődést szívesen, pozitívan fogadja, szívesen beszél a kutyáiről és mutatja meg őket, szóval úgy viselkedik, hogy látszik, nincs rejtegetnivalója, és általában véve készségesen ad felvilágosítást.

legtöbb tenyésztő a kölyökkel ad ún. kölyökcsomagot is, erre is rá lehet kérdezni, ha ad valaki ilyet, az is egy ismérv, hogy megbízható tenyésztő, mert törődik a kölyök jólétével azután is, hogy elviszed. Kölyök csomagban szokott lenni egy kisebb adag táp abból, amit nála esznek, és minimum még egy rongy vagy játék, ami "alomszagú", de van, aki még ettől is többet ad (mi pl. kaptunk jutifalatokat, egy póráz-nyakörv szettet, takarót is, ez persze nem lehet elvárás, csak mondom, hogy néhányan komplett kis stafírungot adnak a kuytussal).


Az is jó, ha a tenyésztőt el tudod érni, mert később is lesznek kérdéseid, amiben tud majd segíteni a kuytussal kapcsolatban.


Szóval szerintem ha az ember megnézi, honnan veszi a kiskutyát, akkor a törzskönyv hiányának a hazavitelkor nincs különösebb jelentősége, mivel nem rajtuk múlik.

2022. nov. 30. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!